chyba mam trojana

dysaan

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2003
Posty
1
ktos mi kasuje pliki kiedy chce i czasami rusza mi kursorem..
<


co ja mam teraz zrobic?? pomocy :/

pozdrawiam
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Originally posted by dysaan
ktos mi kasuje pliki kiedy chce i czasami rusza mi kursorem..
<


co ja mam teraz zrobic?? pomocy :/

pozdrawiam

a wiec tak, po 1 przeskanuj sobie system jakims antywirusem albo antytrojanem z najnowszymi definicjami wirusow, trojanow;
po 2 jak nie wykryje zadnego wira przeskanuj sobie system jakims skanerem portow, np. nmap;
po 3 sprawdz rejestr;
ale najlepeij zainstaluj sobie firewalla i pozniej zacznij robic to co napisalem wczesniej, jak zainstalujesz firewalla to sie juz nie polaczy na port na ktorym nasluchuje trojan, spis firewallow znajdziesz na hacking.pl
 

aclen

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 1, 2003
Posty
168
ktos ci rusza kursorem - moze masz komrke przy kompie i masz takie rzeczy ja tak mam
<
<


ktos ci kasuje pliki - moze wredna siostra ablo brat ?..
smile.gif


a co do FW to walnij se ZONE ALARM
smile.gif

i najlepiej przeskanuj system jakims ANTY-TROJANEM


Pozdrawiam
Aclen 8)
 

DeeJay&#39;s Team

Użytkownik
Dołączył
Maj 20, 2003
Posty
38
Najlepszy skaner LanGuard, jest na mojej www, polecam !!! jeśli wykryje u ciebie trojana będziesz miał "Alert" podczas skanowania i pokaze ci nazwe trojana i port. Jest też jeden fajny sposób zeby sprawdzic kto bawi sie twoim kompem, www.republika.pl/dj_prezes/programy/proport.rar , ten programik pokazuje aktualne połączenia do twojego komputera, mozesz je także zabić, co spowoduje że osoba która sie bawi zostanie odłączona
smile.gif
ps potrzebuje serwa na pliki, bo na mojej stronce zostaje przekroczenie limitu transferu
<
ma ktos?
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Originally posted by DeeJay's Team
Najlepszy skaner LanGuard, jest na mojej www, polecam !!! jeśli wykryje u ciebie trojana będziesz miał "Alert" podczas skanowania i pokaze ci nazwe trojana i port.


a wiec tak, w languardzie jest taka sprawa, ze nie skanuje on all portow, tylko te co zaznaczyles w opcjach, a nie ma tam zbyt duzo ich, a napewno nie portow trojanow (najnowszych), wiec polecam nmapa
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
najlepiej przeskanuj sobie kompa z nowymi defincjami w AV zainstaluj firewalla i uwazaj na to co wlanczasz i powinno hulac
smile.gif
 

Wuja Oskar

Użytkownik
Dołączył
Maj 11, 2003
Posty
30
Ale ma trojana wlasnej roboty to nic ci go nie wykryje przeinstaluj sobie wina albo zrob formata i po klopocie.Albo usun go recznie czyscicielem rejstru RegCleaner ale to juz jest trudniejsze!
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
to zostaje sprawdzenie na jakim porcie lezy i zablokowanie go firewallem
 

Jonny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2002
Posty
401
Originally posted by dysaan
ktos mi kasuje pliki kiedy chce i czasami rusza mi kursorem..
<


co ja mam teraz zrobic?? pomocy :/

pozdrawiam
Nie piszesz jaki masz system wiec troszke trudno
smile.gif
. Jak antyrobale nic nie znajda to uruchom jakiegos menadzera procesow i sprawdz cos jest uruchomione. Wiekszy problem jak to np xp. Task menedzer xp-ka nie pokazuje sciezek bezwzglednych ale jest takie cos jak msinfo - lepsze od task menedzera i jest standardowo pod kazdym windowsem - uruchom to i polukaj na uruchomione procesy 32 bitowe (16 bitowe to drivery i raczej nic tam nie znajdziesz chociaz widzialem np keyloggery 16 bitowe - bazujace na vxD pod win 98 ale na sys-ach pod xp jeszcze nie widzialem ale kto wie
smile.gif
. Wiec jak tak menedzerem nic nie znajdziesz to jest wiekszy problem - np: cafe ini uzywa technik podklejania sie pod uzyteczne procesy - tak ze jego mozesz w ten sposob nie wykryc (ale na pewno powinien go antyrobal wykryc). Jeszcze wiekszy problem jak ktos uzywa jakiegos softu sthealth np: bazujacego na engeenie z0mbiego (slawne Rpcxxs) To wowczas moga byc nie lada problemy bo niczym tego nie wykryjesz (jesli masz xp-ka to mozesz sprawdzc serwisy i jesli ktorys z serwisow ma nazwe Rpcxxs to go wykasuj !!!!!! - tylko sie nie pomyl i nie wykasuj Rpcs albo podobnego
smile.gif
).
 
Do góry Bottom