Blokwoanie programów

slimsnake

Użytkownik
Dołączył
Maj 14, 2004
Posty
3
Siema, znacie jakiś program którym mogę u siebie zablokować port programu BitComet w pokoju obok? Bo czasami jak brat pobiera 15 plików na raz P2P to mi tak wali neta że az szkoda gadać.
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Np.:

# Emule, Edonkey, Overnet
iptables -I FORWARD -p tcp --sport 4661:4665 -j DROP
iptables -I FORWARD -p tcp --dport 4661:4665 -j DROP

Oczywiście najpierw ruch do/z jego kompa musisz przekierować na swoj
smile.gif
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
Albo moze jakis firewall ? (rozumiem ze to twoj komp udosteponia lacze kompu ktoremu chcesh ograniczac lacze)
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
Siema, znacie jakiś program którym mogę u siebie zablokować port programu BitComet w pokoju obok? Bo czasami jak brat pobiera 15 plików na raz P2P to mi tak wali neta że az szkoda gadać.[/b]
1.router + limity (htb?)
albo
2. w zęby bratu
pozdrawiam
 

saipix

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2004
Posty
131
Ojoj...założę się że masz Windows...więc polecam Kerio Personal Firewall...
smile.gif
 

saipix

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2004
Posty
131
Originally posted by slimsnake
Dokładnie to chodzi o BitCometa
:shock:
No wiem...Kerio to jest firewall i w nim sobie tworzysz zapore, więc możesz określić, jaki program może się łączyć, a jaki nie...
smile.gif
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
a tak poza tym to jakbyś byś bym tak miły i podał konfigurację sieci. Mamy zgadywać żeby ci odpowiedzieć?jest różnica kiedy ty udostępniasz, a kiedy jesteście za routerem
pozdrawiam
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Ja znam coś lepszego od tego modułu p2p, o tyle lepszego, że wszystko co trzeba zrobić to wpisać takie oto dwie regułki:

iptables $X FORWARD -p tcp -j DROP
iptables $X FORWARD -p tcp -m limit --limit $LIMIT/s -j ACCEPT

gdzie $LIMIT to jakaś wartość od 1 wzwyż, im mniejsza tym bardziej gościowi obcinasz łącze. Sposób sprawdziłem, działa kapitalnie
smile.gif
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Aha, dzięki za zwrócenie uwagi, powinno być:

iptables -I FORWARD -p tcp -j DROP
iptables -I FORWARD -p tcp -m limit --limit $LIMIT/s -j ACCEPT

Żadnego IP nie trzeba podawać, to komu neta odcinasz zależy od tego czyj ruch przekierujesz na swojego kompa (przykład zastosowania tego masz w moim skrypcie incoming.sh). Sorki za pomyłkę ale jak przejrzysz cały ten skrypt to się zorientujesz czemu dałem $X
smile.gif
 
Do góry Bottom