[C++] Konsola przy autostarcie

Gelio

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2008
Posty
33
Witam.

Ostatnio z nudów zacząłem pisać wirusa-zabawkę, który po włączeniu wrzuca się do autostartu, a także robi autorun. Niby wszystko działa, ale przy włączaniu komputera wyświetla się konsola (na górze jest ścieżka do mojego wirusa) i po chwili, jakieś 2 sekundy, się zamyka. Później, gdy uruchamiam wirusa "ręcznie" nic się nie pokazuje, brak konsoli, czyli tak, jak ma być. Gorzej tylko z włączaniem komputera.

Nigdy takie coś mi się nie zdarzyło. Wirusa piszę w Dev-Cpp i w opcjach projektu zaznaczyłem: Win32 GUI. Dodam, że w funkcji WinMain nie rejestruję klasy ani nie tworzę żadnego okna.

Prosiłbym o pomoc jak schować tą konsolę, żeby nie była widoczna.

Pozdrawiam,
Gelio

@edit
Jeszcze mam pytanie - da się jakoś programowo uzyskać prawa administratora?
 
Ostatnia edycja:

Gelio

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2008
Posty
33
Niestety ta funkcja działa tylko na Windows Server i po zincludowaniu windows.h jak i wincon.h nie wykrywa jej. Jeszcze jakieś pomysły?

I jeszcze jedno - da się programowo uzyskać dane administratora? Albo wrzucić do rejestru dane, a także na dysk C. Na Viscie ten dysk jest chroniony i bez praw admina nic się nie zrobi.

Pozdrawiam,
Gelio
 
Ostatnia edycja:

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Prosiłbym o pomoc jak schować tą konsolę, żeby nie była widoczna.

W górnym menu: Projekt -> Opcje projektu
noconsole.png
 

Gelio

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2008
Posty
33
Problem w tym, że ja mam to jako Win32 GUI, i tam takowego pola nie ma. Ale udało się, przełączyłem na konsolę i już działa.

Temat do zamknięcia, dzięki.

Pozdrawiam,
Gelio
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom