Blokada routera

ziorro

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2008
Posty
9
Wiec tak mam w domu 2 kompy oby 2 ciagna net z routera tyle ze laptop ma admina i brachol zablokowal mi niektore porty przez co nie moge wbic na moje ulubione strony itp. mam dostep do lapka (admina) co jakis czas co musze zrobic by odblokowac porty bede bardzo wdzieczny za pomoc
<
a i nie tylko stronki blokuje blokuje mi tez gre online a konkretniej to couter - strike co mam zrobic jak wbije na lampka by to odblokowac ???
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
Przede wszystkim to zmień nazwe tematu
 

ziorro

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2008
Posty
9
<div class='quotetop'>CYTAT(sinis @ 4.03.2009, 21:42) <{POST_SNAPBACK}></div>
Zmień ustawienia firewalla na routerze.[/b]


a gdzie musze wbic zeby dostac sie do tych ustawien na lapku jest vista na viscie zabardzo sie nie znam cale zycie XP kiedys 98 XD
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Nie w systemie tylko na routerze.
Start >> uruchom >> wpisz "cmd" >> w wierszu poleceń wpisz "ipconfig". Wpisz adres bramy sieciowej w przeglądarce internetowej... Więcej informacji w instrukcji użytkownika routera.
 

dorianmas

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 13, 2007
Posty
194
Musisz wbić się na router. Jak zdobyć jego adres napisał Dark Smark, Na screenie zaznaczyłem Ci co potrzebujesz.
89118594.png


Następnie wpisujesz ten adres w przeglądarce internetowej. Pojawi Ci się okinko z podaniem loginu i hasła. Skąd je wziąć? Jeżeli brat nie zmienił hasła i loginu spróbuj admin; admin lub inne domyślne loginy. Jeśli jest zmienione to skołuj jakiegoś keyloggera i wrzuć bratu na laptopa i tym o to sposobem zdobędziesz pożądane hasło i login. Ewentualnie spytaj się brata
<
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
dorianmas - skoro jest to jego to mniemam że nie ma problemu, lepiej chyba zresetować hasło routera (przywrócenie ustawień fabrycznych) (szukać w obudowie urządzenia przycisku RESET) niż oczekiwać na logowanie.
 

dorianmas

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 13, 2007
Posty
194
Racja, ale jeśli brat jest starszy
<
? Ziorro mógłby przez to uniknąć kontaktu fizycznego z bratem :]
 

ziorro

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2008
Posty
9
lipa haslo ma zmienione a keylogger no nie wiem bedzie ciagle oczekiniwanie na to czy wejdzie na stronke i wpisze haslo
no coz dzieki za pomoc
<
 

ziorro

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2008
Posty
9
A mam pytanko da sie jakos ominac ta blokade bo jestem glodny CS
<
dawno nie gralem i bym popykal ;/

//od tego masz opcję edit żeby jej używać a nie pisać posta pod postem
 

ungovernable

Użytkownik
Dołączył
Październik 17, 2006
Posty
9
Witam od razu zaznaczam że nie znam się na tej tematyce , dlatego też mam nadzieje że trafiłem w dobre miejsce.
Niedawno dostałem od kumpla router bezprzewodowy i tak z ciekawości podłączyłem do sieci zeby sprawdzic czy wszystko działa ok.Tak tez było wiec nie mając za duzo czasu po prostu wyłączyłem komputer i zająłem się czymś innym .przez kilka dni nie korzystałem z internetu a kiedy to juz zrobiłemm zauwazyłem że nie mogę połączyć się z routerem , tzn internet normalnie miałem ale nie mogłem sie połączyc z samym routerem przez przeglądarkę ,, tak jakby ktoś mi zmienił hasło.I teraz kilka pytań :
1. da się jakoś odzyskać kontrolę nad routerem?zaznaczam ze reset nic nie pomaga.
2.od tej pory korzystam tylko z normalnego stałego łącza po kablu ponieważ się obawiam przez wi fi.Czy słusznie?Jakie szkody może wyrządzić ktoś mający dostę do mojego routera?
3.ój komputer wykrywa 3 sieci bezprzewodowe.mieszkam w bloku , zapewne cały ten problem powstał dzięki któremus z posiadaczy jednej z nich , czy istnieje jakiś sposób nalokalizację skąd pochodzi sygnał np kierunek odległość?
 
Do góry Bottom