Bad sectory

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Witam was.

Mam pewien problem z dyskiem i być może ktoś z was będzie mógł mi pomóc. Dysk jest Firmy IBM typu Deskstar IC35L040AVER07-0 41 GB. Mam na tym dysku mase Bad sektorów, a są na nim dane, które bym chciał odzyskać (ok. 2 GB). Używam do tego programu HDD Regenerator. Radzi sobie świetnie, tylko... Ten program ma jedną główną wadę, jest strasznie wolny. Na naprawę jednego sektora potrzebuje ok. 10 sekund.

Kolejną bezsensowną rzeczą jest to, że próbuje odzyskać cały megabajt, a nie tylko wadliwe sektory. A że 1 MB = 2048 sektorów to wydłuża czas na ponad 4 godziny na 1 MB. Hm. Osobiście wątpię, aby dysk się tak precyzyjnie psuł i żeby wszystkie sektory w tymże MB były popsute. Więc myślę, że on przy okazji naprawia i te dobre. Jest to bezsensem, bo po co naprawiać coś co jest dobre.

Poza tym nie sprawdza on czy dany MB jest zajęty czy wolny, (co w moim przypadku ma znaczenie).

Program sobie radzi świetnie, ale brak mu właśnie takiej „inteligencji”. Potrzebowałbym jakiś program, który skanuje dysk pod kątem, co i gdzie jest zapisane, a potem pozwolić użytkownikowi wybrać dane do odzyskania i jeśli miedzy nimi są bady to powinien zająć się ich naprawą.

Dodam jeszcze, że dysk był formatowany pod NTFS.

Jeśli znacie program, który mógłby mi pomóc. To proszę napiszcie jego nazwę. Nie proszę nawet o linki, bo sam mogę znaleźć, ale chociaż nawę.

Z góry dziękuję.
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
do odzyskiwania *skasowanych* danych uzywam Ontrack EasyRecovery Pro.
ale nie wiem jak sobie poradzi z bad'ami. w kazdym razie program wyglada dosc profesjonalnie i ma pare opcji odzyskiwania m.in: Format Recovery (ze sformatowanego dysku), AdvancedRecovery (nie wiem co to, no ale "advanced..."), Deleted Recover (wiadomo), RawRecovery (Recover without any file system structure information)
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by mks
do odzyskiwania *skasowanych* danych uzywam Ontrack EasyRecovery Pro.
ale nie wiem jak sobie poradzi z bad'ami.

No to ja Ci moge powiedzieć. Nie radzi sobie. Sprawdzałem... On tylko skanuje dysk i wyszukuje dane. Program jest dobry, ale nie odzyskuje tych z wadliwymi sektorami. Dobre by było coś pomiędzy OnTrack'iem a HDD Recovery

Dzięki, ale może masz jeszcze jakis pomysł.
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
hm... szkoda
<


moze cos z tego ?
Flobo Hard Disk Repair - tu pisze ze i z badami sobie radzi
GetDataBack-NTFS
R-Studio
encase
http://www.ozzu.com/ftopic31703.html
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by mks
hm... szkoda
<


moze cos z tego ?
Flobo Hard Disk Repair - tu pisze ze i z badami sobie radzi
GetDataBack-NTFS
R-Studio
encase
http://www.ozzu.com/ftopic31703.html

Dzieki mks. Tych jeszcze nie znałem. Ściągnę, wypróbuje i dam znać

Pozdrawiam.

[ Dodano: 17-03-2006, 01:17 ]
Originally posted by mks
R-Studio

I TO jest dokładnie to czego szukałem. To znaczy inaczej. Ten program jest naprawde bliski ideału. Odzyskałem więcej niż nawet oczekiwałem i to w parę godzin, a nie 1-6 miesiecy.

Wielkie dzięki mks. Masz u mnie wielkiego +.

Polecam R-Studio 3.0.


Ło w mordę, ale jestem radosny !!


:jupi: :tancze: :jupi: :tancze: :jupi:
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
Jeśli będziesz dalej używał tego dysku to radze wyciąć obszary dysku z bad sectorami... Jak nie chcesz tego dysku to możesz mi go przysłać :D
 

Pepi

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
245
if $badsectors>0 then $preformat;

innymi slowy wejdz na strone producenta dysku i zobacz czy maja soft do preformatowania dysku
powinno pomuc :]
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by SZKOD[nick
]Jeśli będziesz dalej używał tego dysku to radze wyciąć obszary dysku z bad sectorami... Jak nie chcesz tego dysku to możesz mi go przysłać
<

1. Ile mi dasz ??
2. Reklamacji nie uwzględniam.

Originally posted by Pepi
if $badsectors>0 then $preformat;

innymi slowy wejdz na strone producenta dysku i zobacz czy maja soft do preformatowania dysku
powinno pomuc :]
Pepi. Od tego właśnie zacząłem zabawę, ale no comments.
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
Originally posted by pkoper+--><div class='quotetop'>CYTAT(pkoper)</div>
<!--QuoteBegin-SZKOD[nick
]Jeśli będziesz dalej używał tego dysku to radze wyciąć obszary dysku z bad sectorami... Jak nie chcesz tego dysku to możesz mi go przysłać :D

1. Ile mi dasz ??
2. Reklamacji nie uwzględniam.
[/b]
Czy ja napisałem, że możesz mi go sprzedać? :p
Wciągam bez możliwości reklamacj i gwarancji : )
 
Do góry Bottom