Bardzo nietypowy problem-komputer w jednym miejscu dziala a w innym nie

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Witam.
Od jakiegoś czasu pracuje jako serwisant w sklepie komputerowym. Ostatnio wraz z kolegą (jak co jakiś czas) złożyliśmy komputer na quadzie płyta główna asusa (model nie jest ważny) pamięci 4 gb Geil 1066 MHz grafika 9800 GT Gainword dysk 500 Samsunga Zasilacz Chieftec 600 modularny DVD-RW LG 16x i jakaś obudowa I-Boxa. Nie ważne o dokładne dane sprzętu bo to nie jest problemem raczej. Problem jest chyba w zupełnie innej beczce otóz po sformatowaniu komputera i zainstalowaniu windowsa xp i przetestowaniu go oddaliśmy go właścicielowi. Odebrał go od nas i jak mówił później po przywiezieniu go w domu zaczeły wyskakiwać mu bluescreen i komputer zwalniał (ale sam włożył płytkę od internetu radiowego gdy się to działo nie zdążył zainstalować od niej sterowników bo tak się działo). Przywiózł go do nas sformatowaliśmy i oddaliśmy jeszcze raz znów to samo. Wymieniliśmy pamięci ram (gdyż bluescreen wskazywał na to mniejsza o to co tam pisało) na patriot 800 MHZ. Po następnym sformatowaniu komputera oddaliśmy go właścicielowi. On przywiózł go dnia następnego z takimi samymi obiawami. Wymieniliśmy mu płytę główna na gigabyte tak aby wszystko obsługiwało jak należy. Po nastęnym przeinstalowaniu systemu, po wymianie płyty głównej, sprawdzeniu testami pamięci ram i dysku twardego oddaliśmy go właścicielowi. Właściciel przywiózł go dzisiaj mówiąc że gdy włożył płytkę od neta (radiowego) i uruchomił komputer wszystko było ok ale gdy otworzył sobie ikonę mój komputer okno się zawiesiło i wyskoczył brak odpowiedzi. Podobno nic się nie dało zrobić.
Przywiózł go do nas znowu podpieliśmy go bez karty sieciowej a później z nią i u nas działa bez zarzutów wszystko sprawne. Przy włączonym wielkim obciążeniu (torrenty, internet, antywir-skan, gg, i wiele innych) komputer chodzi bez zarzutów nie zawiesza się.
Może troche nie wyraźnie napisałem dlatego podsumuje.
Wymieniliśmy właścicielowi komputera pamięci ram (które tego samego dnia sprzedaliśmy wraz z innym kompem i działa bez zmian - wiec to nie był w nich problem) ora płytę główną. To raczej nie może być wina zasilacza bo nie ma z nim najmniejszych problemów również chyba karty graficznej bo przechodzi wszystkie testy i włącza się normalnie dysk przeszedł testy zapisu i odczytu i też nie ma z nim problemu. Karte sieciową też już dzisiaj odrzuciliśmy.
Zaczynają mi się kończyć pomysły dlatego napisałem ten bardzo nietypowy problem tutaj. Od bardzo dawna składam i naprawiam komputery ale nigdy nie miałem jeszcze takiego przypadku żeby komputer działał w jedny miejscu a w innym nie.
Zapomniałem napisać że kolega który ze mną składa był u klienta w domu i widział jak komputer się wiesza i zwalnia po włączeniu.
Doradźcie mi jeżeli możecie czy problem może być w gniazdku klienta (nie poprawne działanie odkręcone lub jakaś inna przyczyna) bądź w listwie zasilającej? Sprzęt jest ok sprawny testowany u nas na serwisie całymi dniami, różnymi testami i jest na pewno dobry, nie sprzedajemy przecież używanych tylko nowe części i wszystko na gwarancji.
Gdzie w takiej sytuacji może być problem? Czy może oprzeć się o to żeby sprawdzić kompa w innym miejscu niż firma i dom klienta a jeśli powtórzy się że u nas w firmie i u kogoś jeszcze działa poprawnie sprawdzać w innych pomieszczeniach u właściciela kompa?
Bardzo proszę o jakąś propozycję rozwiązania jeśli coś wam przychodzi do głowy.
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Mogę się tylko domyślać.
Może po prostu klient w domu robi coś co powoduje błąd. Np. podłącza jakiś sprzęt czy instaluje jakiś program i dzieje się to po tym. Bo dziwna rzecz, jeżeli w jednym miejscu działa dobrze, a w innym nie.
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Też nad tym myślałem ale klient włożył kartę sieciową i próbował instalować do niej sterowniki. Myślałem nad tym jako nad błędem ale zrobiliśmy tak samo w serwisie i wykluczyliśmy to. Nic innego nie robi (nie wierze że podczas jazdy samochodem coś się dzieje i jak go włącza to nie działa bo w drugą stronę do nas też go wiezie autem i też go włączamy a wszystko działa).
Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł bardzo proszę o odp.
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
Sprawdz komputer u klienta na swoich detalach na jakich sprawdzasz go u siebie w firmie czyli monitor, klawiatura, myszka, kable, listwa...doslownie wszystko.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Klient ma za dużo kasy i wam nie żałuje albo wy macie możliwości nadprzyrodzone:)
Ewentualnie wpływ przyciągania księżyca czy magnetyzmu jądra ziemi. A tak serio to sądzę że albo user nie potrafi poprawnie zamontować karty/sterowników albo wada jest części których jeszcze nie sprawdziliście (procesor? W tym przypadku błąd mógby występować w sposób dla nas czysto przypadkowy...)
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Dzięki proxima za podpowiedź faktycznie nie spodziewałem się ale problem był w myszce tzn gdy włączało się kompa wszystko chodziło gdy wciskało się ikonę mój komputer (lub inną np moje dokumenty) i wciskało np na powiększ okno bądź zamknij okno przywieszał się komp. Otwierając menadżer zadań i nic z niego nie wyłączając tylko tyle że się pokazał bez problemu można było zamknąć tamto okno a potem menadżer zadań i komp potem chodził normalnie. Ale wiadomo klient potrzebuje sprawnego kompa w 100 % dlatego wymieniłem najpiew klawiature i to nie pomogło, a następnie myszkę i faktycznie to pomogło. I-box nie jest chyba najlepszą firmą dla myszek w takim razie ;)
Zrobiłem jeszcze jeden ciekawy eksperyment u klienta i takiego wyniku też się nie spodziewałem. Myszka była pod USB podpiąłem ją i po uruchomieniu kompa ponownie działo się to samo. Myszka posiadała COMBO tzn przejściówkę z USB na PS2 i nie uwierzylibyście ale po założeniu przejściówki myszka działa poprawnie. Tutaj można postawić pytanie dlaczego myszka nie działa na kablu swoim tylko na przejściówce przecież jeśli byłby problem z łącznością to pokazał by się podczas założenia przejściówki a podczas zdjęcia jej na samym kablu by działało prawda? A tu jest zupełnie odwrotnie nie wiem jak to jest możliwe czy przejściówka posiada jakiś wspomagacz zasilania czy co (ale na pewno nie) to już nie ważne. Najważniejsze że problem został rozwiązany. Jeśli chcecie pogdybać na temat tej myszki to proszę bardzo (jeśli przedtem nikt nie zamknie tego tematu).
Bardzo dziękuje Ci proxima jeśli jesteś facetem jeśli kobietą to jeszcze bardziej ;) Pozdrawiam.
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
spoko ale wiesz dziwne żeby nowa myszka którą mu sprzedaliśmy nie działała? Myślałem nad tym wcześniej ale jakoś tak nie byłem do końca przekonany teraz już jestem :) Pozdrawiam :)
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
spoko ale wiesz dziwne żeby nowa myszka którą mu sprzedaliśmy nie działała? Myślałem nad tym wcześniej ale jakoś tak nie byłem do końca przekonany teraz już jestem :) Pozdrawiam :)

Miałem podobny przypadek, klient zainstalował oprogramowanie myszki z dołączonej CD i komputer zwariował -.-
 
Do góry Bottom