adres docelowy

Status
Zamknięty.

bot123

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 29, 2009
Posty
18
Siemka mam pytanko jak mamy na przykład taki adres:
C:\Documents and Settings\Windows XP\Dane aplikacji... <---_
to jak zapisać go w skrypcie, czyli coś takiego jak: |
%SystemDrive%\Documents and Settings\%USERNAME%\... |
tylko chodzi mi do powyższego adresu ------->-----------------|
 

sinis

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2006
Posty
958
Wystarczy %userprofile% to ścieżka do folderu aktualnie zalogowanego użytkownika. W [Mój komputer -> Właściwości -> Zaawansowane -> Zmienne środowiskowe] powinno być więcej takich zmiennych.
 

bot123

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 29, 2009
Posty
18
tu jeszcze moje pytanie, jak użyć np: %userprofile% przez ftp (w skrypcie.bat) a dokładniej w pliku txt, bo jak pisze %userprofile5 to zamiast ścieżki wyświetla się %userprofile% i pisze że nie znajduje takiego pliku, który tam powinien się znajdować.
I jeszcze drugie pytanie: Ile i jakie foldery powinny znajdować się w Documents and settings?
 

sinis

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2006
Posty
958
tu jeszcze moje pytanie, jak użyć np: %userprofile% przez ftp (w skrypcie.bat) a dokładniej w pliku txt, bo jak pisze %userprofile5 to zamiast ścieżki wyświetla się %userprofile% i pisze że nie znajduje takiego pliku, który tam powinien się znajdować.
Powłoka powinna sama podstawić wartość pod tą zmienną chyba, że podajesz to jako parametr do ftp.

I jeszcze drugie pytanie: Ile i jakie foldery powinny znajdować się w Documents and settings?
http://en.wikipedia.org/wiki/Special_Folders
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
jak użyć np: %userprofile% przez ftp (w skrypcie.bat) a dokładniej w pliku txt, bo jak pisze %userprofile5 to zamiast ścieżki wyświetla się %userprofile% i pisze że nie znajduje takiego pliku, który tam powinien się znajdować.
Powłoka powinna sama podstawić wartość pod tą zmienną chyba, że podajesz to jako parametr do ftp.
Chyba, że FTP stoi na Linuksie (a pewnie tak jest) wtedy Windowsowskie zmienne środowiskowe nie trybią.
 

bot123

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 29, 2009
Posty
18
chodzi o ftp otwierane przez wiersz poleceń.

Powłoka powinna sama podstawić wartość pod tą zmienną chyba, że podajesz to jako parametr do ftp.
Napisałem że chodzi mi o ftp, a czy da się zrobić by jakoś te zmienne ftp czytała, lub czy są pod ftp jakieś inne zmienne.

Nie ma tu odpowiedzi na moje pytanie, jest tam dużo mich dokumentach lecz o Documents and Settings nic.
 

sinis

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2006
Posty
958
Napisałem że chodzi mi o ftp, a czy da się zrobić by jakoś te zmienne ftp czytała, lub czy są pod ftp jakieś inne zmienne.
Plikiem .bat wygeneruj plik z komendami, który podasz klientowi ftp. Np:
Kod:
echo copy blablabla blablabla2 >> skrypt.txt

Nie ma tu odpowiedzi na moje pytanie, jest tam dużo mich dokumentach lecz o Documents and Settings nic.
Są. Prefiks %userprofile%.
 

bot123

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 29, 2009
Posty
18
%Userprofile% to nie jest do Document and setting lecz (przynajmniej w moim przypadku) do Document and settings\Windows XP

Rzeczywiście Sinis dobry pomysł.
 
Ostatnia edycja:

sinis

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2006
Posty
958
%Userprofile% to nie jest do Document and setting lecz (przynajmniej w moim przypadku) do Document and settings\Windows XP
A "Windows XP" to nazwa Twojego użytkownika.
W Documents and Settings znajdują się foldery z profilami wszystkich użytkowników (+ Administrator i Gość), oraz folder "All Users".
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom