[C/C++] Co wybrać

Bartonik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 5, 2010
Posty
16
Witam, w końcu muszę wziąć się za programowanie i teraz pytanie do was. Jaki wybrać język na początek C czy C++. I powiedzmy że już na jakiś się zdecyduje, to z jakich źródeł najlepiej się uczyć i jakie są najlepsze do danego języka ??

Do C++ mam na oku ten kurs http://cpp0x.pl/kursy/
Niestety co do C jeszcze nic ciekawego nie znalazłem :(

Z góry dziękuje i Pozdrawiam :)
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
mozna powiedziec ze te jezyki sa ze soba kompatybilne(C++ to C z obiektowoscia i STL`em). Tak wiec polecam C++ i niesmiertelna ksiazke symfonia c++
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Zacznij od C++, mi bardziej przypadło do gustu. A ucząc się jednego odrazu poznasz podstawy drugiego ponieważ są podobne.
Co do kursu - Symfonia C++ Standard.
 

Bartonik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 5, 2010
Posty
16
Choć jeszcze wyczytałem ze podobno na początek jest dobry Python :) Co o tym sądzicie ??
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Osobiscie nie lubie
 

Bartonik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 5, 2010
Posty
16
No dobrze, a później jakimi bibliotekami polecacie się zainteresować ??
 
Ostatnia edycja:

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
W zasadzie mogę się podpisać pod postami grzona, C++, symfonia i nie zaczynać od Pythona (nie to, że go nie lubię, po prostu mi nie pasuje na początek).
No dobrze a później, jakimi bibliotekami polecacie się zainteresować ??
Zacznij od tych podstawowych, ale to jest oczywiste. Potem będziesz musiał zdecydować się sam i wybrać te, które będą najlepiej wspierały Ciebie w pracy. Po pewnym czasie i tak będziesz znał bardzo wiele.
//Nie ma bibliotek, które można polecić, albo polecę to co oczywiste, albo polecę w ciemno - nie wiedząc czy Ci się to przyda.
 
Ostatnia edycja:

Bartonik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 5, 2010
Posty
16
Ogólnie to jakieś programy do testów penetracyjnych, trojany, keyloggery itp...
Chyba że jeszcze jakiś inny język polecacie do tego typu celów :)
 
Ostatnia edycja:

harbinger

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2012
Posty
91
Ogólnie to jakieś programy do testów penetracyjnych, trojany, keyloggery itp...
Chyba że jeszcze jakiś inny język polecacie do tego typu celów :)
a moim zdaniem właśnie do takich rzeczy jednym z najlepiej nadających się języków jest Python... taki soft powinno tworzyć się "w locie", bez zbędnych przemyśleń na temat "opakować to w klasę? czy lecieć ciągiem? optymalnie, czy nieoptymalnie? takie sortowanie zaimplementować, czy takie?"

Jednakże do samej nauki programowania nie polecam Pythona. Zdecydowanie C++ na początek, abyś obczaił o co w ogóle chodzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Ogólnie sam zaczynałem od C. Jednak polecam Ci c++ i tak jak ktoś wspominał symfonię :)
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
a moim zdaniem właśnie do takich rzeczy jednym z najlepiej nadających się języków jest Python... taki soft powinno tworzyć się "w locie", bez zbędnych przemyśleń na temat "opakować to w klasę? czy lecieć ciągiem? optymalnie, czy nieoptymalnie? takie sortowanie zaimplementować, czy takie?"

Jednakże do samej nauki programowania nie polecam Pythona. Zdecydowanie C++ na początek, abyś obczaił o co w ogóle chodzi.

Jakbyś miał wybrać Pythona to możesz jeszcze zobaczyc do Perla, też jest dobry.
 

Agatkamakatka

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 23, 2012
Posty
5
Generalnie to jaka jest Twoja wiedza na temat programowania? Chcesz zabrać się za programowanie w C++ albo jak już zdecydowałeś się na Pytona to niech będzie że w Pytonie ale.... No właśnie pisanie programu nie jest łatwe python jest też trudnym językiem (jeśli się zraziłeś C++). Naprawdę polecam jak reszta Biblię Symfonia C++ i do boju
 

cpp

Użytkownik
Dołączył
Luty 3, 2012
Posty
7
Bartonik@ ludziska polecają wiki, rzeczywiście daje radę, ale jest nieco słaba. Cpp0x fajny serwis, ale za dużo z niego nie wyciągniesz. Thinking in C++ widziałem gdzieś w googlach i na dysku, no może być ale drażni mnie styl pisania kolesia.

http://xion.org.pl/?dl_id=7 <-- megatutorial Xion'a, podziwiam gościa za to, że puścił obszerny przewodnik za friko. Pamiętaj jedną rzecz: notanik windowsa idzie napisać szybko, painta trochę trudniej, nie przejmuj się, jeśli szybko nie napiszesz aplikacji okienkowej sprawnie działającej, do tego trzeba wprawy. Pisz konsolowo i się niczym nie przejmuj ;-)
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Thinking in C++ to nie jest dobra książka, mnóstwo lania wody, mało konkretów i rajcowanie sie jaka ta obiektowość nie jest świetna. Nie mówiąc już o przykładach kodu w których zmienne nazywają sie a, b, c, d i e, przez co kod przypomina jakiś dziwny język ezoteryczny z includami C++owych headerów na poczatku
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
A ja ponownie powiem ze jezyk jaki sobie wybierzesz jest bez znaczenie o ile potrafisz myslec jak programista i potrafisz swoja mysl przelać na psudokod to pseudokod przelejesz na obojetnie jaki jezyk niezaleznie czy wybierzesz sobie C,C++,Ade,Pascala,Pythona,C#,Jave czy inny jezyk.
Z nauka programowania jest tak jak z nauka jezyka obcego: Jak umiesz sie wysłowić w swoim ojczystym jezyku i potrafisz przetlumaczyc swoj ojczysty jezyk na obcy to mozna powiedziec ze potrafisz mowic w obcym jezyku tak samo jest z programowaniem.
 
Do góry Bottom