Anonimowość podczas "testowania wydajności serwera"

Meos

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2012
Posty
13
Witam zastanawiam się na anonimowością podczas "testowania wydajności serwera" i innych podobnych działań. Najlepszym sposobem jest podłączenie się do cudzej sieci, ale nie zawsze jest taka możliwość. W jednym temacie padła odpowiedź
Płatny VPN, z tym że bezpieczeństwo w tym wypadku polega na zaufaniu. Wierzysz, że zdalna strona nie udostępni twoich danych na prośbę służb (polskich?). W tym wypadku najlepiej brać VPN z krajów które nie mają z nami podpisanych żadnych umów, albo takich, które mają w konstytucji wpisany zakaz udostępniania danych, tak jak np. Panama. Oczywiście wszystko wiąże się z odpowiednią ceną.
Moglibyście podać konkretne nazwy programów korzystające z serwerów ulokowanych w takich miejscach, lub może macie inne sposoby na zwiększenie anonimowości? Proszę o nie odsyłanie mnie do wyszukiwarki, bo trochę przy tym siedziałem, ale chciałbym poznać Wasze sposoby.
 

Meos

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2012
Posty
13
Po zalogowaniu na privatetunnel.com w prawym górnym rogu Used 1 MB of 100 MB (Available 99 MB).
 

harbinger

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2012
Posty
91
jakiś tam serwis privatetunnel.com to po prostu jakiś tam serwis.. OpenVPN to oprogramowanie umożliwiające obsługę sieci wirtualnych... jednak nie licz mimo wszystko na to, że za darmo ktoś Twoje dupsko będzie krył ;)
 

Meos

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2012
Posty
13
Teraz to już wszystko mi w głowie pomieszałeś;) Co mam zrobić żeby czuć się jak najbardziej bezpiecznie? W OpenVPN mogę się połączyć z PrivateTunnel i wybrać 1 z 3 dostępnych serwerów i o to chodzi? Nie rozumiem też tego limitu danych, przy pomocy OpenVPN można połączyć się z innymi serwerami niż oferuje PrivateTunnel? Byłbym wdzięczny gdybyś mógł wytłumaczyć mi to jak krowie na miedzy.
 

harbinger

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2012
Posty
91
openvpn to najprościej rzecz ujmując program... program ten umożliwia łączenie się z sieciami VPN.. PrivateTunnel to tylko jakiś tam dostawca, który jak mówisz udostępnia jakieś 3 serwery z sieciami VPN, przez które najprawdopodobniej możesz przetunelować swój cały ruch sieciowy.. chodzi o to, że istnieją jeszcze inni dostawcy niż PrivateTunnel, chociażby Perfect-Privacy http://perfect-privacy.com/ który oferuje nie 3 a ok. 12 serwerów w różnych częściach świata i bez żadnych limitów przesyłu danych.. ja osobiście będę inwestował najprawdopodobniej w http://www.ccihosting.com/openvpn.php

... możliwe jest, że i tak teraz opowiadam Ci nie to, co chciałbyś usłyszeć.. ale w takim razie nie wiem już naprawdę czego nie rozumiesz :D polecam ogólnie poczytać o tym CZYM są sieci VPN (Virual Private Network)
 
Do góry Bottom