5 Za i 5 Przeciw Viście

jamadry

Użytkownik
Dołączył
Listopad 7, 2007
Posty
36
<div class='quotetop'>CYTAT(Gondoller @ 31.05.2009, 23:25) <{POST_SNAPBACK}></div>
win7 mniej żre zasobów i ma ładniejszy i bardziej funkcjonalny pasek
<
[/b]
ładniejszy i bardziej funkcjonalny pasek? wyrzuciłem 7 właśnie ze względu na ten pasek, który irytował mnie cholernie.

co do Visty, nie będę wymieniał wad/zalet - według mnie niewarta swojej ceny - ale dużo lepsza, ładniejsza i funkcjonalniejsza od XP (mimo że zżera dużo zasobów, wszystko śmiga mi OK i nic nie muli - 1gb ram - wtf?)
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Wady:
- usunięto drag&drop w Wierszu Polecenia!
- liczenie czasu podczas kopiowania, które spowalnia całe kopiowanie (przynajmniej u mnie w szkole)
- nie podoba mi się wygląd, nie lubie takich bajerów, wolę prosty niebieski styl XP lub szary klasyczny Windowsa

Zalety:
- zwiększone bezpieczeństwo?
 

mrx1

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2006
Posty
94
Co do kopiowania - fakt, niezła jazda z tym była. Kopiujesz plik tekstowy mający dwa kilobajty, a system najpierw oblicza 10 sekund ile będzie trwało to kopiowanie, po czym kopiuje plik w ułamku sekundy. Na całe szczęście któraś tam poprawka to naprawia(chyba SP1). U Ciebie w szkole prawdopodobnie nie zainstalowali tej poprawki.
Aktualnie wyszedł SP2 do visty, wszyscy się nim podniecają, więc również zacząłem go zasysać i zobaczymy co będzie. Co do wizualnych styli to również za najlepszy uważam szary styl bez żadnych udziwnień i takiego też używam. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to moim zdaniem bezapelacyjnie jest ono zwiększone - chociażby wprowadzenie UAC.

Jak widać, Vista ma pewne zalety. Zobaczymy z tym SP2, ludzie w komentarzach piszą że zaczyna system chodzić 3 razy szybciej, że działa jak win7 albo lepiej
smile.gif
Nawet jeśli połowa tych rewelacji się sprawdzi to vista ma szanse stać się całkiem porządnym OSem.

Edit:
Po pierwszym uruchomieniu Visty z SP2 zauważam mocne przyspieszenie uruchamiania się programów startowych. Ciekawe jak wydajność w innych aspektach, ale narazie jest bardzo obiecująco.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Uac nie był by taki zły gdyby działał tak jak GKSU z Linkusa (graficzne sudo z dużo większą możliwością konfiguracji niż UAC)
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
no UAC to bardzo dobre rozwiązanie ale z bardzo kiepską konfiguracją?? nie ma jej wogole. podobno w windows 7 ma być to juz porządnie zrobione z mozliwością ustawienia
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Jak nie ma, a możliwość wyłączenia to już jakaś funkcja ;D
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
HEHE JEDYNA FUNKCJA KTORA JESZCZE RATUJE OPINIE uac
<
 
Do góry Bottom