[C/CPP] True Crypt, CodeBlock zamiastVisual i inne kłopoty

cpp

Użytkownik
Dołączył
Luty 3, 2012
Posty
7
Siema, jestem tutaj nowy, nazywam się C++ :)

Nie było podobnego tematu dlatego zakładam. Ściągnąłem źródła True Crypt (www.truecrypt.org) i chciałem przerobić kod żeby przy uruchamianiu komputra nie pojawiał się napis powitalny z True Crypt na czele, ale żeby było coś zmylającego typu Disk Error i jakieś śmieci koło tego, a wywołanie komunikatu z podaniem hasła będzie wymagało odpowiedniej kombinacji klawiszy [każdorazowo po wciśnięciu klawisza będzie brzęczyk systemowy tak dla zmyłki], później hasło i dopiero OS.

Mam kilka pytań.

Otóż czy już ktoś próbował kompilować źródła TC na własną rękę nie używając Visual C++? Używam Borland C++ 6, rzadziej dev-cpp i ostatnio Code::Blocks, którego bardzo polubiłem. Próbowałem 2x zainstalować MS Visual Studio ale zawsze kończyło się to tym, że instalka się wieszała - zostawiałem na całą noc i lipton, a jak anulowałem [to o dziwo poszło :D ] to później miałem problemy z legalnością shitdowsa [a wydawało mi się, że go oryginalnie ściągnąłem..].

Stąd też pytanie, czy aby zainstalować Visual C++ trzeba mieć legalnego shitdowsa?

Obecnie mam rupiecia z 2002r Duron 1100 (sto milionów rdzeni %-D ) i 1gb ramu, więc wszelkie cuda z maszynami wirtualnymi... nie wchodzą w grę jeszcze z pół roku

W Code::Blocks można importować projekty MSVC i z tego co się zorientowałem, to kompilują się bez problemów. Pytam o to czy już ktoś próbował kompilować, dlatego że w każdym podkatalogu znajdują się osobne pliki źródłowe i nagłówkowe i pliki projektu .vcproj. Do tego w każdym katalogu są makefile'sy, a z nimi moje doświadczenie jest niewielkie, mimo że sam język jako tako znam [dlatego chciałem zabrać się za cudowanie w kodzie w katalogu boot]

Do tego mam jeszcze inne pytania ale na razie nie chcę się za bardzo rozpisywać. Z góry dziękuję za wszelką pomoc,

CPP
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
chciałem przerobić kod żeby przy uruchamianiu komputra nie pojawiał się napis powitalny z True Crypt na czele, ale żeby było coś zmylającego typu Disk Error i jakieś śmieci koło tego
W przypadku, jeśli policja przechwyci dysk i tak będzie mogła odkryć loader. Jeżeli już to wiemy, to mogę powiedzieć, że TC oferuje taką zmianę bez ingerencji w ich kod (poszukaj w ustawieniach).
Jeżeli chcesz mieć większe bezpieczeństwo, zrób system jawny, oraz system ukryty.
 

cpp

Użytkownik
Dołączył
Luty 3, 2012
Posty
7
Zapomniałem o ustawieniach ;-)

Wiesz, tak czy owak tylko ja znam hasło, nie chodzi o policję, chciałbym pobawić się zaawansowanym kodem. Poza tym zmylające komunikaty o błędzie ładowania programu czy tam uszkodzenia dysku skutecznie zniechęcą do dalszego gmerania. A jeśli nie, to raczej wierzę, że AES+Twofish w zupełności starczą jeszcze z milion lat przy haśle 54 znakowym, którego nie ujawniłbym choćby nie wiem co.

Znasz może środowisko Visual Studio? Wymaga ono oryginalnego Windowsa czy na piracie pójdzie tylko trzeba się namęczyć?
 
Do góry Bottom