Cheat engine i szukanie adresu

pioncz

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2007
Posty
130
Witam,
Mam problem z adresami w cheat engine.
Chciałem napisać program do hakowania na początek gry icy tower. Zatrzymując grę i szukanie kombosów przyniosło rezultat - mam już ten adres. Zmienianie go przynosi efekt, ale nie wiem jak znaleść adresy to zmiany np. aktualnej pozycji gracza albo grawitacji. Nie wiem jak tego szukać.
Pozdrawiam,
pioncz
 
K

Khalt

Gość
Aktualna pozycja - cóż... zmienia się co chwilę, więc po kilku skanowaniach powinieneś mieć niewiele wartości i dojść do tego, która jest tą od pozycji. Odnośnie grawitacji - nie do końca wiem, czy jest możliwość zmiany - to stała, więc wyłapanie tego byłoby całkiem... trudne?
 

pioncz

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2007
Posty
130
Widziałem programik który zmieniał grawitację postaci. Nie wiem co wpisać do szukania. Na pewno większa od 0 : P
 

untam3d

Użytkownik
Dołączył
Październik 2, 2009
Posty
36
mógłbyś znaleźć timer odpowiedzialny za opóźnienie w opadaniu postaci, przyciąganie? (
<
) Zpatchowac kod aby zapisywal ID tworzonego timer (o ile w grze faktycznie używany jest timer), a następnie napisać program odczytujący (po offsecie) ten ID, Suspendujacy proces, a następnie KillTimer -> SetTimer, ( oczywiscie z wartosciami wyciagnietymi z oryginalnego kodu, a z interwałem, wiadomo, opóźnionym), a później resumowa proces.

Poeksperymentuj.

Bawiłem się kiedyś spatchowaną podróbką Mario, w której program patchujący ciekawie uatrakcyjniał grę, między innymi w takież sposoby.
Przestawianie timerow, podmiana wartosci losowych (na ktorych opierala sie grafika gry), podmiana pewnych mnoznikow (miedzy innymi predkosci
<
)
Efekt bardzo ciekawy
smile.gif
 
Do góry Bottom