Bootowalna konsola odzyskiwania.

Jonny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2002
Posty
401
Witam. Mam takie pytanko - moze ktos bedzie cos wiedzial. Potrzebuje bootowalnej wersji konsoli odzyskiwania windosa xp. W sieci sa wersje bootowalnego INSTALATORA ale jest to obraz *.iso (jakies 7 MB) zrobiony z 6 dyskietek. Nie jest to wersja bootowalna konsoli a przerobiony instalator - takie cos samemu jest latwo zrobic natomiast ja potrzebuje bootowalnej wersji samej konsoli - tak zeby po zabootowaniu odrazu uruchamiala sie mi konsola bez instalatora - moze ktos cos takiego gdzies widzial bo szukam od dluzszego czasu ale nie znalazlem.
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Konsola...Windows, no to niezabardzo idzie w parze.
Chodzi Ci o linię komend czy co ? Może sam DOS wystarczy.
 

Jonny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2002
Posty
401
Originally posted by Bercik
Konsola...Windows, no to niezabardzo idzie w parze.
Chodzi Ci o linię komend czy co ? Może sam DOS wystarczy.
Po xp nie ma dosa. Jest konsola odzyskiwania. To jest jakby maly system operacyjny bazujacy na dosie (ale nie ma jego polecen tylko ich rozszerzona wersje o nowe polecenia). Mozesz ja wywolac z pozimu instalatora (sluzy do tego literka r). Mozesz ja wywolac podczas wstepnej fazy bootowania systemu (wciskasz f8 a potem konsole odzyskiwania. Mozesz takze dodac ja do menu wyboru systemow. Jest to bardzo zaawansowany "modul" do odzyskiwania windy. Mozesz nim naprawic mbr-a czy oszar bootowania partycji, wywalic nieprzydatne sterowniki jak ci system padnie itd..
 
Do góry Bottom