Awaria programu :/

lasek_99

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 18, 2007
Posty
152
Witam.
Edytowałem kod źródłowy, dodałem jedną linijkę, uruchamiam i jest błąd, którego wcześniej nie było :|
Po usunięciu tej linijki, dalej jest ten błąd.
Błąd o treści: "Error in module: Declaration of class TForm1 is missing or incorret."

Co zrobić aby pozbyć się tego błędu??
smile.gif
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
moze sprawdz czy masz na koncu kodu linijkę "END." bo nie raz skasowalem przez przypadek bo sie kasuje.b
 
K

Khalt

Gość
Wątpię, żeby to było powodem. Przy braku 'END.' na końcu, nie pojawia się żaden komunikat tylko zwraca błąd o braku kontynuacji pliku.

Dołączam się do pytania autora gdyż cały problem nie daje mi spokoju xP.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
a jak masz kod :
Kod:
type
 Tform1 = class(TForm)

to czy jak masz Tform to nie masz moze TmainForm?? albo jakos inaczej?? napewno masz tak jak napisałem wyzej??

moze jak masz ponizet Type wklej tą linijkę: TForm1 = class (TForm) Ale wklej i kuknij
smile.gif


jezeli post nizej jest mojego autorstwa to nie patrzcie na niego dalem edytuj a on tam jest. patrz na tego on jest wlasciwy
 

Bezel21

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2007
Posty
104
<div class='quotetop'>CYTAT(lasek_99 @ 26.10.2008, 14:02) <{POST_SNAPBACK}></div>
Tak jest jak powinno.



Nie moge nic zmienić, nawet nazwy komponentu jakiegoś, bo wystakuje ten błąd TYLKO przy tym projekcie :|[/b]

Skopiuj treść projektu i załóż nowy i wklej to co masz w tym.. może zadziała.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
wklej no cały kod jak nie jest za duzy
 

lasek_99

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 18, 2007
Posty
152
Problem tkwi w moim Delphi. Ponieważ skopiowałem plik i miałem komponenty te same, wystarczyło tylko przepisać kody i już tego problemu nie było.
I co najdziwniejsze program zajmował o 1kb mniej, a miał to samo! I działa, potem przy edytowaniu znowu pojawił się ten błąd, ale tak sam od siebie. Może błąd powoduje się (usuwa się coś) po naciśnięciu odpowiednich klawiszy w delphi.
 
K

Khalt

Gość
Któryś raz już spotykam się z czymś takim, że najprostsze (i czasem najbardziej niedorzeczne) rozwiązania są najlepsze...
 

kamm

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 17, 2007
Posty
40
mi czasami też wyskakują błędy i nie mogę skompilować programu. Dzieje się to gdy wklejam kod z innego programu. Wtedy zawsze zapisuje program i wlanczam go jeszcze raz i wszystko dziala
Sprobuj tez tak zrobic
 

maly3900

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 18, 2005
Posty
362
To ja dodam od siebie jeszcze 3 grosze, na przyszłość. (lekkim offtopem, ale jest ;P )
Jeśli są błędy po JEDNYM zapisaniu w kodzie, Delphi tworzy zawsze backupy plików. Są one w folderze z aplikacją, z rozszerzeniem *.~* .

Wystarczy podmienić pliki, i backup jest u użyciu (mówiłem - lekkim-offtopem ^^)

Taa... wpadłem na forum przez PW, i sobie troche popiszę. ;D
 
Do góry Bottom