adres ip -pomocy

kobieta2012

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 25, 2012
Posty
6
Witam serdecznie wszystkich :)potrzebuję waszej fachowej pomocy ,mam adres ip który potrzebuję zidentyfikować wiem że jest to firma i znam miejscowość i to by było na tyle z mojej wiedzy .wszystkie te programy do ip pokazują tylko dostawcę internetu a tam przecież nie udzielą mi informacji kto użytkuje to ip.Jeżeli ktoś z was może mi pomóc o ile jest to możliwe będę ogromnie wdzięczna .Dodam ze absolutnie nie mam złych zamiarów względem tej firmy ale dla własnej informacji i spokoju potrzebuję te dane.

przepraszam jestem nowa i jeżeli zrobiłam jakiś błąd lub naruszyłam jakieś prawa to wybaczcie :)
 

Gilotyna-007

Użytkownik
Dołączył
Luty 3, 2012
Posty
151
Witam
Mam pytanie : skąd wiesz, że posiadamy przez ciebie adres IP jest właśnie adresem danej firmy?
Tego nie możesz być pewna.
Najlepiej przeczytaj ten fragment przeze mnie zacytowany:

Adres IP – numer nadawany interfejsowi sieciowemu, grupie interfejsów (broadcast, multicast), bądź całej sieci komputerowej opartej na protokole IP, służąca identyfikacji elementów warstwy trzeciej modelu OSI – w obrębie sieci oraz poza nią (tzw. adres publiczny).
Adres IP nie jest "numerem rejestracyjnym" komputera nie identyfikuje jednoznacznie fizycznego urządzeniamoże się dowolnie często zmieniać (np. przy każdym wejściu do sieci Internet) jak również kilka urządzeń może dzielić jeden publiczny adres IP.

Podkreśliłem najważniejsze rzeczy.

Nigdy nie możesz być pewna posiadanego adresu IP tym bardziej że te same adresy IP może posiadać tysiące ludzi na całym świecie...proces indetyfikacji i jego zależności nie będę opisywał bo w tej sprawie i tak się nikomu nie przyda... jeśli chodzi o firmy - 99% firm ma świetne zabezpieczenia sieci i adresów IP bez odpowiedniej wiedzy i oprogramowania sukces w tej kwestii graniczy z cudem. Gdyby ten cud się ziścił (choć szanse to 0%) wyciąganie danych z adresu IP w kwestii firm bez odpowiednich własnych zabezpieczeń jest dosłownym samobójstwem - to się tyczy wszystkich metod zdobywania danych po adresach IP.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom