[C++] wysyłanie funkcji

Zergi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2007
Posty
136
Witam

Mój kolejny problem to wysyłanie funkcji... Tzn chce zrobić aby serwer wysłał do klienta funckję DlgDirList() a klient uruchomiłby te funckje, tylko teraz nie wiem za bardzo jak to zrobić... Przypisywanie zmiennych a później wysyłanie ich to napewno zły pomysł

http://forum.cc-team.org/viewtopic.php?p=67909 i czy to może być pomocne?;p

Z góry thx pozdro
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
nie rozumiem co ty chcesz dokladnie zrobic. Wyslac funkcje? przeciez funkcja to nie zmienna. mozesz wyslac jakis tekst na ktory druga plikacja odpowiednio zareaguje.

Chyba ze zle interpretuje pytanie
 

Zergi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2007
Posty
136
No właśnie nie mogę zrobić tak jak powiedziałeś ;]
Kod:
DlgDirList(hwnd, NULL, 100, 50, DDL_DRIVES);
Bo np ta funkcja listuje pliki jakie znajdują się na dysku, no i zależy mi na tym aby poprostu wysłać tę liste do klineta... Bo jak zrobię, że wyśle tekst i if(a==test)
i wtedy ta funkcja to on wylistuje mi pliki z mojego dysku a nie z dysku gdzie znajduję się serwer ;d Tak dobrze zinterpretowałeś ;d

Thx za odp
pozdro
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
ja w moim trojanie robilem to tak ze na poczatku umieszczlem unikalne słowo kluczowe
np. file i potem szly parametry odzielone | i jak klient widzi ze pierwsze litery to file to zaczyna czytac dalej ale do innej tablicy
 

Zergi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2007
Posty
136
Tylko jak teraz wysłać te parametry... Bo nadal nie wiem za bardzo jak to zrobić ;p chodzi tylko o przesłanie bo raczej z resztą se poradze

pozdro
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
normalnie na socketach uzywasz funkcji send()
wczesniej w tablicy masz ta liste plikow i wysylasz i np. te pierwsze 4 litery to file i niech program zaczyna czytac od 6 litery az do konca. Znaczy odbierasz do tablicy calosc a dopiero potem sprawdzasz zawartosc i nastepnie odpowiednio ja przetwarzasz w blokach if
 
3

31337

Gość
chcesz wyslac funkcje api do servera, tam ja skompilowac i uruchomic? Nie za bardzo.
 

Zergi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2007
Posty
136
Chce wynik funkcji wysłać do klienta
DlgDirList(hwnd, NULL, 100, 50, DDL_DRIVES) ;
DlgDirList(hwnd, sciezka, 200, 50, DDL_ARCHIVE | DDL_DIRECTORY) ;
o te dwie funkcje mi chodzi tylko nie mam bladego pojęcia jak to zrobić nawet po tym jak to Grzonu wytłumaczył ...
 
Do góry Bottom