[Bat] kopiowanie plikow

dezerter_af

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 26, 2007
Posty
62
Witam !

Nie znam sie za bardzo na plikach bat... i chcialem sie zapytac kogos/prosic o napisnie prostego programu kopiijącego plik, i jeszcze zapytac sieo cos takiego jak "nazwy systemowe". Wiem ze jest np. %system% i od razu przechodzi to katalogu system, ma ktos moze wiecej takich nazw folderow systemowych ?

//program:
copy file from: "partycja podstawowa/document and settings/... to:"choice drive or pendrive "

mniej wiecej taki cos potrzebuje

Pozdrawiam MadMan :]
 

dezerter_af

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 26, 2007
Posty
62
<div class='quotetop'>CYTAT(Dark Smark @ 19.04.2008, 7:06) <{POST_SNAPBACK}></div>
Myślę że obracałeś się w konsoli poleceń. Plik wsadowy to jest nic innego jak zestaw poleceń z cmd...
Więc w konsoli poleceń użyj HELP.
Kopiowanie:
copy C:\a.png C:\b.png
<span style="font-family:Arial">A tobie może się przydać:</span>http://forums.canadiancontent.net/technolo...systemroot.html
%systemroot%[/b]

Oj Dark nie o to chodziło, ale
<
dzięki... troche się tam obracałem w konsoli cmd
<
po pierwsze troszke źle wpisałeś to komende copy
<
powinno byc w "Twoim" przypadku: copy C:\a.png D:\
a ja potrzebuje coś takiego jak %systemroot% tylko, że prowadzące do folderu document and settings, tylko właśnie wiem czy jest coś takiego... jak nie to będe musiał w cpp pisać to albo w czymś innym.... A najbardziej zależy mi żeby to było własnie w cmd jako plik .bat...



Widzę Dark że dostałes moda
<


Pozdrawiam MaDmaN
 

Juri_gag

Użytkownik
Dołączył
Listopad 17, 2007
Posty
37
Jest coś takiego jak zmienne środowiskowe w WIN XP, tam masz czyli:

PPM Na mój Komputer>Właściwości>Zaawansowane>Zmienne Środowiskowe

Jeśli ma to być na twojego kompa to możesz tam dodać zmienne.

A np jeśli ma wchodzic w folder czyiś tak jak pisałeś to:

copy %0 C:\Documents and Settings\%username%\Puplit

Powinno zadziałać, jeśli nie to trudno ;p
 

Juri_gag

Użytkownik
Dołączył
Listopad 17, 2007
Posty
37
Sam zobaczyłem, jedna nie działa ;p

EDIT:Już wiem jakby to mogło działać. Potrzeba jedynie tej nazwy Documents And Settings bez spacji ;p

EDIT 2:MAM. Działający, przydatne do kradnięcia hasła ^^, na każdym kompie zadziała:

copy %0 C:\Docume~1\%username%\Pulpit\

Pozdrawiam ;p
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
Cóż mu po zmiennych środowiskowych jeśli chce np. uruchomić pliczek na kompie ofiary żeby skopiował pliczki z np. hasłami na pendrive? Środowiskówki będą na jego komputrze.
W BAT raczej tego nie zrobisz.
 

Juri_gag

Użytkownik
Dołączył
Listopad 17, 2007
Posty
37
Zrobi.
<
Przeczytaj ostatnią edycję ;p

Czyli ty chcesz pliczek z tego folderu to tak:

copy C:\Docume~1\%username%\Pulpit\dalsza scieżka ŹRÓDŁO

EDIT:Ale ze mnie id.... wejdź se w cmd i wpisz set i wyświetlą ci się zmienne %homepath% twoja zmienna :] Jednakże ta zmienna nie będzie działac, ponieważ podczas kopiowania itp nie są uwzględniane spacje w ścieżkach ;/
 
Do góry Bottom