C czy C++ ??

piod

Użytkownik
Dołączył
Październik 16, 2003
Posty
2
Chciałbym zacząć tak już na serio programować (troche umiem c++
<
i nie wiem czy wybrać C czy C++. Prsze o jakieś rady i wyjaśnienie różnic między nimi
<
 

zeusik_

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2002
Posty
586
co to jest c++B chlowieku co to jest powiedz mi bo ja chyba nie jestem na czasie ? !
i jaka widzisz roznice miedzy c++ a tym twoim c++b
 

piod

Użytkownik
Dołączył
Październik 16, 2003
Posty
2
Originally posted by zeusik_+--><div class='quotetop'>CYTAT(zeusik_)</div>
co to jest c++B chlowieku co to jest powiedz mi bo ja chyba nie jestem na czasie ? ![/b]

No to jest C++ BUILDER !!!!

<!--QuoteBegin-zeusik_

i jaka widzisz roznice miedzy c++ a tym twoim c++b

No widze spore !!
 

zeusik_

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2002
Posty
586
heheheh niezly odjazd
ja juz niczego nie skomentuje
ROTFL

'zostanmy razem, ohoho , zostanmy razem jai ty .... ' nanana na na na
 
G

Guest

Gość
ale ja skomentuje ;]

Borland C++ Builder to tylko srodowisko programistyczne razem z kompilatorem ;]

co do jezykow to w Builderze uzywa sie wlasnie C++

jesli chodzi od czego zaczac to na pewno od C. dlaczego ? dlatego bo jezyk C++ jest jezykiem programowania obiektowego i oprocz klas i obiektow uzywa sie w nim funkcji, ktore znajduje sie wlasnie w C (nie tylko, ale w wiekszosci), czyli jesli nie bedziesz wiedzial na czym polega C to z C++ tym bardziej sobie nie poradzisz...

no chyba ze ktos wpadnie na pomysl zrobienia edytora C++ w stylu Front Page'a ;]
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Witam,

Ja uwazam ze, nie ma czegos takiego jak 'niedasz rady' czy cos jest niemozliwe. Mam znajomego ktory nauczyl sie assemblera a nie umial w niczym innym programowac. Wszystko jest kwestia materialow oraz tego czy sie chce. Tyle co mam do powiedzenia. Jesli chodzi o mnie to wybralem C (i w miedzy czasie inne jezyki).
 

Gozda

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2002
Posty
317
Originally posted by zeusik_
heheheh niezly odjazd
ja juz niczego nie skomentuje
ROTFL

'zostanmy razem, ohoho , zostanmy razem jai ty .... ' nanana na na na
Zeusik: Nie pij tyle...
Piod: Dla windowsa - C++, dla linuksa - C ;]
 
G

Guest

Gość
Originally posted by Gozda+--><div class='quotetop'>CYTAT(Gozda)</div>
<!--QuoteBegin-zeusik_
heheheh niezly odjazd
ja juz niczego nie skomentuje
ROTFL

'zostanmy razem, ohoho , zostanmy razem jai ty .... ' nanana na na na
Zeusik: Nie pij tyle...
Piod: Dla windowsa - C++, dla linuksa - C ;][/b]

pod linuxa tez mozna w cpp... chociazby wg mnie najlepszy program p2p na linuxa 'LimeWare' ;].... nie wszystko na linuxa musi byc 'brzydkie' ;]
 

Gozda

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2002
Posty
317
Originally posted by _RAVEN_
pod linuxa tez mozna w cpp... chociazby wg mnie najlepszy program p2p na linuxa 'LimeWare' ;].... nie wszystko na linuxa musi byc 'brzydkie' ;]
Nie mowie ze nie mozna, tylko proponuje, jesli chce sie uczyc programowania na linuksie to niech sie uczy C, na windowsa C++ jest bardziej rozpowaszechnione. Po prostu.
 

art88

Użytkownik
Dołączył
Luty 17, 2003
Posty
13
Witam,

Na poczatku mojego postu pragne powitać starą drużyne "specjalistów" od programowania i nie tylko w składzie Gozda, Atid, _Raven_ i _zeusik (kolejność losowa) i chciałbym prosić abyscie koledzy nie mieszali ludziom w głowach przynajmniej w kwestii programowania.

No. Teraz cała czwórka jest pewnie smiertalnie obrażona i wkurzona, ale zazwyczaj spokojnych dyskusji to nie prowadzilismy
<


A wracając do tematu i powtarzanego tutaj bezmyślnie mitu że c++ to dla windy, a C to dla linuxa.
Jezna z wiekszych bzdur jakie sie czyta na forach dyskusyjnych namietnie powtarzana przez wiele ludzi.

*Wszystko* moi drodzy panowie zależy od zastosowania progamu. To docelowe rozwiązanie wskazuje zastosowanie takiego a nie innego jezyka. Osobiscie odradzam każdemu najpierw uczenia sie C a pozniej C++
Powód? Banalny - c++ jest obiektowe. C nie jest. Uczac sie najpierw C uczysz sie programowania strukturalnego, uczac sie c++ uczysz sie programowania obiektowego. Programowanie strukturalne jest jeszcze wykorzystywane w najbardziej niskopoziomowych zastosowaniach, jak np. jadro linuxa.
Wiem że zaraz ktoś krzyknie "no właśnie! i dlatego warto sie go uczyć"
Prawda jest taka że zamin poczatkujacy osiagnie umiejetności wystarczjące do pisania kodu takiej klasy jaki jest w kernelu to miną lata. Zreszta nie warto poswiecać sie tylko jednemu zagadnieniu jakim jest programowanie aplikacji niskopoziomowych jezeli ktos myśli poważnie o programowaniu.

Wiec, drogi poczatkujacy programisto: Chcesz sie uczyć programowania? ucz sie c++. Wybrałes swietne srodowisko, builder jest do C++ doskonały.
Jezeli chcesz piac pod linuxem - ucz sie C++

Jeżeli interesuja Cie technologie pisania aplikacji intenetowych, lub wielowarstwowych systemow e-commerce, czy czegokolwiek co jest zwiazane z programowaniem internetowym ucz sie Javy. Mowie poważnie. I w przypadku Javy nie ma znaczenia jaki system operacyjny masz postawiony.

pozdr.
 
Do góry Bottom