aktualizacje XP

beaver

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
20
Niedawno zainstalowalem na komputerze siostry Xp pro - niestety produkt bez updatow ma mase luk w zabezpieczeniach o czym powszechnie wiadomo...Kiedy instaluje service pack 1 - pojawia sie komunikat po rozpakowaniu - 'anulowano instalacje service pack 1'...
Mam jeden z 2 podanych kluczy przy ktorych update nie powinien byc mozliwy - ale blad ktory sie wyswietla powinien mnie o tym informowac (tak tez napisano na tej stronie)...


Takie pytanie: Czy mozna zmienic klucz produktu, aby mozliwe bylo pobranie aktualizacji w XP i w jaki sposob??
 

Solari

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2003
Posty
97
jasne, że można zmienić kod windy... ja miałem taki programik (nie pamiętam nazwy), który miałem razem z service pakiem 1 i najpierw odpalałes tego progsa ... on generował ci (jakby w okienku dosowym) numery, a pozniej autoamtycznie otwierał sie kreator zmiany klucza windowsa i wpisywałeś tam jeden z tych kluczy jakie zostały wygenerowane w tym dosowym okienku... :wink:

Pozdrawiam!
 

beaver

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
20
Szkoda, ze nie mozesz podac mi nazwy
<
Koncza mi sie pomysly co wpisac na google, zeby jakos znalezc to o czym piszesz...Gdyby ktos przypadkiem trafil na nazwe badz program to prosze o info...Chyba, ze mozna zrobic to bez zadnego progsa - np. czy jakas wartosc w rejestrze jest za to odpowiedzialna i jak ja zmienic??
 

xXx

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 4, 2003
Posty
105
Nie wiem czy o to Ci chodzi ale z tego co zrozumialem (szczerze mowiac nie czytalem tego dokladnie ) to chodzi Ci o aktualizacje windy xp proffesional? No to ta winda aktualizuje sie samoczynnie wystarczy to ustawic
:arrow: panel sterowania
:arrow: system
:arrow: aktualizacje automatyczne
:arrow: i wybierasz pierwsza lub druga opcje w zaleznosci czy chcesz byc informowany o uaktualnieniach czy nie
:) jak to nie bylo na temat to sorki :twisted:
 

beaver

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
20
xXx - wiem jak zmienic wlasciwosci pobierania aktualizacji...Chodzi mi o to, ze musze miec inny klucz produktu (przy obecnym odrzuci mi instalacje serwis packa) i chce go zmienic a nie wiem jak...Wiec nie o to chodzilo...
 

xXx

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 4, 2003
Posty
105
http://infojama.pl/ modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=1&min=10&orderby=titleA&show=10 i tutaj znajdz sobie
Windows XP PL post-SP1 security fixes
Opis: Zestaw hotfixów (w polskich wersjach) usuwających wszystkie poważne dziury (w samym XP, jak i aplikacjach systemowych typu IE, OE i WMP), których nie łata Service Pack 1 dla XP (problemy wykryte po jego pojawieniu się lub też przed zamknięciem paczki).
Wersja: 21-04-03 Rozmiar pliku: 42.63 MB
Może to jakoś Ci pomoże


http://www.klubin.hrleon.com/download.php3 i tutaj masz juz calkowite opisane rozwiazanie Twojego klopotu wraz z programem ktory pomoze ci zmienic klucz i bedziesz mogl zainstalowac sp1
Znajdz na tej stronie cos takiego i pobierz sopbie Wszystko jak na dloni
Mam nadzieje że pomoglem:

Opis 'Zmiany Klucza' do instalacji Servis Packa "SP1 PL"
INSTALACJA Serwis Packa SP1 PL

Jeżeli masz kłopoty z instalacją SP1 PL to mogą one być spowodowane zastosowaniem ZŁEGO klucza (S/N) podczas instalacji Windows XP.
Opis rozwiązania problemu:
Sprawdź programem ?WievKeyXP.exe? jaki masz klucz i zapisz go na kartce



1. Uruchom XPkey_en.exe i ustaw parametry jak na poniższym screenie:
Jeżeli masz WinXP Prof. To mimo to ustaw WINDOWS XP CORP





Program powinien Ci znaleźć 5 nowych kluczy (może znaleźć tylko np.2
UWAGA szukanie trwa dość długo .
Po zakończeniu w pliku tekstowym powinne być wpisane znalezione klucze.

2. Teraz START/Uruchom wpisz "regedit" i ENTER
Click "+" next to "HKEY_LOCAL_MACHINE"
Click "+" next to "SOFTWARE"
Click "+" next to "Microsoft"
Click "+" next to "Windows NT"
Click "+" next to "CurrentVersion"
Click "WPAEvents"
Prawy klawisz na "OBBETimer" klik na Modyfikuj I zmień ostatnie dwie cyfry np. "97"
na "00" patrz poniżej screen I zamknij Regedit.




3. Teraz STRAT/Uruchom wpisz %systemroot%system32oobemsoobe.exe /a
zobaczysz takie okno :



zaznacz tak jak pokazano powyżej i kliknij DALEJ


Zobzcysz OKNO jak poniżej




Wpisz ?Krok1? Polska (Więcej NIC nie wpisuj) i kliknij ?Zmień klucz produktu?

Zobaczysz okno jak poniżej:



wpisz teraz nowy klucz wygenerowany przez program z pkt. 1 i naciśnij ?AKTUALIZUJ?

4.Teraz ?Zresetuj Komputer?
wpisz w START/Uruchom ponownie "%systemroot%system32oobemsoobe.exe /a"
powinieneś zobaczyć takie okno jak poniżej:



Kliknij ?OK.? i sprawdź programem ?WievKeyXP.exe? czy klucz został zmieniony jeżeli tak
To możesz teraz przystąpić do instalacji SP1 PL

* Powodzenia !!! ***
 

beaver

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
20
xXx - dzieki wielkie - udalo sie wszystko
<

Tylko nie moglem pobrac post service packa...Nie chce sie pobierac z tej stronki...Jakkolwiek wydaje mi sie ze zasluzyles na punkty
<

Jeszcze raz dzieki za szybka pomoc
smile.gif
 
Do góry Bottom