Blokada internetu w miejscu pracy :(

lopopopek

Użytkownik
Dołączył
Luty 24, 2005
Posty
22
Wiam,

Mam problem dotąd z moja panienką komunikowałem sie za pomocą gg gdy była w pracy - niestety nie ma netu w domu
<


Od wczoraj prawdopodobnie zablokowali im net ( nie działa gg, nie ładują sie strony) moga tylko przesyłać maile przez outloka.

Pytanie jest nastepujące
smile.gif
:

jak to obejść ? nie mam dostepu do jej kompa a ruch sieciowy w którym znajduje sie komputer jest pewnie blokowany przez firewall na serwerze firmowym.

firewalla nie wyłącze - za małe umiejętności
<
zastanawia mnie tylko czy była by mozliwa komunikacja z nią za pomocą Wingows Messenger ?

albo w jkiś inny sposób ? tylko jaki ?

Wielkie dzieki za przydatne wskazówki :mrgreen:
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
domyslam sie ze to windows, dlatego czemu nie mozesz wylaczyc firewalla? jezeli jest na tym komputerze na ktorym pracuje osoba z ktora sie komunikowales, wtedy mozna go wylaczyc. to proste. zainstaluj takiego firewalla u siebie na komputerze i poznaj jego obsluge.
 

lopopopek

Użytkownik
Dołączył
Luty 24, 2005
Posty
22
Tak o windows
smile.gif


Jeśli blokował by to jej firewall to niebyło by problemu
smile.gif
gorsza sprawa że to firewall na serwerze-ruterze
<


Tak sobie myśle że jesli sa na nim odblokowane tylko protokoły poczty to dało by sie porozumiewac przez Windows messenger. Tylko zdaje mi sie ze jego komunikacja jest oparta na jakiejs jego poczcie, numery wyszukuje sie oprzez adres mail

[email protected]

- czy jest mozliwe łączenie sie ze sobą przez Messengera poprzez inne poczty ?

Z tego tematu jestem Lamą z ZOO
smile.gif
wiec prosze nie krzyczcie zadurzo na mnie i nie wskazujcie google
smile.gif


Poprostu jesli ktos może pomóc i ma ochote z góry WIELKA DZIEKÓWKA !
 

goliat

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 16, 2005
Posty
23
mozliwe ze nie stworzyli dosc inteligentnych regul firewalla. sproboj skonfigurowac gg tak zeby laczyl sie przez serwer proxy.
 
Do góry Bottom