"amvo.exe" Co to jest ??

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
Witam.

od niedawna zaczął mi wyskakiwać komunikat przy uruchamianiu systemu z ta właśnie aplikacja "amvo.exe" i teraz cały czas jak chce wejść na jakakolwiek partycje to otwiera mi się ona w nowym oknie tak samo na pandriva tez otwiera sie w nowym oknie.... nie mogę pokazać ukrytych plików ni nic.....

Prosiłbym o pomoc
<


Z góry dziex :]


Pozdro
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
Mialem to
<

Mam nawet instalke ladnie wyciagnieta z systemu, jak ktos chce to pisac
<

To cudo nie wiem co mialo na celu, wiec nie napisze czy to jest wir, kon, czy cokolwiek innego.
Moze byc ciezko to usunac.
No jakie pytania?
Jakiej chcesz pomocy?
Nie masz av, koledze to chyba usunol.
Nie podlanczaj zadnych usb, inczego na co mozesz cos nagrac, ladnie sie klonuje na wszystko co sie da, a potem zaraza inne komputery.

Pozdrawiam nameless ....
 

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
no najwazniejsze jak sie tego pozbyc
<
no niestety ale mam podlaczonego pendriva caly czas pod kompem czasami telefon
<
ale na fonie chyba nic nie ma
<


pozdro
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
Szukales cokolwiek? Bo nie wiem czy tego nie ma na necie i dlatego pytasz, albo poprostu nie szukales. Ja osobiscie go usowalem, najprosciej to usunac te pliki na dyskach, a potem trudniej jest usunac dll ktora jest caly czas podpieta do explorera (tez sie jakos na A nazywa, i chyba byla w system32). Co moge ci radzic to: poszukaj, jesli nic nie znajdziesz to wtedy cos moge pisac, ale to dosc dawno bylo i moge cos przeoczyc. Przestan uzywac tego softu od MS do przegladania katalogow, czyli np uzywaj total komandera.

Pozdrawiam nameless ....

PS instalka jest plik .com
 

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
omg.... szukałem na necie... ale tam nie jest napisane jak to zrobić... tylko ze jakieś logi jakiś combofix....

a mi chodzi o konkret jak to osunąć...


Pozdro
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
Combofixem zalatwiasz ta dll, a potem muszisz wywalic wszystkie pliki zwiazane z tym czyms, no AV powinien to za ciebie zrobic. Jakiego masz av?

Ja nie pamietam jak wywalilem ta dll, bo ona blokuje ci wlasnie to ze nie mozesz pokazac plikow ukrytych, modyfikuje wyniki wyszukiwania w explorerze. Ale pliki tego czegos sa na kazdym dysku, i chyba w system32 pod podobna nazwa.

Pozdrawiam nameless ......
 

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
ok dzieki
<


Zalatwilem wszystko ComboFixem
<


teraz tylko nie wiem czy nie mam tego tez na pendrivie.....
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
nie chciałbym cię niepokoić,ale amvo czuwa nad portami USB i wszystko co się do niego podepnie (telefon,mp3,Pendrive,HDD) zostaje infekowane.. to tak dla ścisłości.
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
Alliata,
Ja mu juz o tym mowilem
<


Nie podlanczaj zadnych usb, inczego na co mozesz cos nagrac, ladnie sie klonuje na wszystko co sie da, a potem zaraza inne komputery.[/b]

Jesli chcesz to usunac z usb to:
Wylacz autostart !! (bo on wlasnie zaraza z autostartu)
wsadz to cos
Odpal total commandera
wywal plik autorun i jesli jest to plik *.com (a najepiej przeczytaj sobie autorun i wywal wszystkie plike na ktore wskazuje
<
)

Oczywiscie mozesz to pousowac z jakiegos linuxa, maca, albo nawet pod dosem
<


Pozdrawiam nameless .....
 
Do góry Bottom