admin vs user siec WLAN

cmuk2

Użytkownik
Dołączył
Luty 11, 2006
Posty
2
WITAM

od ponad roku mam neta WLAN za friko..
moja sieć nie jest zbytnio zabezpieczona (filtrowanie mac`ów tylko) wiec spokojnie sie do niej przyłączyłem...
ostatnio troche nabriłem ( troche konfliktów ip , uzywałem ip o wiekszych uprawnieniach tzn wiekszych transferach, zmiany nazwy SSID na niezabezpieczonych ap`ekach ) i admin chyba sie zdeka wqrzyłi mnie zczaił.. ;( :CRY CRY:...
przyjechał do mnie do domu (mnie akurat osobiscie nei było) i nastraszył moją starszą prokuratorem, ze to wszystko mozna juz podciągnąc pod przestępstwa, ze ma całą płyte logów i takie tam...a własnie jeszcze niedawno podłączyłem mojego braciszka tgakze na lewo...
zadzwoniłem do goscia o co mu chodzi..troszeczke zacząłem sie wypierać ale to nic nei pomogło, wiem ze mogłem kompletnie go olać bo nei mam zadnej umowy z nim zadnego regulaminu nei podpisałem i nic by mi nei zrobił..ale nie wtym senk bo nie miał bym wtedy wogóle (neta chyba ze dalej na lewo ale admin moze by wtedy pozabezpieczeł siec tak jak trzeba) bo mieszkam na wsi i on jest głównym providerem na moją weies i okolice...no i podpisałem umowe z nim na ta karte moja pierwsza którą wzxzytko broiłem..NO DOBRA DO RZECZY
teraz mam karte DLINK ( taka sama jak admin zakłada u wszytskich userów) i mam chce mieć dalej neta za free..znalazłem maca i ip szkoły ( bardzo zadko uzywane szczególnei zadko popołudniami i nocami, no wogóle) i chce sie zabezpieczyć tak zeby ten admin nei zczaił ze to znowu ja//chodzi mi o jakąs porzadną zapore jakieś filtyorwania zeby wogóle nei wykrywał mnie gdy jestem połonczony ( wioem ze to jest nei mozliwe chyba bo to są jego serwery i wszystko rejstruja) ale przynajmniej tak po czesci...niewiem nie jestem zbytnio obczajony w tym temacie wiec szukam pomocy u was..


pozdrawiam i czekam na jakies konkrety..
 

liscmaq

Użytkownik
Dołączył
Listopad 20, 2002
Posty
56
mozliwe ze raz np zapomniales zmienic maca i zmieniles tylko ip i admin na serwie ma np program arpwatch i juz mu wyswietlilo ze 2 ip maja takie same adresy mac i wykumal ze to ty. Ogolnie musisz zmieniac tez nazwe hosta jak zmieniasz ip i mac. Najlatwiej byloby ci wrabac sie na router i dodac sobie ip, ale z tym pewnie bedziesz mial klopot:) ogolnie to jak admin jest na serwie to widzi wszystko, ile ludkow ma neta, jakie ip i mac maja, kto ile sciaga na s i takie pierdoly, wiec jak ktos zglosi ze ktos siedzi na jego adresie to nawet jak bedziesz mial firewalla i nie odpowiadal na pingi i takie tam to i tak bedzie widac ze ty jestes
smile.gif
wtedy admin pewnie cie zesnifuje i zobaczy ze to ty np po numerze gg
smile.gif
Najlepiej dawac te 40 ziko na miesiac i nie miec problemow
smile.gif
 

cmuk2

Użytkownik
Dołączył
Luty 11, 2006
Posty
2
no to wiem ze mnie widzi..widzi wszystkie moje połonczenia jakie wykonuje...a np tunelować wszystko?? albo proxy...zeby nie było jakiś takich standardowych połonczen ?? czy tez bedzei mógł sniffowac?? o włamie na routera nie ma mowy...2 powody...nie potrafie
<
(www.google.pl moze bym sie nauczył) a 2 nie chce mieć większych problemów bo podejrzewam ze jeżeli bym sie włamał to napewno admin najpioerw by sie umnie zjawił...

peace
<
 
Do góry Bottom