C++ vs. HTML

Status
Zamknięty.

piotrek388

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2011
Posty
31
W programowaniu jestem kompletnie zielony, ale no w końcu chcę się nauczyć jak na początek jeden z nich, czyli HTML lub C++. Do obydwu mam wideo tutoriale i który według was wybrać, który wy byście wybrali ?




P.S.

Jeśli jest już taki temat to przepraszam, ale chciałbym poznać nową inną odpowiedź ;)
 

In7ount

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 28, 2012
Posty
79
Po pierwsze , to są dwa różne światy , pierw zadaj sobie pytanie co ty chcesz programować ? i wtedy ci pomogę
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
W programowaniu jestem kompletnie zielony, ale no w końcu chcę się nauczyć jak na początek jeden z nich, czyli HTML lub C++. Do obydwu mam wideo tutoriale i który według was wybrać, który wy byście wybrali ?




P.S.

Jeśli jest już taki temat to przepraszam, ale chciałbym poznać nową inną odpowiedź ;)
Co ty do czego porównujesz? xD
Już lepiej byłoby porównywać "<body>" do "int main()" xD
 

piotrek388

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2011
Posty
31
Po pierwsze , to są dwa różne światy , pierw zadaj sobie pytanie co ty chcesz programować ? i wtedy ci pomogę

jeśli napisałem HTML albo C++ to nie trudno chyba wywnioskować że interesuje mnie to i to.
A więc co wy byście wybrali na moim miejscu?
 

homer_

Użytkownik
Dołączył
Luty 14, 2012
Posty
14
Po pierwsze stwierdzene "programowanie w hmtl'u" nie jest poprawne. Owszem C++ to jest język programowania, natomiast HTML to język opisu. Bez obrazy ale biorąc pod uwagę twoje pytanie to chyba najlepiej jeżeli zaczniesz od (X)HTML'a i ewentualnie CSS... Po pierwsze dlatego że szybciej przyswoisz w szerokim stopniu (X)HTML/CSS niż konkretne podstawy takiego języku, którym jest C++. Zresztą jak mawia stara dobra szkoła - "Na początek poznaj HTML". Podstawy HTML'a są chyba wartościowe dla każdej osoby korzystającej w szerszym stopniu z internetu. Oczywiście mam na myśli wersję 4 a nie 5(która zresztą jeszcze nawet nie dojrzała na dzisiejsze realia). Podsumowując znajomość HTML'a to podstawa podstaw.

Pozdrawiam
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
jeśli napisałem HTML albo C++ to nie trudno chyba wywnioskować że interesuje mnie to i to.
A więc co wy byście wybrali na moim miejscu?
Lol...
Nie da się wybrać między C++ a HTML tak 'ot'..
Jak In7ount napisał to są 2 różne światy..

[HTML, AJAX, PHP, JS, XHTML, CSS] ||||||| [C++, C, Delphi, Pascal, VB, FORTRAN itd.]

HTML to podstawa, jednak C++ daje o wiele wiele większe możliwości (jednak nie napiszesz w nim strony internetowej)
 

In7ount

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 28, 2012
Posty
79
Po pierwsze stwierdzene "programowanie w hmtl'u" nie jest poprawne. Owszem C++ to jest język programowania, natomiast HTML to język opisu. Bez obrazy ale biorąc pod uwagę twoje pytanie to chyba najlepiej jeżeli zaczniesz od (X)HTML'a i ewentualnie CSS... Po pierwsze dlatego że szybciej przyswoisz w szerokim stopniu (X)HTML/CSS niż konkretne podstawy takiego języku, którym jest C++. Zresztą jak mawia stara dobra szkoła - "Na początek poznaj HTML". Podstawy HTML'a są chyba wartościowe dla każdej osoby korzystającej w szerszym stopniu z internetu. Oczywiście mam na myśli wersję 4 a nie 5(która zresztą jeszcze nawet nie dojrzała na dzisiejsze realia). Podsumowując znajomość HTML'a to podstawa podstaw.

Pozdrawiam

No to chłopaka teraz w zakłopotanie wprowadziłeś ; o ;D
 

orzel111_0

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 10, 2011
Posty
29
Polecam wujka google aby sprawdzić do czego służą te dwa języki :D
html- jest łatwiej ogarnąć i nie wymaga zbyt wielkiego główkowania przy jego pisaniu :D
C++ - język na który musisz poświęcić bardzo dużo czasu, wysiłku, chęci, nie nauczysz się go dzięki jednemu kursowi lecz przez miesiące, lata praktyki
i pisania programów.... :D
jednak te dwa języki nie maja nic wspólnego ze sobą jedyna różnica to, że HTML jest sporo prostszy szczególnie jeśli się ma podstawową wiedzę z języka
angielskiego :p
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Zrobiło się tu "polowanie na czarownicę", temat zamykam, bezsensowne i nic nie wnoszące posty usuwam. Celem tego topicu bała pomoc innemu userowi, a nie wytykanie jego błędów.

dodoxx6
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom