C++ dobór literatury i myśli o sensie utrzymania z tego języka

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Przepraszam, że się wtrącę do dyskusji, bo widzę pytania skierowane do discovery44.

Temat się nazywa "C++ dobór literatury i myśli o sensie utrzymania z tego języka", więc ciężko Ci będzie się utrzymać z programów za 15 zł czy nawet 50 zł ;)
Piszesz niejasno, czy chcesz nauczyć się tego języka i pracować w przyszłości jako programista w firmie lub przy dużych projektach w jakiś grupach, i wtedy się z niego utrzymywać.
Czy pisać samemu programy, które później chcesz sprzedawać też samemu (trudne) i z tego raczej się nie utrzymasz. Możesz sobie zarobić tak na drobne wydatki.
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Skoro się wtrąciłeś to już Ci odpowiem :)
Temat się nazywa "C++ dobór literatury i myśli o sensie utrzymania z tego języka", więc ciężko Ci będzie się utrzymać z programów za 15 zł czy nawet 50 zł ;)
Piszesz niejasno, czy chcesz nauczyć się tego języka i pracować w przyszłości jako programista w firmie lub przy dużych projektach w jakiś grupach, i wtedy się z niego utrzymywać.
Czy pisać samemu programy, które później chcesz sprzedawać też samemu (trudne) i z tego raczej się nie utrzymasz. Możesz sobie zarobić tak na drobne wydatki.

Temat słusznie się nazywa bo takie jest główne jego założenia. Wynikło potem wiele pytań, których chyba nie ma sensu zadawać zakładając inne posty dlatego piszę w jednym.
Tak na prawdę to nie wiem. Chce się nauczyć programowania i to jest mój priorytet na te wakacje, gdyż jak na razie nie pracuje.
Na początku na pewno chce nauczyć się programować i napisać kilka lub kilkadziesiąt projektów co pozwoli mi na swobodne poruszanie się (pisanie) w tym języku. Na pewno stworzenie na początku kilku projektów na zlecenie było by wyzwaniem dla mnie (początkującego programisty) pozwoliłoby mi to na pisanie różnorodnych aplikacji.
Myślałem o programowaniu tak jak napisałeś i pracowaniu w przyszłości jako programista w większej firmie ale to wiąże się z przeprowadzką, a i tak nie wiem jak długo musiałbym programować aby móc zostać programistą w większej firmie. Może Ty mi powiesz? (wiem zależy to pewnie od tego jak szybko będę chłonął ten język).
Wykształcenie wyższe już posiadam, nie jest to wykształcenie informatyczne lecz zupełnie odmienne. Informatyka od najmłodszych lat jest moją pasją. Wcześniej ją rozwijałem i później przestałem pisałem jedynie strony internetowe i tworzyłem grafikę na potrzeby stron - joomla!. W swoim zawodzie (wyuczonym) ciężko jest o pracę, dlatego zacząłem dalej dokształcać się w tej dziedzinie (znalazłem pomysł na życie - prace itd). Dlatego wszedłem tutaj na forum i chcę się nauczyć programowania. Później jeśli będzie taka możliwość (nie za bardzo duże pieniądze) chcę zrobić sobie certyfikat z języka C++ i może skończyć kilka kursów od zabezpieczeń, administracji systemów itp - nie wiadomo co się w życiu może przydać, trzeba się liczyć z tym że całe życie trzeba się uczyć. Prosty przykład czego nie umiesz, a będziesz chciał to mieć, naprawić, zrobić musisz albo sam sobie z tym poradzić albo zapłacić komuś za to np popsuje Ci się samochód jeśli chociaż trochę się znasz naprawisz go sam jeśli nie musisz bulić za naprawę.
Odbiegłem trochę od tematu. W końcu moje myślenie nie musi Cie interesować ;)
Podsumowując jeżeli udało by mi się dostać pracę jak informatyk nawet w mniejszej firmie to i tak mogę sobie dorobić poprzez np pisanie programów (jeśli nauczę się programować) prawda?
A co Ty byś mi radził pracę w większej firmie (ale ile przy tym musiałbym się poświęcić i jakie zarobki mógłbym za sam jeden język C++ dostać?) czy lepiej w mniejszej firmie lub innej działalności - własne siano?
Trochę się rozpisałem ale myślę że chyba teraz napisałem jaśniej.
Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Jedno (właściwie to dwa jeżeli licząc przedostatnie zdanie) zdanie jest na temat, także napisałeś się chyba na darmo ;-)
W dobrej, 'większej' firmie programista statystycznie zarabia ~10 000 złotych. W mniejszych (zależy jak małych i co w nich robi) ponad 3 tysiące. Przeszukaj tę stronę - może Cię zaciekawi: http://grupy-dyskusyjne.money.pl/ile;zarabia;programista;c,watek,622202.html, tutaj też coś ciekawego powineneś znaleźć: http://www.google.pl/search?q=zarobki+programisty+c++.
Kończąc wypowiedź D.F.: przy takich zarobkach (jeżeli znajdziesz tak ciekawą ofertę) te 30 minut pisania wielkiego projektu będzie Ci zwracało kilkakrotnie więcej pieniędzy niż da klient za prosty program. Z resztą, pasja pasją ale siedzenie kilka[naście] godzin przy klawiaturze dzień w dzień Ci w końcu zbrzydnie i nie będziesz miał chęci na zadowalanie dzieci trojanami, cheatami do gier i podobnymi.
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Przeszukaj tę stronę - może Cię zaciekawi: http://grupy-dyskusyjne.money.pl/ile...ek,622202.html, tutaj też coś ciekawego powineneś znaleźć: http://www.google.pl/search?q=zarobk...amisty+c%2B%2B.
Przejrzałem te dyskusje i wiele innych o programowaniu dzięki :)

W większej firmie ale to się łączy również z większym miastem Warszawa, Kraków, itp? Ja mieszkam w małej mieścince, podoba mi się tu ale wiem że tutaj ciężko będzie wyżyć w dodatku że w większości zarobki to 1317 brutto czyli najniższa krajowa.
Osoba z moim wykształceniem wyższym z innej dziedziny, (jak się nauczę) programowanie C++, tworzenie stron internetowych, tworzenie grafiki na potrzeby strony czy może myśleć o większych pieniądzach czy w mniejszej czy w większej firmie? Z tym co posiadam mogę liczyć na te zarobki, które piszesz wyżej? Uważam osobiście że tu gdzie mieszkam zarobki młodego programisty z wyższym wykształceniem mogą sięgać 1500 zł. Licząc lata pracy może i nawet 2500 zł.

Kończąc wypowiedź D.F.: przy takich zarobkach (jeżeli znajdziesz tak ciekawą ofertę) te 30 minut pisania wielkiego projektu będzie Ci zwracało kilkakrotnie więcej pieniędzy niż da klient za prosty program. Z resztą, pasja pasją ale siedzenie kilka[naście] godzin przy klawiaturze dzień w dzień Ci w końcu zbrzydnie i nie będziesz miał chęci na zadowalanie dzieci trojanami, cheatami do gier i podobnymi.
Zgadzam się z Tobą. Tylko że nawet ten większy projekt można liczyć jako dorobek do pensji a nie jako stałą pensje. Najważniejsze żeby mieć stałe zarobki co miesiąc a dodatku na pisaniu większych projektach to dodatek dla Ciebie :)
Oczywiście że pasja pasją co to by było za rozwijanie gdybym całe życie miał pisać trojany, cheaty do gier i podobne? Na początku jak najbardziej mogę albo nawet powinienem się tym zająć (zawsze to zwiększa moją wiedzę) ale później chciałbym zajmować się czym większym i mieć za to większe wynagrodzenie. To chyba jak najbardziej normalne prawda?
P.S. Dodam tylko że po przeczytaniu tych i innych postów które mi poleciłeś lub które były polecane na tamtych stronach, forum, itp widzę że najlepiej nauczyć się C++ i zdobyć kilkuletnie doświadczenie (ale nie wiem czy jak sam piszesz na zlecenie to jest to doświadczenie i liczy się dla firmy przy rozmowie kwalifikacyjnej czy raczej tylko praca w firmach?), a później przerzucić się na JavaScript i J2EE, JEEE, .net?

Tylko te języki JavaScript, J2EE, JEEE, .net to już wyższa szkoła jazdy prawda?
Specjalnie dla discavery44:):
1) Na razie najlepiej uczyć się C++ a później przejść na JavaScript, J2EE, JEEE, .net? Czy to już wyższa szkoła jazdy trudniejsza do nauczenia?
2) Myślisz że po jak długim czasie programowania mogę starać się o pracę w większej czy mniejszej firmie? Również w tych średnich zarobkach, które pisałeś?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Primo nie pisz do mnie discavery44, przez takie pisanie musiałem parę razy coś zmieniać. Od tego nicku nie ma zdrobnień (widmo, nawet nie próbuj tego pisać ; D).
Ad.1: JavaScript, .net - szukaj dalej. Czytasz kilkanaście kodów i widzisz co Ci pasuje a co nie. Ja za Ciebie nie wybiorę.
Ad.2: Nie mogę Ci napisać 'po 214 dniach 11 godzinach 44 sekundach'. To także, zależy od Ciebie. Jeżeli programowanie będzie Ci wchodziło jak w masło to możesz mieć niezłą robotę nawet po roku czy tam kilku miesiącach. A jak będzie szło jak w beton to po 10 latach możesz być takim programistą jakim byłeś mając dwa lata. Przykłady takich programistów masz w szkołach, ;- ).
 
Do góry Bottom