C++ Program typu folder na hasło

Jamael1995

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 20, 2013
Posty
1
Witam chcę zrobić program działający jak sejf, program ma być jak folder przechowywać pliki, do jego otwarcia będzie wymagał hasła, po 3 nieudanych próbach wyłącza się komputer. znam podstawy w c++. wszelkie instrukcje mają być połączone z tym "folderem" jakieś propozycje kodu?
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Zacznij może od pozyskania informacji o prostych algorytmach szyfrowania plików w dowolnym języku programowania ;)
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Ja bym zaszyfrował do jednego pliku strukturę katalogu z plikami i nadał temu plikowi ikonę folderu np. z kłódką, gdy ktoś kliknie to żeby plik się otworzył w naszym programie, ktory zapyta o hasło, gdy hasło poprawne wyswietlamy folder w Eksploratorze systemu Windows.
 

samtron7

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 20, 2013
Posty
4
Witam chcę zrobić program działający jak sejf, program ma być jak folder przechowywać pliki, do jego otwarcia będzie wymagał hasła, po 3 nieudanych próbach wyłącza się komputer. znam podstawy w c++. wszelkie instrukcje mają być połączone z tym "folderem" jakieś propozycje kodu?

Nie wiem czy to Ci pomoże ale możesz zrobić sobie folder na hasło tworząc plik tekstowy i zapisując go jako .bat

Ponizej filmik na YT jak to zrobić, jesli nie o to chodzi to nie pomoge.

 

sir.COLA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2010
Posty
41
Nie wiem czy to Ci pomoże ale możesz zrobić sobie folder na hasło tworząc plik tekstowy i zapisując go jako .bat

Ponizej filmik na YT jak to zrobić, jesli nie o to chodzi to nie pomoge.

a to nie tylko atrybuty??
 
Dołączył
Lipiec 12, 2013
Posty
9
Witam, to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumialość.
A więc tak, ten oto filmik z YT przedstwiony przez użytkownika "samtron7", ukazuje jak zrobić folder zabezpieczony hasłem. Lecz plik z rozszerzeniem .bat można edytowac gdzie zmieniamy hasło, i też tam jest wypisane nasze hasło, a więc plik nie jest do końca bezpieczny. Każdy może edytować ten plik, i tam też znajdzie jakie jest aktualne hasło.
Pozdrawiam!
 
Do góry Bottom