5 Za i 5 Przeciw Viście

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Chciałbym aby każdy napisał po 5 zalet i 5 wad Visty, zacznę ja;P

Wady:
  • Wymagania, ja wiem że obecnie prawie każdy komp je spełnia, ale dlaczego podobne bajery mam pod Linuksem i działa na P II 500 MHz, 384 MB RAM i GeForce 2 MX?
  • Dostosowanie do swoich potrzeb. Dlaczego oprócz tapety nie możemy prawie nic zmienić?
  • Połowa zapowiadanych funkcji (choćby WinFS) nie została zaimplementowana na czas.
  • A te funkcje które zaimplementowali tylko denerwują użytkownika (trochę nie przemyślany UAC,...)
  • Niepełna zgodność ze starszym softem, za to pełna z wirusami...
Zalety(?!):
  • Nie ruszy na moim sprzęcie(dla mnie największa zaleta)
  • Ładna, choć nie w moim stylu
  • Poprawione bezpieczeństwo(co i tak nie zmienia tego że 3/4 userów wywali UAC i siedzieć będzie na koncie admina)
  • DirectX 10 (choć pewnie gdyby nie taki zamysł twórców to działaby i na XP, słyszałem nawet o przerobieniu DX10 tak aby na nim działał)
  • Platforma na następne kilka ServicePacków
  • BONUS: A może wirusy zaczną używać Aero i będą przyjaźniejsze dla użytkownika ;P
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Wady:
1. Oprawa graficzna.
2. Spowalniające pracę systemu efekty przejścia (tak, wiem, że można wyłączyć ale...)
3. ...Vista jest przewidziana do pracy biurowej. A skoro jest dla sekretarek to wątpię aby pani Krysia umiała coś poza włączeniem Word'a. Nie oszukujmy się takie są realia.
4. Chyba nikt mi nie powie, że Vista jest bezpieczna. Nie dosięga do pięt XP.
5. Cena - jakość, bez komentarza.
6. Nie wiem jak to nazwać bo pierwszy raz takie coś widziałem kilka dni temu a o tym nie słyszałem... Włożyłem new PenDrive do czytnika (na Viście) i do dej pory daje dupy. Miałem wrzucić filmik na ftp właśnie ale nagrywałem na PC i nie mogę przenieść.
Zalety:
1. Jej największą zaletą (dla mnie) jest to że się cofa z taśm.
2. Długo trzyma w tym stanie wstrzymania (2 dni był włączony laptop z Vistą na baterii)
3. Ładne wygaszacze ekranu.
4. Ładny pasek narzędzi.
5. Dobrze nastawiony zegarek.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
hmm, THC ześ podał prawie same wady xD
<
:D:D:D ale dobra:p

WADY:
1. niby UAC ktorego mozna wyłączyć tylko trza umiec
2. Nie przypadł lamerą do gustu
3. Duze wymagania chociarz nie az tak zeby się powiesic, jednak nieraz z przesiadką z XP na Viste jest problem i OS chodzi wolniej niz XP jak nie ma dobrego sprzętu
4. Trzeba przyznać ze wydali go no w złym stanie ( biorąc pod uwagę roznierz kilkaktorne opoznianie premiery i servis packa oraz pełno poprawek)
5. z XP nie łączy sie poprzez LAN :/

Zalety (nie wady)
1. Duzo szybszy od XP (jezeli spełnia się wymagania i ma sie te 2 gb ramu)
2. Bezpieczniejszy itp
3. duzo przydatnych opcji, przyjazny i fajny interfejs
4. dobre wyszukiwanie i fajna obsługa
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
widze wszyscy zaczynaja od wad
smile.gif

pozatym zalety jakie ma maja mniejszy priorytet niz wady
smile.gif
np. wyglad ma dla mnie mniejszy priorytet niz wygoda uzytkowania
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
a zacząłem od wad bo jakoś tak wyszło (od czegos trzeba zacząc) ja osobiscie chwale sobie ten system
<


wiadomo ze wygoda i stabilnosc jest wazniejsza
<
ale Vista to ma przcierz
<
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
A jest wygodny? Bo jak dla mnie dogrzebywanie się godzinę do stworzenia sieci WiFi Ad-hoc nie jest wygodnym rozwiązaniem...Wszystkie zaawansowane opcje są pochowane tak że trzeba przebrnąć przez parenaście okienek i potwierdzeń dla UAC'a...Miałem za to dostępny do testów Win7 RC i jestem miło zaskoczony, bo system łączy wygodę z zaawansowanymi funkcjami.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
no tak trzeba przyznać ze Windows 7 jest duzo lepszy od visty i nawet lepiej chodzi
<
no ale puki co to go jeszcze nie ma
<
a UAC mozna wyłączyć bo fakt przesadzili a nie udostępnili zadnych ustawien ( ma to sie zmienic w w7)
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Trochę czytałem na temat zabezpieczeń Visty i nie będę przytaczał cudzych tekstów. Jedynie mogę podać parę linków na PW jeśli nie masz zdania na ten temat. Jeżeli naprawdę chcesz o tym popisać to napisz mi wiadomość i czekaj na odpowiedź, jak znajdę czas to odpiszę.
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
wg mnie Vista jest krokiem przejściowym jak win millenium -> zostanie zapamiętana jako shiot który każdy chciał mieć.

Czemu tak? zobaczcie choćby, że DX11 został wprowadzony jż do win7 ogólnodostępnej alfy i teraz RC1. poza tym -win7 mniej żre zasobów i ma ładniejszy i bardziej funkcjonalny pasek
<
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
no tak wyjdzie DX11 w W7 i zapomną o Viscie ktora ma miano "shi.a" tutaj przyznam rację, ale Vista nie jest zły przecierz nie wypuscili by czegoś co kompletnie nie działa, fakt troche zrąbali ale dziala jak nalezy po SP1
 
K

Khalt

Gość
przecierz nie wypuscili by czegoś co kompletnie nie działa[/b]
Jak na moje rozumienie, Win7 jest oferowany posiadaczom Visty w zamian za to, że musieli wydać kasę na coś, co nawet zdaniem Microsoftu, nie działa xP.
Ja w tym widzę przyznanie się do błędu - coś w stylu: "Ludzie... przyznajemy się... Vista nie jest zbyt dobra... no OK... jest średnia... no dobra... w ogóle jest zła, brzydka i niech idzie do domu. Ale żebyście nas nie zlinczowali to wam damy za darmo Win7, który łączy to co dobre w XP i Viście. Co wy na to?".
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Mi i prawdopodobnie Wam też jako ludziom którzy znają się co nieco na informatyce aż tak cholernie vista nie przeszkadza ;] Ja ją mam na laptopie od jakiegoś czasu i na razie jedyną rzeczą która mnie wnerwia to potwierdzanie przy każdym uruchomieniu aplikacji (UAC) ;] Poza tym czekam na oficjalne wydanie seven i będzie jazda, bo z tego co słyszałem jest o wiele lepiej zoptymalizowany ;]
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
co do zabezpieczen visty to sie tez nie zgodze ze jest mniej bezpieczna np. wlasnie dzieki UAC i PatchGuard(zwłaszcza to cholerstwo) ale wole mimo to nie miec z nim wiele wspolnego, starczy ze musze sie z nim uzerac w szkolnej bibliotece
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
<div class='quotetop'>CYTAT(widmo17 @ 1.06.2009, 15:06) <{POST_SNAPBACK}></div>
jedyną rzeczą która mnie wnerwia to potwierdzanie przy każdym uruchomieniu aplikacji (UAC) ;][/b]

Kod:
C:\Windows\System32\cmd.exe /k %windir%\System32\reg.exe ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 0 /f
retart kompa i mozesz się cieszyć wolnością
<

polecam tez wylaczyc kilka usług chodzby indeksowania systemu jak nie masz za dobrego kompa
<
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
no tak ale duzo roboty nie masz
<
wklejasz kod do cmd i masz spokuj
<
zadna robota kilka sekund
<
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
<div class='quotetop'>CYTAT(legalnl @ 1.06.2009, 19:14) <{POST_SNAPBACK}></div>
Kod:
C:\Windows\System32\cmd.exe /k %windir%\System32\reg.exe ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 0 /f
retart kompa i mozesz się cieszyć wolnością
<

polecam tez wylaczyc kilka usług chodzby indeksowania systemu jak nie masz za dobrego kompa
<
[/b]
O ile pamiętam w panelu sterowania można jednym kliknięciem wyłączyć user account control bądź w narzędziu konfiguracji systemu msconfig.
 

mrx1

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2006
Posty
94
Ale UAC to jedyna dobra rzecz w Viscie - nie wiem co wy odpalacie, że musicie ciągle w to klikać. Ja jedynie przy instalacji i jest dobrze. A UAC bardzo znacznie podnosi bezpieczeństwo bo nawet jak jakiś malware się uruchomi to niewiele zrobi bez posiadania uprawnień admina.
Co do tematu:
Zalety:
- zwiększone bezpieczeństwo
- nowe directx'y działają
- wbudowany .net framework

Wady:
- zżera więcej zasobów
- Aero - nie wiem, ja to wyłączyłem także dla mnie przestało być wadą. Nie lubię plastikowych wyglądów, jak miałem XP to podobnie wyłączyłem różne "piękne" style.
- różne mocno wkurzające pierdoły, typu wrzucanie do RAMu często używanych aplikacji. Brzmi mądrze, ale to wrzucanie odbywa się podczas włączania się systemu co wydłuża ten proces. Też jakoś to można wyłączyć i ja mam wyłączone, ale już zapomniałem jak to się robi.
 
Do góry Bottom