anonimowosc-pomoc w odzyskaniu

raven.0803

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 20, 2012
Posty
2
Witam,
jestem ,,zwykłym,, użytkownikiem internetu który nie ma najmniejszego pojęcia o sposobach zabezpieczenia się przed włamaniami i tego typu sprawami. Dlatego tez proszę osoby obeznane w środowisku informatycznym o odpowiedz na kilka pytań :

1. W jaki sposób mogę sprawdzić czy ktoś podsłuc***e moje rozmowy internetowe i jak się przed takimi sytuacjami bronić?

2. W jaki sposób mogę usunąć moje dane osobowe z przeglądarek internetowych takich jak ,,google,, i tym podobnych tak aby po wpisaniu na przykład mojego nazwiska nie pojawiały się żadne wyniki wyszukiwania?

3. W jaki sposób chronić swoją anonimowość w sieci? czego unikać i na co zwracać uwagę?

4. Co potrafią dzisiejsi hakerzy?
 

airsoftek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2011
Posty
43
1. Posprawdzaj porty i blokuj których nie używasz, jeśli możliwe to używaj szyfrowanego połączenia np. zamiast http://www.youtube.com to https://www.youtube.com

2. Z tym daj sobie spokój, no jedynie, że to jakieś obraźliwe treści, to do administratora o ich usunięcie napisz.

3. W paranoje nie wpadaj, lecz uważaj na coraz to intensywniejszy phishing, i nie nabieraj się na super nagrody co tu wyłudzają adres zamieszkania czy nr. telefonu.
A gdy używasz sieci bezprzewodowej, korzystaj z VPN'a gdyż ktoś może się akurat bawić w sniffowanie sieci.

4. Wszystko, nawet trzecią wojnę światową rozpętać.
 

donhubix

Użytkownik
Dołączył
Listopad 25, 2009
Posty
20
Hey

Hakerzy nie atakuja komputerow zwyklych uzytkownikow. Zakladajac ze masz jednego z nowszych Windowsow, domyslnego Firewalla oraz jakiegos Antywirusa (chociaz to juz mniej potrzebne) to gwarantuje Tobie ze komputer masz bezpieczny!

Jezeli jestes ciekaw do jakiego stopnia Twoje programy dbaja o bezpieczenstwo to idz za punktem (1) uzytkownika aursoftek-posprawdzaj swoje porty.

Hubix
 

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
Hey

Hakerzy nie atakuja komputerow zwyklych uzytkownikow. Zakladajac ze masz jednego z nowszych Windowsow, domyslnego Firewalla oraz jakiegos Antywirusa (chociaz to juz mniej potrzebne) to gwarantuje Tobie ze komputer masz bezpieczny!

Jezeli jestes ciekaw do jakiego stopnia Twoje programy dbaja o bezpieczenstwo to idz za punktem (1) uzytkownika aursoftek-posprawdzaj swoje porty.

Hubix


Oczywiscie ze infekuja komputery 'normalnych' uzytkownikow chociazby aby wykorzystac ich jako botnet, albo do wyciagniecia hasel ktore moga uzyc/sprzedac (steam chociazby oraz wszystkie inne platne) Jezeli chcesz liczyc na systemowy firewall i antywirus to odrazu mozesz to wylaczyc bo raczej nic Ci to nie da, kazdy RAT nawet bez cryptowania jest niewykrywalny przez windowsowe zapory. Polecam sciagnac cos darmowego z sieci, Avast chociazby + ZoneAlarm jak firewall.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
@airsoftek
1) Nie zmniejszy to możliwości osoby nasłuc***ącej wcale. Https też da się paradoksalnie mówiąc bardzo często podsłuchać.
2) Ktoś kiedyś powiedział że raz przesłane zdjęcie do internetu już nigdy nie zaginie. - jest wiele w tym racji niestety. Dlatego nie powinno się wszędzie wrzucać pełno swoich zdjęć z domu, pracy, szkoły, swoich bryk (ze względu trochę innego) itd. nie ujawniajmy też pełno informacji o sobie typu informacje o związkach, szkołach, numerów telefonu i wiele wiele innych bądź nie bądź po co to robić? Nawet nie wiecie ile osób wasze zdjęcia i dane wykorzystuje bez waszej wiedzy;). Im więcej mamy o sobie w profilu tym gorzej.
Możesz
raven.0803 napisać do administratorów stron wraz z dowodem na ich wyłączność by usunęli takie zdjęcie. Jeszcze jeden sposób ograniczający możliwość identyfikacji szybkiej Ciebie z danych z wyszukiwarki mi wpadł do głowy. Zlecić jakiejś firmie lub samemu zacząć na dane frazy pozycjonować stronę na fikcyjne zdjęcia i inne informacje.
3) Phising działa najczęściej na analfabetów komputerowych, czyli na starsze osoby i nie jest kierowany z założenia na pojedyncze ofiary. Też go nie wprowadzaj w błąd bo sniffowanie nie jest możliwe tylko w sieciach bezprzewodowych a praktycznie w każdej (zależnie od jej budowy).
4) I dla hakerów i dla crackerów nie istnieją rzeczy nie możliwe, ciężko to pojąć osobie która nie siedzi w branży IT. Wiele mechanizmów tak zachwalanych kiedyś ochrony zostaje szybko złamanych. Wiele błędów i luk nie jest upublicznionych. Pojawiają się coraz lepsi młodzi specjaliści samoucy, dzieciaki które hakują bez opanowania co popadnie, BEZ celu co sens traci. Do tego często namierzenie jest realistycznie mówiąc nie możliwe.


Hey

Hakerzy nie atakuja komputerow zwyklych uzytkownikow. Zakladajac ze masz jednego z nowszych Windowsow, domyslnego Firewalla oraz jakiegos Antywirusa (chociaz to juz mniej potrzebne) to gwarantuje Tobie ze komputer masz bezpieczny!

Jezeli jestes ciekaw do jakiego stopnia Twoje programy dbaja o bezpieczenstwo to idz za punktem (1) uzytkownika aursoftek-posprawdzaj swoje porty.

Hubix
A co da Ci to w podsłuchiwaniu? Pisałeś kiedyś aplikacje o niekoniecznie porządnym działaniu? Raczej nie bo byś sam sobie odpowiedział że nie masz bezpiecznego wcale komputera i nawet laik jak się przyłoży może coś wykombinować i zepsuć Ci systemik. Zabezpieczanie komputera to raczej walka z wiatrakami tym bardziej pojedynczych "domowych" użytkowników. Teraz coraz więcej ataków jest wymierzonych w social media, fejsbuki bugi, komunikatory :D Więc nie musisz mieć nawet uruchomionego komputera by Cię "podsłuchać". Wiele serwisów pozornie usuwa informacje o naszych poczynaniach, danych i działaniach więc kolejne formy obrony odpadają. Przez opinie osób takich jak Ty, 99% ludzi nie wie że było na pewno już kilka razy zaatakowanych albo że ich dane i zdjęcia są już dawno sprzedane za centy i wykorzystywane (nawet przez osoby z drugiego końca świata). Hacking to sztuka, wiele osób nie dorosło do jej formy. Co innego ataki bez celu, bez chęci zwrócenia uwagi większej ilości osób na jakiś problem. Szkoda że wiele osób/organizacji "ofiar" nie myśli często o genezie niektórych ataków. Chęci buntu.
 
Ostatnia edycja:

raven.0803

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 20, 2012
Posty
2
Dzięki za odpowiedzi...
szczerze powiedziawszy jestem przerażony możliwościami jakie daje dostęp do sieci. "Zwykły" człowiek, nie posiadający żadnej wiedzy związanej z eksploatacją sieci, dzięki dostępowi do informacji może stać się bardzo groźnym i co gorsza trudnym w wyeliminowaniu przestępcą. Przekonałem się o tym na własnym przykładzie. Analizując informacje dostępne w sieci, również na tym forum, w ciągu kilku godzin posiadłem wiedzę wystarczającą do przejęcia hasła dostępu do konta e-mail mojej żony...(oczywiście za Jej przyzwoleniem). Jeśli połączymy ze sobą wysoką zdolność percepcji, ponadprzeciętny iloraz inteligencji oraz nieograniczony dostęp do informacji otrzymamy broń masowego rażenia o nieznanym zasięgu. Zwykli użytkownicy sieci, nawet nie zdają sobie sprawy z tego jakie możliwości stwarzają, potencjalnym przestępcom, wprowadzając do obiegu informacje dotyczące ich osoby. Internetowe konta bankowe, płatności elektroniczne czy nawet zwykła komunikacja są bardzo wygodne w codziennym życiu i znacznie je upraszczają dając nam poczucie zaoszczędzonego czasu. Niestety są źródłem późniejszych nieszczęść.

Dark Smark
pomysł z prośbą o usunięcie zdjęcia powiódł się. Dzięki za podpowiedzi. Niestety, po przeczytaniu tego co napisałeś odnośnie sieci oraz tego czego sam zdążyłem się już dowiedzieć, nie mogę mieć całkowitej pewności.

To co piszecie przeraża ale jednocześnie fascynuje...jest impulsem do poznawania możliwości jakie daje sieć oraz ich wykorzystywania.
 
Do góry Bottom