7 Dni dla nowych osób

breaker

Użytkownik
Dołączył
Luty 26, 2005
Posty
77
Siema

Siedze na tym forum juz troche czasu i widze w hooj osób co zakładają sobie nicka napisza jakiegoś badziewnego posta np. zgubiłem haslo do gg kto mi pomoże itp. już wiecej na forum nie wchodzą . I mam taki pomysł że np . jakiś nowy user nie może pisać postów tematów na forum np. przez 7 dni lub dłużej , krócej . Myśle ze to by odciągalo takich delikwentów od zaśmiecania forum , i że przez ten czas mogli by się dużo doinformować .
A jak komuś zależy żeby sie czegoś nauczyć to będzie co jakiś czas odwiedzał forum i nie bedzie walił róznych dziwnych pytań . Takie coś jak jest na forum Fotki .

Pozdrawiam
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Ja zawsze byłem za jakimś, chociaż małym ograniczeniem dostępu.
Ale ja mam tutaj mało do gadania :mruga:
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by piranei
nawet dobre

takie posty zasulguja na ostrzezenie
Nie wiem czy to jest dobry pomysl ,wkoncu kazdy moze czytac forum jak nie jst zalogowany.
 

breaker

Użytkownik
Dołączył
Luty 26, 2005
Posty
77
Mi chodzi o to że takie osoby mogły by oglondac forum , ale żeby przez jakis czas nie mogły zakładać tematów i udzielac odpowiedzi . Takich kilka dni prubnych

Podobna zasada jest na forum fotka.pl

Pozdro
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Mnie też wkurza że piszą osoby z wielu kont...
Piszą, zakładają nowe...
A jak założą już temat to taki ktory juz byl poruszany na forum
<

Powinnło być jakieś ograniczenie, ale nie bardzo uciążliwe by osoby potrzebujące naprawde pomocy, ktorej ciezko na necie wyszukac, mogly by znalesc odpowiedz tu
<
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Ja też jestem za takim ograniczeniem.
Mo4x,
Tak, osoby nie zalogowane mogą przeglądać forum, ale praktycznie nikt tego nie robi. Bo jego tok rozumowania to "założe konto, bardzo poprosze dadzą mi odpowiedź i znikne, a jak mi zablokują konto, co z tego, i tak nie chciałem z niego kożystać"
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Pomysł interesujący. Bym jeszcze zaproponował oczyszczenie bazy z userów którzy się nigdy nie logowali/logowali się ponad 6 miesięcy temu.
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Ten temat był już omawiany przez moderatorów, nie zanosi się na zmiany w tym zakresie.
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Niektóre posty niosą ze sobą coś ciekawego, więc usuwać należy te tematy które są bez sensu.
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Mialo byc o 7 dniach dla nowyuch userow nie o wywalaniu postow.
Lepszym pomyslem by bylo gdyby posty i tematy nowych osob byly by do zaakceptowania przez moderatorow
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Originally posted by FDJ
Lepszym pomyslem by bylo gdyby posty i tematy nowych osob byly by do zaakceptowania przez moderatorow
tematy jak najbardziej, ale posty? wyobrażasz sobie modowanie każdego postu każdego usera przed jego publikacją ?
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Można by to rozwiązać w ten sposób, że user userowni nie równy. I ludziom w pewien sposób zaufanym daje sie wolną ręke i piszą.
Natomiast nowi userzy albo ci inteligentni inaczej są pod nadzorem do momentu pisania normalnych postów.
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by Bercik
Można by to rozwiązać w ten sposób, że user userowni nie równy. I ludziom w pewien sposób zaufanym daje sie wolną ręke i piszą.
Natomiast nowi userzy albo ci inteligentni inaczej są pod nadzorem do momentu pisania normalnych postów.

No chodzilo mi o nowych userow ze przez 7 dni sa pod "nadzorem"
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
Originally posted by Bercik+--><div class='quotetop'>CYTAT(Bercik)</div>
<!--QuoteBegin-FDJ

Lepszym pomyslem by bylo gdyby posty i tematy nowych osob byly by do zaakceptowania przez moderatorow
tematy jak najbardziej, ale posty? wyobrażasz sobie modowanie każdego postu każdego usera przed jego publikacją ?[/b]
Jak i tak moderator z założenia czyta wszystko to jaki problem?
 

Avat

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 1, 2006
Posty
221
Bezsens...

Kiedy bym się zarejestrował, chciał napisać posta i okazało by się, że mam czekać tydzień - wyszedł bym z forum i więcej nie wrócił.

Większość głupawych postów jest śmieszna, ale oczywiście wszystko ląduje do śmietnika i nawet nie można się ponaśmiewać z nikogo...

Jak tak bardzo chcecie się pozbywać dzieci neostrady (swoją drogą - syzyfowa praca) - to "zatrudnijcie" więcej moderatorów.
 

breaker

Użytkownik
Dołączył
Luty 26, 2005
Posty
77
To by nie musiał być akurat tydzień , mogło by to być krucej .
Taki nowicjusz mógł by w tym okresie ( te kilka dni ) jak by miał coś waznego do napisania
wysłac wiadomość do np. Moderatora danego działu , opisać swój problem .
Wtedy to już decyzja Moda czy ściągnąć mu blokade czy nie .
Jak ktoś ma jakiś poważny problem to napewno napisał by do Moda o co chodzi i zrobił by ten swój temacik
( Nie mówie tu o kolesiach co sa dziewczynami i pisza ze sie im gg zepsuło
<
)


To jest tylko taki mój pomysł


Pozdro
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
To już nie lepiej pozwolić nowym pisać na początku 3...7 dni tylko w specjalnym dziale? A po czasie próbnym dostają dostęp do reszty.
 
Do góry Bottom