Blad przy kompilacji

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Elo ludziska!!!!
Mam takiego problema, ze chce zbudowac pakiet RPM z CVS na PLD i powiedzmy chce skompilowac openssh-3.7.1p2 i kurna przy kompilacji z CVS wyskakuja mi normalnie, legalnie taki blad: checking for C compiler default output... configure: error: C compiler cannot create executables no i teraz najlepsze jest to, ze przy normalnej kompilacji ze zrodel bez problemu sie kompiluje, tylko mam problemy jezeli chce przebudowac z CVS na RPM. Pewnie teraz ktos chce pwoiedziec, ze potrzebuje nastepujach pakietow: glibc-devel libstdc++-devel libstdc++-compact, kernel-headres i jesz rozne glibc-e i glib-y i glib2 ale te all potrzebne pakiety mam, jakbym ich nie mial to by mi sie nie kompilowalo normalnie ze zrodel.

Mam nadzieje, ze ktos mial moze tez taki problem i by go pomogl rozwiazac, bo walcze z tym juz 2 dni i developerzy PLD tez sprawdzali i nie maja pojecia dlaczego tak sie dzieje.
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
ja mialem tak jak nie mialem wszystkich pakietow odpowiednich za kompilacje zainstalowanych ale mialem tak pod slackware a ty masz pld, ja doinstalowalem pakiety z grupy "l" (chyba) i poszlo dalej :]
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Originally posted by niunio
ja mialem tak jak nie mialem wszystkich pakietow odpowiednich za kompilacje zainstalowanych ale mialem tak pod slackware a ty masz pld, ja doinstalowalem pakiety z grupy "l" (chyba) i poszlo dalej :]


tylko tu jest w czyms innym pies pogrzebany, bo przy zwyklej kompilacji wszystko idzie dobrze
 
Do góry Bottom