ACTA

victoiré

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 20, 2011
Posty
2
Kazdy z was napewno slyszal o SOPA i PIPA, o ogranieczeniu internetu w wielkim stopniu. Tak wiem, pewnie sobie myslisz 'o jezu znowu ten temat, szkoncze juz z tym' jednak jest to juz na tyle powazne, ze niestety ale nie da sie tego zignorowac. SOPA i PIPA nie przeszlo za to jest cos duzo bardziej gorszego - ACTA. Nie bede sie duzo o tym rozpisywac, bo nie jestem dobra w tlumaczeniu dlatego zalacze 2 linki do filmikow ktore opowiadaja co gdzie i jak.

http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=pL1mbAM2_Ww

Jak widac, jest zle. Nawet bardzo. W USA umowa Acta juz zostala podpisana. Prosze, podpiszcie petycje ( to nie jest tylko na UK )

https://submissions.epetitions.direct.gov.uk/petitions/20685

Pomimo tego, mozna by jeszcze pomyslec co mozna zrobic w tej sprawie.( a mozna wiele) Duzo czasu nie mamy. W polsce do podpisania ACTA ma dojsc 26 stycznia. Jakies sugestie, pomysly?


Ps. Przepraszam jesli nie dodalam tego jako nowy post albo jesli sie nie zalicza do tego watku, wiec prosze o przeniesienie jesli jest jakis problem.

Pozdrawiam.
 

Xoto

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 22, 2012
Posty
1
ja szukam forow gdzie podobno ludzie sie umawiaja na w miare skoordynowane ataki LOIC. jezeli to prawda to znajdz i rzuc to tu
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Trzeba walczyć! Nasz głos, jest głosem większości!

Jestem przeciw wprowadzeniu ACTA, ale czy my coś zmienimy? Oczywiście możemy, ale musielibyśmy działać szybko. Musiałyby się znaleźć odważne osoby, które mogą poświęcić najbliższe tygodnie tylko na to. Na walkę. Podstawą było by przekonanie mediów do sprawy. Przekonałyby one innych obywateli oraz wywarły znaczny wpływ na rządzących. Bez przekonania mediów ta walka jest skazana na porażkę. Protestuje TYLKO Internet a nie słucha się tych, którym robi się krzywdę. Jeżeli polskie stacje przez parę godzin wyświetlałyby tylko jeden obrazek, który miał by przesłanie "anty ACTA". Protest nawet części stacji (czy nawet jednej) mógłby dać rezultat.
Oprócz tego zamiast 'sadzać' strony, powinno się je podmieniać, na anty ACTA. Ataki na prywatne komputery rządzących... Zebranie się pod ich domami. To by mogło dać efekty, ale czy to się ziści? Zapewne nie. Tylko kilka osób odważy się postawić, walczyć, ryzykować. Inni wolą siedzieć cicho. Boją się. Wolą się na wszystko zgadzać i niestety, ale ACTA wejdzie, bo nie ma prawdziwego oporu. Grupy hakerów nie zastraszą rządu, ale mogą zmotywować innych (Was!) do działania. Jeżeli ktoś naprawdę chce walczyć, może zacząć od przekonywania mediów do protestu! Do mówienia prawdy, a nie pół prawdy o sprawie i o tym, aby sprawa w oczach przeciętnego TV maniacka nie wyglądała tak, że WSPANIAŁY rząd walczy ze ZŁYMI, ZDEMORALIZOWANYMI kryminalistami, a Ci jeszcze bardziej psuję (np. strajki, strony rządowe).
Niektórzy nie ruszą do walki, ponieważ nie mają, po co:
"Wprowadzenie ACTA nie zmieni wiele. Póki Internet nie zostanie wyłączony ludzi będą znajdywali sposoby, aby być 'wolnymi'. Cyberghost, szyfrowanie stron - to wszystko z czasem stanie się rutyną. Im bardzie zaostrzy się prawo, tym lepiej będą sobie radzić ludzie. Powstaną strony, z ograniczonym wstępem, kanały IRC na hasła i z szyfrowaniem. To prowadzi tylko do "wojny", taka gra w kotka i myszkę, której koniec nie jest bliski." Niestety to jest prawda, ale tylko dla nielicznych. Niektórzy sobie poradzą a inni wpadną. Prowadzenie jawnych stron przestanie być możliwe, wolność słowa w Internecie przestanie istnieć, dla wszystkich. To, co było by usuwane przez rząd będzie na tajnych stronach z dostępem dla "nielicznych".
Wniosek z tego jest prosty. Nie należy czekać, trzeba walczyć, podejmować radykalne kroki, nawet, jeśli wejdzie się na drogę, z której się nie wraca. To jest tak naprawdę gra o wolność. Dlatego jeżeli są tu tacy, co mają odwagę grać, niech grają! Niech podejmują stanowcze kroki, niech walczą! Inni będą im wdzięczni, a oni sami mają szanse, żyć w wolnym kraju. Trzeba tylko zdobyć poparcie mediów i pokazać się, że to my jesteśmy siłą, że demokracja to głos większości a nie połowy tysiąca.
 
Ostatnia edycja:

materkamil2

Zbanowany
Dołączył
Grudzień 31, 2011
Posty
9
No to teraz hakerzy! Pokażcie na co was stać (lub na nic was stać). Jest okazja do ataku. Teraz można założyć grupę. Jest tyle serwerów rządowych.

PS: Ja nie mam z tym nic do czynienia :D

Wszystko o acta jest na moim super blogu poświęconym bezpieczeństwie stron:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

a95gata

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2010
Posty
6
btw. Media to jedna wielka ściema rządzona prze grupkę ludzi ze Stanów, o których większość z was nie ma pojęcia. Rządzona tak samo jak nasz rząd - oni są tylko marionetkami w wielkiej grze. Cenzura internetu to tylko jeden krok do całkowitego kontrolowania nas. Tych kroków było już dużo, ale widzę, że dopiero taka cenzura coś ruszyła w społeczeństwie. Szkoda, że za późno.
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Media to jedna wielka ściema rządzona prze grupkę ludzi ze Stanów, o których większość z was nie ma pojęcia. Rządzona tak samo jak nasz rząd - oni są tylko marionetkami w wielkiej grze.
Tak opserfujom nas i paczom co robimy wszendzie kamery trucizna w pierogah z bjedronki oł noł oł noł jak tu rzyć !!!111one
 

materkamil2

Zbanowany
Dołączył
Grudzień 31, 2011
Posty
9
Ale ci posłowie nie wiedza co robią - jak ja bym dostał ustawę antypiracką to przyznaje że też bym ją podpisał (ACTA) bo nawet bym nie pomyślał jak ona może ocenzurować świat. Ale nawet jak podpiszą ACTA to i tak internet będzie wolny - już my hakerzy wymyślimy coś. Będzie tak jak podczas II wojny światowej - "dywersja i sabotaż". Zawsze będą nielegalne pliki.I nikt tego nie pokona

PS: http://www.facebook.com/pages/Popieram-ACTA/292949460752417
Nie wiedziałem że takie coś istnieje :cool:
 
Ostatnia edycja:

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
już my hakerzy wymyślimy coś.:
Z tobą na czele mistrzu ;].

A kończąc z off-topem.
Prawda jest taka, że HCP wcale nie pokazuje "NIE DLA ACTA". Użytkownicy nie pokazują, że się sprzeciwiają. Osoba, która rozpoczęła temat - milczy. Sama strona nie ma też nic nie pokazuje.
Pytanie do władz forum: Czy coś będzie? Np. taki efekt latarki ja UW i kilka innych stron? Cokolwiek?
Jeśli nie, wcale się nie zdziwię i nie będę miał tego nikomu za złe - brak sprzeciwu użytkowników = brak sprzeciwu forum.
Niestety wiele osób pozostaje biernymi i tego się nie zmieni.

Edit:
No to teraz hakerzy! Pokażcie na co was stać (lub na nic was stać). Jest okazja do ataku. Teraz można założyć grupę. Jest tyle serwerów rządowych.
Krulu złoty, miszczó muj prować! Ta tak poważnie to, to co piszesz jest dziecinne. Niestety - taka prawda. Są tacy co będą atakowali i tego się nie zmieni, ale bardziej poważne jest wykorzystanie umiejętności w lepszych celach. Wyciągnąć E-Maile rządzących, nawiązać z nimi kulturalną rozmowę - przekonać. Czy nie było by tak lepiej?
Pewnie nie. Lepiej zakładać grupy h4x0ruF.
 
Ostatnia edycja:

Reminisce

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 23, 2012
Posty
9
materkamil2 - Też nie wiedziałam, że coś takiego istnieje ale się z tym liczyłam. Jak się dało zauważyć, przecież są ludzie którzy popierają ACTA.

dodoxx6 - Nie każdy jest w stanie nawiązać kulturalną rozmowę z władzami i wcale się nie dziwię, zresztą znając życie takowa rozmowa i tak by nic, ale to nic nie zmieniła.
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
dodoxx6 - Nie każdy jest w stanie nawiązać kulturalną rozmowę z władzami i wcale się nie dziwię, zresztą znając życie takowa rozmowa i tak by nic, ale to nic nie zmieniła.
Może nic by nie zmieniła, ale scrit kidów bawiących się w h4x0ruF nie brakuje, więc może warto spróbować jakoś inaczej?
Przekonanie telewizji, radia itd. też by się przydało, ale niestety ludzie wolą bawić się w kogoś kim nie zostaną.
Niestety taka jest smutna prawda.
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Spróbować można, ale czy warto? Skoro wie się z góry, że nic to nie zmieni?
Jasne. Lepiej usiąść sobie i patrzeć. Faktycznie tak najlepiej. Jak wprowadzą godziny policyjne "ok". Jak rząd będzie mógł robić z ludźmi dosłownie co chce "ok". Dlaczego nie? Nie posłużę się tutaj bardziej drastycznymi przykładami. Może źle robię? Może, ale możesz sobie wyobrazić sama co można wprowadzić. Prawa człowieka? "To coś takiego istnieje?". Właśnie to możemy osiągnąć będąc biernymi.
I powiedz mi teraz "Nie warto próbować, nie warto się stawiać".
 

Reminisce

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 23, 2012
Posty
9
Ale w obecnej sytuacji zdanie jednego człowieka nic nie znaczy, skoro ponad 3miliony osób podpisało się pod tym, że nie chcą ACTA, a rząd i tak sobie nic z tego nie robi... Więc moim skromnym zdaniem napisanie tych paru e-maili do rządu nic, a nic by nie zmieniło.
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Ale w obecnej sytuacji zdanie jednego człowieka nic nie znaczy
Pomyślały miliony.
A nawet jeśli nie, nawet jeśli tylko jedna osoba to może właśnie ta osoba zrobi coś, co zmieni bieg sprawy? Przekona kogoś, ten ktoś przekona resztę? Niech zobaczą, że jesteśmy wszędzie. Niech przeczytają wiadomość od nas na E-Mailach, które miały być prywatne - takiego E-Maila nie zlekceważą. Zresztą, jeśli zabraknie jednego głosu aby to zmienić to ktoś bierny kto sobie myślał, że lepiej nic nie robić bo i tak nic się nie uda, może żałować. Nie tylko on, wszyscy!
W zasadzie ta rozmowa jest jałowa. Jedna strona mówi warto, druga strona mówi nie warto. Dlatego proponuję nie ciągnąć jej dalej.
Może ktoś jeszcze się wypowie? Ktoś coś wniesie?
 

zissouplayer

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2012
Posty
1
Gdyby ACTA weszło w życie

Śledząc wnikliwie wydarzenia i decyzje polityków i ich poglądy na ACTA chyba nie wiedzą jakie są główne korzyści internetu. Liczę na anonymous, w czwartek się przekonamy.
Pozdrawiam


***
Witam,

Chciałbym poznać waszą opinie i postanowienia,które będą wiązać się z wejściem w życie ACTA. Czy sądzicie, że nie zagrozi ona znacznie piractwu i możliwości pobierania plików za darmo,tak jak do tej pory? Czy są jakieś metody, które waszym zdaniem pozwolą na takie rzeczy nawet jeśli ACTA wejdzie w życie. Jaki jest wasz plan na scenariusz, na który liczymy, że się nie spełni i wolność zwycięży?
Pozdrawiam

//Twój temat mieści się w tym temacie
//dodoxx6
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
Ale nawet jak podpiszą ACTA to i tak internet będzie wolny - już my hakerzy wymyślimy coś.
Internet jest wolny i nie trzeba będzie nic wymyślać, bo już dawno odpowiednie mechanizmy funkcjonują. Polecam sobie poczytać o sieci TOR i sławnym Onionforum. Osobom o słabych nerwach radzę nie wczytywać się za bardzo, i to mówię teraz absolutnie serio, bo są tam czasami makabryczne materiały!

Jak by rzeczywiście zdarzył się najczarniejszy scenariusz to kupujesz to:
-http://www.komputronik.pl/product/124454/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Intel_D525MW_BOX_ATOM_D525_.html
-stawiasz serwer WWW na TORze w domu
-odpowiednio go konfigurujesz, tu może się przydać specjalistyczna wiedza, choć wydaje mi się że chroot i odpowiednie podzielenie systemu powinno załatwić sprawę
I możesz sobie publikować co chcesz i nic Ci nie mogą zrobić.

Prawda jest taka, że HCP wcale nie pokazuje "NIE DLA ACTA". Użytkownicy nie pokazują, że się sprzeciwiają. Osoba, która rozpoczęła temat - milczy. Sama strona nie ma też nic nie pokazuje.

Ja osobiście jestem wielkim przeciwnikiem ACTA i podobnych pomysłów, ale jestem jakoś dziwnie spokojny(pewnie jak większość osób znających się trochę na rzeczy) że co by nie robili to Internet i tak znajdzie rozwiązanie. Dlatego myślę że odzew tutaj jest mały.

Co do tych którzy twierdzą że TORa da się zablokować/zabronić polecam poczytać jak próbowali np. w Iranie.
 

Agatkamakatka

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 23, 2012
Posty
5
Cały szum o AKTA niestety wydaje się być zwykłym nieporozumieniem. Gorsze obostrzenia prezentowała SOPA.

Moim zdaniem to chytry plan ekipy rządzącej, pułapka na hakerów. Dzięki temu tak dużo "hakerów" właśnie się ujawnia, a władze łowią sobie te rybki ;)
 
Do góry Bottom