[C++] Unia i pole bitowe - 2 programy

visco

Użytkownik
Dołączył
Marzec 19, 2012
Posty
2
Witam, czy mógłby ktoś pomóc w napisaniu 2 programików, a mianowicie:

1. Zaprojektuj unię reprezentującą samolot. Zaproponuj atrybuty dla tej klasy, pozwalające na określenie jego rozmiaru i maks. Liczby pasażerów oraz prędkości. Atrybuty dla prędkości mają być chronione.
2. Zaprojektuj pole bitowe reprezentującą samolot. Zaproponuj atrybuty dla tej
klasy, pozwalające na określenie jego rozmiaru i maks. Liczby pasażerów oraz prędkości. Atrybuty dla prędkości mają być chronione.

Potrzebne byłoby to na jutro, więc jeśli ktoś byłby łaskaw niech skrobnie, dla wprawnego to pewnie nie więcej niż 5 minut roboty. Żeby nie było, nie idę na łatwiznę i piszę na forum, tylko mało informacji odnośnie tego jest w internecie, a moja wiedza jest znikoma.
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Jakbyś rozwinął te polecenia trochę, byłoby prościej
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Atrybuty dla prędkości mają być chronione.
"W unii również możemy używać słów private, public. Jednak nie można użyć w niej słowa protected, a to dlatego że unia nie może mieć dziedzica."
Źródło: cpp0x.pl

Opisz trochę bardziej co dokładnie masz zrobić to Ci pomogę.
 

visco

Użytkownik
Dołączył
Marzec 19, 2012
Posty
2
Takie zadanie dostałem od nauczyciela do zrobienia w domu. Podejrzewam, że on sam nie umie tego rozwiązać. Pamiętam, że powiedziałem mu, że nie można w unii użyć protected, a on odpowiedział mi żebym w takim razie zrobił to bez protected. Także taka jest sytuacja. Proszę o jakąkolwiek pomoc, jakiekolwiek zadanie z unią i polem bitowym żeby chociaż trochę było zgodne z poleceniem. Myślę, że cokolwiek bym zrobił to i tak mi zaliczy bo nie będzie wiedział czy jest w tym jakiś błąd czy nie. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Chcesz aby ktoś za Ciebie, pewnie nic też za to nie chcesz dać. Masz naprawdę sporo szczęścia, że D.F. wykazuje chęć pomocy.
Poza tym, spamisz po forach (6-7 już naliczyłem, a pewnie nie wszystko indeksowane) i myślisz, że nikt się nie zorientuje? Nawet nie starasz się indywidualnie podejść do każdego forum "Ctrl+C" "Ctrl+V"...
Po prostu, ktoś mi zrobi, nie namęczę się, będzie fajnie... potem się zapomni o gościu, koniec i dziękuję.

A co do:
Pamiętam, że powiedziałem mu, że nie można w unii użyć protected
hehe... taaaak :)
Tyle wiesz, ale nie wiesz co to unia? Nie wiesz jak ją zrobić? Dobrze pisali Ci gdzie indziej i się chyba troszkę pogubiłeś :).
A propozycję zapłaty za pomoc odrzucasz, a przynajmniej tyle wywnioskowałem....
 
Do góry Bottom