Antena WIFI > router > domowy access point

milosz0010

Użytkownik
Dołączył
Maj 6, 2007
Posty
248
Siema
Także mam kompa stacjonarnego, ktory laczy sie przez wifi od dostawcy neta.
W domu mam lapa ktory ma wbudowana karte wifi, i stad moje pytanie: Czy do routera moge podlaczyc kabel od anteny wifi i dzielic pozniej rowniez internet przez Lan i wifi. I czy nie bedzie przy tym problemow z adresem Mac? Jesli sie da tak zrobic to jaki router wybrac w przystepnej cenie?
<


Troche tych pytan jest, ale mysle ze ktos z was odpowie;p
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Co do adresu MAC, większość routerów ma opcję klonowania adresu. Jeśli chodzi o podłączenie anteny do laptopa, jego karta musi mieć odpowiednie wyjście, ew. możesz podłączyć zewnętrzną kartę USB albo PCMCIA
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
Rozumiem, ze router ma odbierac sygnal od twojego isp i potem dzielic dalej na dom (na PC i lapa). Jesli tak to mozesz kupic AP client (chyba ok 100 zl). Zastosowanie AP clienta da ci internet na kablu (jesli tez chcez wifi to muszisz jakis normalny ap kupic i podpiac dalej). No mozna jeszcze jakis most kupic ale to juz wieksza kasa. Z maciem nie bedzie problemu (maja mozliwosc wpisania dowolnego maca). W wyborze sprzetu nie bede ci towarzyszyc, bo nie wiem co teraz jest najlepsze
<

Pozdrawiam nameless .....
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
W takim przypadku najlepszy byłby komputer pełniący funkcję routera (do niego podpięta byłaby antena) a za nim jakiś switch z AP
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
A co ja napisalem ??
W miejsce "routera" stawiasz ap client (poszukaj na allegro, to bedziesz wiedziec o czym mowie) i on daje ci neta na kablu (sieciowym), jak chcesz jeszcze wifi w domu miec to dodatkowego ap muszisz zrobic (ktory bedzie podpiety do sieci tak jak normalne PCs). No i wszystko gotowe. Moze sa ap ktore maja dwie kary wifi w sobie (ja o takich nie slyszalem, ale tez nie szukalem). Powstaje z tego taki most, dokladnie tak jak chciales.
Pozdrawiam nameless ....
 
Do góry Bottom