Cain - Blokuje innych z podsieci...

fr0zon

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 12, 2007
Posty
147
Witam. Od niedawna bawie sie snifferem (cain & Able). Następuje taki problem. Po jakims czasie blokuje czyjeś IP. Co nasuwa że coś nie tak. Słyszałem że bratu wyskoczylo że problem z IP sasiadowi tak samo. Jak temu zapobiec. Jestem w jednej z podsieci. Około 15PC-tów. IP z zakresu 192.168.214.53-64 i 200-203. W ustawieniach spoofing IP ustawiony mam na 192.168.214.212 Jak temu zaradzi by innych użytkowników nie blokowało ;/ ?
 

Amarel

Użytkownik
Dołączył
Luty 12, 2008
Posty
15
Co to znaczy 'blokowalo'? Domyslam sie, ze ten program wykorzystuje ARP Poisoning tak wiec zmienia adresy MAC. Serwer moze blokowac przez to danych userow z sieci jesli pilnuje porzadku sprawdzajac czy nikt nie ma np. podlaczonych 2 komputerow itd...

Napisz cos wiecej. Jakie sa komunikaty i co sie dzieje u sasiadow?
 

fr0zon

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 12, 2007
Posty
147
Kazdy komputer mna swoj IP przydzielony. W pasku zadań kolo zegara zazwyczaj jest ikonka informujaca o polaczeniu z internetem. Jak Cain dziala to im sie robi wykrzyknik w zoltym znaku i blad polaczenia z adresem IP. Tak jakby Cain pod ich numer sie wbijal.
 

dymex

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 22, 2007
Posty
52
U mnie było to samo, nikomu nie działał internet(było połączenie ale się strasznie mulił), potem przyszedł do mnie administrator sieci i powiedział że mam wirusa w komputerze i przez niego padła cała sieć :faja:
 

fr0zon

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 12, 2007
Posty
147
przyszedł do mnie administrator sieci i powiedział że mam wirusa w komputerze i przez niego padła cała sieć[/b]

Stwierdził że twój PC rozsyła pakiety i ze to trojan nie sniffer? Takie pytanie da się to wykryć że używałem sniffera ??
 

dymex

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 22, 2007
Posty
52
Nie mam pojęcia, ale wydaje mi się że Cain kierował cały ruch sieci do mnie :glupek2: i w logach widział że ja odbieram kupe pakietów a inni nic ;] Nie wiem jak działa administracja sieci, ale wiem że niektóre firewalle np. w routerach wykrywają sniffery i inne ataki.
 
Do góry Bottom