Blokowanie Skanowania Portow...

Lolqus

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2005
Posty
10
Witam , potrzebuje pomocy i sadze ze raczej mi pomozecie
smile.gif
a wiec mam nastepujacy problem ... postawilem serwer w jedna gre ... dla zarobku
smile.gif
jak narazie mi to wychodzi , ostatnio na moim serq pojawilo sie kilka hakerow blastujacych gotowymi programami online np : robia itemy w grze , statsy itp ... , jedyne zabezpieczenie na to jest zmienienie data portow ... ktore zmienilem , no ale okazuje sie ze lepsze wersje port scanerow maja funkcje wydobywania data portow ... A wiec teraz jest pytanie skierowane do was : Czy jest cos co moze zablokowac skanowanie portow ... ? : / qmpel mi mowil ze jest jedna rzecz ktora pokazuje okolo 5000 otwartych portow wiec przy czyms takim nic mi nie zrobia ... , czy tez rownie dobrze moge po prostu zmapowac porty ... , jezeli cos wiecie lub CHCECIE pomoc to piszcie... Prosze.
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
skanowania raczej nie zatrzymasz,możesz je jedynie wykryć
a co do obrony to poczytaj moze o "honey pot",zawsze to jakieś rozwiazanie, a jak nie to zbieraj logi i policję
pozdrawiam
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
hm...jak niektórzy mają włączone firewalle to wogóle nie można im zrobić portscana...nie wiem dlaczego ..poprostu albo pisze że brak portów otwartych lub wogóle nawet nie moze sie z tym kompem połączyc
ja używam kerio...niektórzy tego outpost...popróbuj..może sie uda
 

Lolqus

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2005
Posty
10
No wlasnie nic z tego .. ja mam Kerio .. i jest opcja "NIE ZEZWALAJ NA SKANOWANIE PORTOW" ale i tak advanced port scanerem mozna ; / i w tym problem to jak zmapowac porty moze ? :F
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
którego masz kerio ? w opcjach jest zaznaczona żeby dopuszczał ataki niskiego proiorytetu..sprawdź czy masz to włączone..jeśli tak to zmień aby odrzucał i może pomoże...daj znać
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
ciekawe jakby się zachowały te Wasze FW przy skanowaniu FIN, ACK albo SYN stealth port scan
pozdrawiam
 

Lolqus

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2005
Posty
10
; / probowalem kerio 4.0 i 4.1.2 beta ... w obu zaznaczylem niedopuszczaj do atakow niskiego priorytetu ... , i jest w becie opcja " NIE ZEZWALAJ NA SKANOWANIE PORTOW" ale i tak gowno daje ; / bo dalej moje porty mozna przeskanowac ; /
 

Lolqus

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2005
Posty
10
Slyszalem cos o programie PORT BLOCKER , wiadomo komus cos na ten tamat?: F podobno wpisuje sie w nim jakie porty chcesz zablokowac i dziala ... na necie mozna dorwac milion wersji ale pod linuxa ; / a na win niewidzialem :F
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
to lepiej teraz zadać pytanie czy jest wogóle wersja pod windoze

/edit
spójżcie co znalazłem
<
niespodzianka
 

M4rine

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 13, 2004
Posty
15
kaspersky anty hacker nie zalatwi sprawy?? ,mysle ze sobie poradzilby z tym poprostu jest najlepszy
<
 

Lolqus

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2005
Posty
10
Redomen !! DZIEKI ^^ i wlasnie o to mi chodzilo !!!
<
:D dziekuje ci bardzo ;* wkoncu nie beda mi wbijac sie przez porty ~~ ale najciekawsze bylo to ze przyslali mi elite hakerow co mi sie wbili przez standardowy port do gry 44405 : ] mniejsza z tym przynajmniej zastopuje to 90% hakujacych ~~
 
Do góry Bottom