Atak DDos

teawhoyou

Użytkownik
Dołączył
Luty 28, 2013
Posty
9
Witam, ostatnio po wpisaniu komendy "netstat" pojawiają się jakieś dziwne adresy ip, w dodatku zaszyfrowane.
Wczoraj wieczorem nie miałem internetu przez jakieś 20minut i w dodatku po włączeniu programu "netcut" pojawił się jakiś nowy użytkownik z nazwą "."

Macie screena z "netstat" (wcześniej tych adresów ip nie było i obawiam się, że to może być atak DDos)
J0hShGH.png
http://i.imgur.com/J0hShGH.png


Jeśli jest to atak DDos proszę pomóżcie mi jak z nim walczyć.
 

teawhoyou

Użytkownik
Dołączył
Luty 28, 2013
Posty
9
Jeszcze w dodatku dzisiaj na dysku C:// znalazłem plik o nazwie "END" a jak wziąłem edytowanie przez notepad++
to w tym pliku pisało "ConduitOK"
 

Αvenger

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 21, 2012
Posty
243
Niestety chyba nie wiesz co to jest DDoS :)
 

teawhoyou

Użytkownik
Dołączył
Luty 28, 2013
Posty
9
Wiem, że atak ddos to odłączenie ofiary od internetu.
@aVenger no baa ! 4lata i dopiero będę pełno letni więc nie dziw się.
 

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
Netstat pokazuje aktywne polaczenia, niekoniecznie musi miec to cokolwiek wspolnego z DDosem, a z tego co wiem to Netcut zatruwa sesje ARP a nie zalewa pakietami zeby odlaczyc kogos od internetu :) to sa 2 rozne metody :) Masz siec LAN? bezprzewodową? jezeli pojawia sie ktos w lanie kto nie powinien tam byc, zmien haslo lub ustaw filtrowanie adresow MAC zeby ktos Ci nie grzebal w sieci.

Pzdr
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Jeżeli wiesz, że sam nie włączałeś jakiś usług to połączenia na wysokich portach należy traktować podejrzanie. Przeskanuj komputer HijackThis i np. gmer i pousuwaj to co podejrzane. Dodatkowo polecam zaporę ZoneAlarm Free Firewall, pozwala blokowac dostep programow do internetu oraz wykrywa keyloggery i dodawanie do autostartu (miedzy innymi).
 
Do góry Bottom