3 sytemy ??

hackonline

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 23, 2005
Posty
2
Mam takie małe pytanie ponieważ chciałbym zainstalowac na dysku 3 sytemy:
1. dla domowników Winda Xp SP
2. Winda dla mnie Win Xp SP X (ang)
3. Linux

Chciałbym widziec czy to jest mozliwe. Mam 2 dyski twarde jeden 80 GB drugi 40GB.
Na tym 80 mam juz zainstalowanego Windowsa XP SP2. A na tej 40 chciałbym zainstalwoac Linuxa oraz drugiego Windowsa.

Mam kolejne pytanie odnośnie Liuxa poniewaz nie wiem który jest najlepszy do hacingu. Czy moze ten tych filmików(które mozna sciagnac z tej storny prosiłbym o podanie nazwy tego linuxa) DoS-Denial of Service oraz Telnet Bruteforce czy moze inny?(Jak np. slack który jest bardzo często wymieninay i zachwalany przez użytkowników na tym forum)

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 

rafal

Były Moderator
Dołączył
Marzec 30, 2005
Posty
392
Nie widze sensu instalowania 2 windowsow XP ;-) po pierwsze mozesz stworzyc na jednej partycji winde na NTFS i poustawiac odpowiednich uzytkownikow i prawa dla nich, rozmiar konta itp, wiec jest niewielka szansa ze cos spier*** a zarazem masz kontrole nad tym syfem bo bylbys adminem, a na tej drugiej partycji paknolbym linuxa osobno (wybierz z postu ktory Ci podal Red_ag), bo jakby sie cos syplo lepsza taka opcja ;-)
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Wiec nie ma najmniejszego problemu zebys mial 3 systemy operacyjne na jednym kompie.
Tylko jak podlaczysz 2 dysk i bedziesz chcal zainstalowac linuxa to sobie nie skasuj przypadkiem partcji z windowsem, osoby poczatkujace czesto sobie kasuja niechcacy partycje.

Co do linuxa to sobie zainstaluj jakies linuxa dla poczatkujacych, np. mandrake jezeli chcesz sie powiedzmy gdzies "wlamywac" to naucz sie podstaw uzytkowania linuxa a nie odrazu zabierac sie za programy o ktorych sie nic nie wie
 

hackonline

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 23, 2005
Posty
2
Originally posted by pch3l4
Wiec nie ma najmniejszego problemu zebys mial 3 systemy operacyjne na jednym kompie.
Tylko jak podlaczysz 2 dysk i bedziesz chcal zainstalowac linuxa to sobie nie skasuj przypadkiem partcji z windowsem, osoby poczatkujace czesto sobie kasuja niechcacy partycje.

Co do linuxa to sobie zainstaluj jakies linuxa dla poczatkujacych, np. mandrake jezeli chcesz sie powiedzmy gdzies "wlamywac" to naucz sie podstaw uzytkowania linuxa a nie odrazu zabierac sie za programy o ktorych sie nic nie wie
Ok Juz sciagam slackware 10.2 kiedys mialem mandreka i knoppixxa wiec jakies podstawy juz mam.
A czy mógłbyś mi dokładniej wytłumaczyc jak to zainstalowac:
Na tej 80 mam juz zainstalwoany system i jego nie chce tykac.
A w kieszeni mam 40 i tam chcialbym zainstalwoac te dwa systemy.
Czy mógłbys napisac jak to zrobic zeby nie skasowac tych partycj które mam?
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Originally posted by hackonline+--><div class='quotetop'>CYTAT(hackonline)</div>
<!--QuoteBegin-pch3l4
Wiec nie ma najmniejszego problemu zebys mial 3 systemy operacyjne na jednym kompie.
Tylko jak podlaczysz 2 dysk i bedziesz chcal zainstalowac linuxa to sobie nie skasuj przypadkiem partcji z windowsem, osoby poczatkujace czesto sobie kasuja niechcacy partycje.

Co do linuxa to sobie zainstaluj jakies linuxa dla poczatkujacych, np. mandrake jezeli chcesz sie powiedzmy gdzies "wlamywac" to naucz sie podstaw uzytkowania linuxa a nie odrazu zabierac sie za programy o ktorych sie nic nie wie
Ok Juz sciagam slackware 10.2 kiedys mialem mandreka i knoppixxa wiec jakies podstawy juz mam.
A czy mógłbyś mi dokładniej wytłumaczyc jak to zainstalowac:
Na tej 80 mam juz zainstalwoany system i jego nie chce tykac.
A w kieszeni mam 40 i tam chcialbym zainstalwoac te dwa systemy.
Czy mógłbys napisac jak to zrobic zeby nie skasowac tych partycj które mam?[/b]


wpisz sobie w google: "instalacja slackware", jest mnostwo opisow na temat instalacji slacka, ale powiem Ci szczerze, ze jak masz male podstawy to slack bedzie dla Ciebie troche za ciezki, mozesz juz miec klopoty na samym poczatku, np. z konfiguracja x-ow
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Nie ma ryzyka, wystarczy, że rozpoznacz partycję z Windowsami - jeśli jest na dysku pracującym jako master to będzie oznaczona jako hda, na dysku pracującym jako slave jako hdb, oczywiście w przypadku dysków SATA pierwsa litera będzie inna - z tego co pamiętam dla master SDA a dla slave SDB. Na swoim komputerze mam przważnie na 2 dyskach twardych (35 i 75 GB) zainstalowanych od 4-7 systemów, aktualnie 5 : 2 Windowsy, 2 Linuksy i 1 FreDos. Nie wiem dlaczego akurat wybrałeś Slackware, chyba tylko dla podniesienia sobie prestiżu, np. na Mandrake/Mandrivie takie same możesz wykonywać funkcje i czynności i w dodatku masz sporo dokumentacji w necie nie mówiąc już o pakietach rpm dostępnych w duzych ilościach. A przy okacji w Mandrivie masz bardzo łatwą i przejrzystą instalkę graficzną, pokazującą bardzo dobrze dyski twarde w formie zakładek i kolorowych pól.
 
Do góry Bottom