BackTrack 3 i KDE

D4r3K

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 10, 2008
Posty
6
Witam posiadam owa wersje linuxa BackTrack 3 na plycie live przy uruchomieniu sa rozne tryby uruchamiania gdy uruchomie go w trybie normalnym system uruchiamia sie po czym kiedy ma startowac KDE monitor gasnie i dioda w nim zaczyna mrygać robie reset tym razem wybieram z listy tryb KDE (VESA) system sie uruchamia i wszystko dziala jak nalezy domyslam sie ze problemem jest moj monitor (stary:D) teraz mam bt3 na hdd i w tym momencie sa schody tryb KDE sie nie uruchamia co trzeba wpisac zeby KDE uruchmił sie w trybie vesa?Pozdrawiam
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
Tez juz mam BT na hdd
<

Wsadz plyte od bt najedz tym kursorem na ten twoj tryb i nacisnij [TAB] zapamietaj co jest na koncu, najlepiej przepisz cala linijke. Teraz po zalogowaniu, masz dwie opcje:
1. wpisujesz xconf, a potem startx, moze sie odpali normalnie (ze bedzie dzialac)
2. wpisujesz to co porzepisales (dokladnie to to z samego konca, najlepiej bedzie jak to wkleisz i ci powiem
<
)

Pozrdwamiam nameless .....

PS: Problemem moze byc karta graficzna lub/tez monitor
<
 

D4r3K

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 10, 2008
Posty
6
<div class='quotetop'>CYTAT(NamelessSoldier @ 16.09.2008, 19:38) <{POST_SNAPBACK}></div>
1. wpisujesz xconf, a potem startx, moze sie odpali normalnie (ze bedzie dzialac)
2. wpisujesz to co porzepisales (dokladnie to to z samego konca, najlepiej bedzie jak to wkleisz i ci powiem
<
)[/b]

Dalej walczę z tym i nic
smile.gif
odpowiedzi na pytania:
1. Czarny ekran i po okolo 3-4 sekundach wraca do konsoli z bledem odwołuję mnie do logu w którym widzę ze brakuje niby czcionek próbowałem je wywalić z xorg.conf ale to nic nie dało....

poczatek logu dalej jest chyba ok..
Markers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting,
(++) from command line, (!!) notice, (II) informational,
(WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.
(==) Log file: "/var/log/Xorg.0.log", Time: Wed Sep 17 08:34:58 2008
(==) Using config file: "/etc/X11/xorg.conf"
(==) ServerLayout "X.org Configured"
(**) |-->Screen "Screen0" (0)
(**) | |-->Monitor "Monitor0"
(**) | |-->Device "Card0"
(**) |-->Input Device "Mouse0"
(**) |-->Input Device "Keyboard0"
(WW) The directory "/usr/share/fonts/OTF" does not exist.
Entry deleted from font path.
(WW) The directory "/usr/share/fonts/Type1" does not exist.
Entry deleted from font path.
(**) FontPath set to:
/usr/share/fonts/TTF,
/usr/share/fonts/misc,
/usr/share/fonts/75dpi/:unscaled[/b]

a w logu kdm.log wyłapałem taki błąd
(EE) AIGLX: Screen 0 is not DRI capable[/b]

2. Przepisałem i pisze
/boot/vmlinuz vga=0x317 initrd=/boot/initrd.gz ramdisk_size=6666 root/dev/ram0 rw autoexec=kdm_[/b]

po zalogowaniu w konsoli mam wpisać tą "autoexec=kdm_" końcówkę?
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
No niestety, ale polecalbym jeszcze raz zrobic tego BT na hdd, u mnie jak za pierwszym razem instalowalem, lilo wymiekl. Z tym lilo juz mialem problemy od wersji BT2
<
. Pomoglo wywalenie partycji i stworzenie, a potem przekopiowanie plikow jeszcze raz.

A probowales kopiowac te czcionki z CD, jeszcze raz recznie, moze cos pomoze. Wywalenie z xconf raczej nie pozmoe bo to moga jakies tam inne aplikacje kozystac z tych trzcionek. Czyli albo sprobujesz je przekopiowac z cd, albo robisz bt on hdd jeszce raz
<
.

O koncówke chodzilo mi to "kdm_".
Po zalogowaniu wpisz wlasnie "kdm_", oczywiscie bez cudzyslowia
<


Pozdrawiam nameless .....
 

D4r3K

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 10, 2008
Posty
6
Właśnie przed chwila padło mi bt3 wiec zrobiłem reinstalacje to samo ale jak już się zalogowałem od razu wpisałem startx i uruchomiło się KDE ale w palecie chyba 4 kolorów
smile.gif
wyłączyłem kde w konsoli wpisałem xconf i niby test wszystko okej wpisuje startx i du**
smile.gif
czarny ekran a co do czcionek to nie ma ich na płycie!Zaraz wpisze kdm_ i zobacze co bedzie......

po wpisaniu kdm_ nic komenty nie znaleziono...


Wydaje mi się ze głównym problemem jest (EE) AIGLX: Screen 0 is not DRI capable ponieważ taki błąd wywala mi po tym jak dam xconf a następnie startx... a o czcionkach jest mowa dopiero w logu xorg.conf ..
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
A inne systemy graficzne ci dzialaja?
To moze xconf jakos dziwnie sie zachowuje. Masz BT3 final ?
Jaka masz karte/monitor?
Szukales cos na googlach? Teraz nie poszukam, moze pozniej, ale google duzo mowi na ten blad, wiec poczytaj.
Po wlaczeniu systemy wpisujesz xconf? Moze samo startx, u mnie dziala bez xconf (znaczy jak wpisze startx to dziala bez problemu).

Pozdrawiam nameless .....

PS Mozesz napisac u nich na forum
<
 

D4r3K

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 10, 2008
Posty
6
Karta to ATi HD3650 a monitor to stara 15" Samsunga 550s
<
własnie czytam na temat tego błędu miałem kiedyś inne Xy i wszystko było okej ale pamiętam miałem też problem z BT 2!Tą co teraz mam to 3 Final!
 

beamer

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2004
Posty
144
Jak uruchomisz system i wyłączy Ci się monitor spróbuj nacisnąć [ctrl]+[alt]+[+] (z numerycznej) ...możesz nacisnąć kilka razy. Mam nadzieję, że pomoże.

Pozdrawiam
 

D4r3K

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 10, 2008
Posty
6
Pomaga ale wykonanie cofa mnie do konsoli i pokazuje w czym błąd!Do dzisiaj sobie z tym nie poradziłem!Jedyna możliwość żeby u mnie uruchomić BT3 jest wybranie pozycji trzeciej czyli tryb KDE (VESA)
 
Do góry Bottom