Biblioteki wina pod linem, + flash

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
Witam,


Intereuje mnie czy jest czy jest mozliwosc odpalania aplikaci windowsowskich spod linuxa, tak zeby np. sterowniki od kart graficznych zamontowane pod winem. (chodzi o przypadek kiedy ma sie 2 systemy zainstalowane na jednym dysq).

A 2, po mam mozille 1.4, zainstalowalem sobie najnowszego flash'a i jak wbijam sie na jakas stronke z flashem to mi sie wszystkie aplikacje mozilli zamykaja.. Czy to moze byc zwiazane z tym ze flashe instalowalem pod rootem a odpalam na innym loginie?? (przezucalem te aplikacje ale nie wiem czy wszystko dobrze przezucilem.)

Pzdr, Major
 

Nisia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2002
Posty
243
Nie rozumiem o co ci chodzi z tymi sterownikami, wiec napsize tak:
1. Do odpalania aplikacji windowsowych: wine, win4lin, vmware
2. Nie wiem czy ty chcesz odpalac steroniki do katy graficznej??? Jesli tak, to dziwny pomysl, jesli chodzi ci o same sterniki pod linuxa to wejdz an strone producenta swojej karty i sciagnij
smile.gif

Jesli chodzi o mozille, to ciezko powiedziec, mi na slcaku ciagle wysypuje sie mozilla ale netscape czy konqueror chodzi bez zazutow. Zainstaluj flasha pod inna przegladarke np netscpae i zobacz czy bedzie tak samo. Nie powinno byc roznicy, bo mogles i tak zainstalowac flasha z roota, z uzytkownika o ile pamietam nie mozna. A ze polega to tylko na zainstalowaniu pluginu w katalogu przegladarki, to nie ma to zwiazku z uzytkownikiem. A przynajmniej nie powinno miec, wiec nie wiem co i gdzie przenosisz.... plugin jest w katalogu przegladarki...
smile.gif


Wlasciwie tio npisz o co ci chodzi z tymi sterownikami, bo ja cos nie moge zalapac
<
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
Chodzi oto ze kiedy odpalal bym program (albo chcialbym puscic sobie dajmy na to jakis malutki programik - animacje) wykorzystujacy setrowniki ktorych sciezki sa pod winem... Niewiem jak to jest dokladnie, ale np. directX'a czy cos podobnego... Bo one maja juz wpisane sciezki i chyba sie same nie opslooza.. Niewiem jak to jest bo takiego czegos jeszcze nie odpalalem... Ale tamte progsy co wymienilas to oppalaja zainstalowanego juz wina, czy daja mozliwosc odpalania programow *.exe itp...?

Dzieki za odpowiedz,

pozdrawiam, Major
 

Nisia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2002
Posty
243
Originally posted by Major
Ale tamte progsy co wymienilas to oppalaja zainstalowanego juz wina, czy daja mozliwosc odpalania programow *.exe itp...?

No sa to emulatroy wina, ale wlasnie po to ,zebys mogl odpalic niektore programy
smile.gif
Czasem sa z tym problemy, ale zazwyczaj nie powinno byc problemow

Co do reszty to nie wiem
smile.gif
Ale wlsaciwie to po co maja wykorzystywac sterowniki pod winde, skoro podobne mozesz miec na linuxie. Tzn mowie o sterwonikach np karty graficznej. Co do bibliotek: nie wiem jesli jakis program wykorzystuje dana biblioteke windowsowa to normalnie z niej korzysta... Zainstaluj jedenz emulatorow i sprawdz
smile.gif
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Zapomnialas jeszcze dodac WineX a vmware to jest stacja robocza
<

Jesli chodzi o mozille to moze przy kompilacji miales jakies errory??!!
 

shackal

Użytkownik
Dołączył
Listopad 10, 2002
Posty
253
win4lin instaluje w linuksie winde 98 jako aplikacje linuksowa. wtedy mozna pod linem odpalac wiekszosc windzianych progsow.
 

Nisia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2002
Posty
243
Originally posted by Atid
Zapomnialas jeszcze dodac WineX a vmware to jest stacja robocza
<
Vmware tworzy virtualnego hosta, pozwala wymieniac pliki miedzy linuxem a winda, emuluje (hostowanego windowsa)... wiec owa stacja robocza jest w pelni emulatorem
smile.gif
I dlatego ja tu napisalam
smile.gif
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
win

win4lin instaluje w linuksie winde 98 jako aplikacje linuksowa. wtedy mozna pod linem odpalac wiekszosc windzianych progsow.[/b]

A ile on fizycznie miejsca zajmuje?? tak +/- bo to wazne. Masz moze jakis ftp, z ktorego mozna to pobrac??.

Ale wlsaciwie to po co maja wykorzystywac sterowniki pod winde, skoro podobne mozesz miec na linuxie. Tzn mowie o sterwonikach np karty graficznej. Co do bibliotek: nie wiem jesli jakis program wykorzystuje dana biblioteke windowsowa to normalnie z niej korzysta...[/b]
-Niewiem, ale maja przecierz sciezki do nich juz wklepane, a na linuxie podobnych nie wykryja, bo nie maja o nich pojecia.. wiec chyba beda errory wyskakiwaly.


Jesli chodzi o mozille to moze przy kompilacji miales jakies errory??!![/b]
Nie nie mialem, wszystko szybko pieknie gladko i przyjemnie. Zadnego errora nic. Zreszta jak sie wbijam na stronke z flashem, to nie wyskauje error, tylko poprostu kill calej mozilli. A na innych to poprostu errory i niewyswietla (Konqeror).



A i jeszcze pytanie, gloopie ale zawsze pisza co innego. Ile byscie dali swapa, na 256 ram, athalona 1333 (na dysk 80gb, z przeznaczeniem na komp uzytkowy? bo to sie jakos wymnaza, ale zawsze podaja inna sume wiec, juz trace glowe a niedloogo dysk wkrecam i bedzie reinstall.)

pozdrawiam, Major
 

Nisia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2002
Posty
243
Podobno przy takiej ilosci ramu nie trzeba robic swapu, ale czasem sa procesy, ktore korzystaja ze swapu zeby nie obciazac ramu. Generalnie swap to ram x 2 wiec teoretycznie powinienes miec 500 mb, ale praktycznie jest ci tyle nie potrzebne. Chyba ze masz duzy dysk i mozesz sobie na to pozwolic, jesli pracujesz na roocie i masz rozne procesy pamieciozerne (pracujac na uzytkowniku takie procesy nagle ci sie wystartuja) Wiec mozesz zrobic te 500, ale ja bym dala 200-300mb. mam tyle samo ramu i dlugo pracowalam bez swapu
smile.gif
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
win4lin

Czyli 2x ram... ok bo raz pisali ze to im wieksze tym szybciej moze isc.. wiec sie zdezorientowalem.

A wracajac do "wina" - a konkretniej do win4lin, czy wiecie na jakiej zasadzie on instaluje tego wina?? tworzy mu partycje czy poprostu doinstalowuje pliky wymagane do wina..?? I czy moze przy tym zmienic cos na niezaleznej partycji winsdowsowskiej. Bo chcialem sobie dorobic 98' (a mam xpeka na 2 partycji), a ze niemoze sie nic zwalic to musze byc pewein. Wiem ze xp zasadniczo roozni sie od 9x, i jak robilem kiedys cos podobnego to mi sie file system zwalil na xpeq..

Wiec jezeli ktos sie juz tym bawil to prosze o rade...


pozdrawiam, Major
 
Do góry Bottom