Automatyczne wysyłanie archiwes.dat na serwer FTP

fr0zon

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 12, 2007
Posty
147
Witajcie zastanawiałem sie ostatnio aby napisać taka strone PHP ktora automatycznie wysyla dany plik na FTP po kliknieciu przycisku dalej. Cos na zasadzie formularza do uploadu.

Wiadomo ze archiwes.dat jest w C:Documents and SettingsXXXGadu-GaduYYYarchives.dat

XXX - nazwa profilu w XP
YYY - nazwa profilu w GG

Teraz napisac stronke ktora ma juz zmienne XXX i YY podane a po kliknieciu na guzik automatycznie wysle plik na nasz FTP do danego folderu i wysylany plik zapisze pod nazwa archiwesZZZZ.dat

ZZZ - losowy ciag cyfer

Fajnie jak by w PHP sie dało lub z pomocą VBS uzyskac wartosc XXX i YYY

Macie jakies pomysly ??
 

gabcio

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 2, 2007
Posty
45
Napisz jakis scrypt w php zeby sie automatycznie sciagalo przy ogladaniu strony, a tym czyms co sie automatycznie bedzie sciagac niech bedzie np. ftpsend skomfigurowany tak aby przesylal archives. Moglo by byc???
 

fr0zon

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 12, 2007
Posty
147
Ok mam pomysł jak to napisać wsadowo
<
Teraz tylko jakby ktoś miał namiary na ten ftpsend + konfiguracja bo znalazlem tylko wersje linuxowa ;/
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
<div class='quotetop'>CYTAT(fr0zon @ 9.11.2007, 0:42) <{POST_SNAPBACK}></div>
Teraz napisac stronke ktora ma juz zmienne XXX i YY podane a po kliknieciu na guzik automatycznie wysle plik na nasz FTP do danego folderu i wysylany plik zapisze pod nazwa archiwesZZZZ.dat[/b]
niestety muszę cię zmartwić, nie da się tego zrobić, pole:
Kod:
<input name="plik" type="file" />
nie ma atrybutu value, nie da się też wymusić wartości z pomocą JS, jest to zabezpieczenie przeglądarek przed kradzieżą plików, żeby to objeść musiał byś znaleźć lukę w przeglądarce, więc nawet jak byś zdobył XXX i YYY to i tak nic nie zrobisz
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
<div class='quotetop'>CYTAT(gabcio @ 9.11.2007, 12:54) <{POST_SNAPBACK}></div>
Napisz jakis scrypt w php zeby sie automatycznie sciagalo przy ogladaniu strony, a tym czyms co sie automatycznie bedzie sciagac niech bedzie np. ftpsend skomfigurowany tak aby przesylal archives. Moglo by byc???[/b]
;/ wiesz co to jest PHP? Jesli nie to nie wypowiadaj sie. PHP wykonywane jest po stornie serwera i conajwyzej moze se z serwera archives dat sciagnac xD
 

gabcio

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 2, 2007
Posty
45
Moze nie wiem co to php... ale twoj refleks nie jest taki zajebiaszczy, jak masz tylko tyle do powiedzenia ze nie wiem co to jest php, to napisz zaraz po tym jak ja napisalem taka durnote(wtedy nie wiedzialem co to znazcy komputer:))... nie ma co zeby, nabijac posta to nawet mozesz napisac ze ktos nie ma racji ponad 5 miechow po tym jak to napisal:) pozdro
 

fr0zon

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 12, 2007
Posty
147
Właśnie PHP tez sie glowilem jak to kolegha tu chce rozwiazac. PHP odrazu sobie odpuscilem. Najlepsze bedzie wsadowe... Tylko zrobić by nie wyswietlalo sie nic no zmienna do profilu usera w windzie przypomnialem sobie, ale zmienna na folder w ktorym jest calosc profilu gg. No chyba ze prosciej zrobić autoarchiwera ktory spakuje cala zawartosc folderu i wysle na ftp. Pytanie czy zna ktos jakis program dzialajacy w tle i nie bedzie go widac ze cos spakowal i wyslal wia ftp ?
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
<div class='quotetop'>CYTAT(gabcio @ 23.04.2008, 17:22) <{POST_SNAPBACK}></div>
Moze nie wiem co to php... ale twoj refleks nie jest taki zajebiaszczy, jak masz tylko tyle do powiedzenia ze nie wiem co to jest php, to napisz zaraz po tym jak ja napisalem taka durnote(wtedy nie wiedzialem co to znazcy komputer:))... nie ma co zeby, nabijac posta to nawet mozesz napisac ze ktos nie ma racji ponad 5 miechow po tym jak to napisal:) pozdro[/b]
sorry ale ja nie siedze na kompie 24/7 tlyko zagladam tu czasem. i nie moge zdzierzyc ze ktos tak pisze bo potem inni sie uczą tego. / obawiam sie ze wiekszosc AV to wykryje / mozna załączyc jakiegos exploita ktory sciagnie trjta jakiegos
 
Do góry Bottom