Błąd i wolna praca systemu po aktualizacji

MacBak

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2006
Posty
50
Witam wsztstkich
Linuxa mam od niedawna więc jestem w tych sprawach jeszcze zielony dlatego proszę o wyrozumiałość. Zainstalowałem sobie Wubi ubuntu w wersji 7.04.04 i postanowiłem go zaktualizować do wersji 7.10. Wszystko przebiegło normalnie bez większych problemów ale po aktualizacji zamiast zobaczyć informację o nowej wersji systemu ujżałem komunikat "Wewnętrzny błąd failed to initialize HAL!" mało tego komputer mi strasznie zwolnił i uruchomienie niektórych programów które się odpalały niemal odrazu trwa ok 20 sekund albo i dłużej. Dlatego jeśli ktoś wie co się mogło stać i jak to naprawić to bardzo proszę o pomoc. Z góry thx

ps: Aktualizacji dokonałem poprzez menadżer aktualizacj nie ręcznie
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Szczerze nie polecam i stanowczo odradzam aktualizacje systemu z 7.04 do 7.10, lepiej postawić od nowa i wyexportować sobie zapisane ustawienia a trwa to nawet krucej. Sam teraz uzywam właśnie Ubuntu, wczoraj też postanowiłem zaktualizować pingowina, a skonczylo sie na reinstalowaniu systemu, czemu? Wiekszosc programow, przestala dzialac, jajko nowsze odmawia współpracy. Odwiedz jeszcze strone forum.ubuntu.pl. Ahh i gdybyś się zdecydował sciągać Ubuntu 7.10, to też odradzam sciaganie wersji 7.10 PL zmodyfikowanej która jest na stronie ubuntu.pl. W dodatku 7.04 prawie niczym nie różni się od 7.10 nie ma radyklanych zmian.
Zobacz też tutaj : http://newbie.linux.pl/forum/ . HAL - odpowiada chyba za montowanie napędów, nie jestem pewien.
 

MacBak

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2006
Posty
50
Skoro tak mówisz to chyba też zrobię reinstalkę. A ponoć linux to lepszy system od windy a tymczasem wysypuje się po pierwszej lepszej aktualizacji ;/ Bez komentarza
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Cóż...no...Zależy dla kogo jest lepszym systemem, mi on odpowiada, też kwestia przyzwyczajenia. W dodatku to nie jest aktualizacja, aktualizacja inaczej się odbywa wpisując

sudo apt-get update

To jest zmiana wersji.
 

MacBak

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2006
Posty
50
Linuxa zainstalowałem bardziej z konieczności bo mam go na wykładach ale myślę że w przyszłości mi się przyda więc będę się musiał przyzwyczaić
 
Do góry Bottom