Ciągłe restarty

l4f

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 16, 2007
Posty
160
Mam następujący problem. Niedawno zakupiłem 20 calowy monitor firmy ASUS. Od tego czasu zaczęły się problemy.
Komputer czasami sam z siebie się resetuje, czasem monitor gaśnie i wyświetla się komunikat No Signal. Komputer, gdy się go włącza "piszczy" trzy razy. Czy to coś z kartą graficzną? Czy z monitorem?
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Mnie to wygląda na to że ustawiłeś za dobre parametry dla monitora i twoja karta graficzna nie mam sil tego ciągnąć. To znaczy działa, ale się grzeje bardziej i kiedy ma za gorąco robi restart całego systemu.

Spróbuj zmniejszyć nieco parametry. Ja wiem że masz nowy nabytek i chcesz z niego jak najwięcej wycisnąć no ale są ale...

Jeżeli to co napisałem się sprawdzi to niestety musisz zainwestować w nową kartę grafiki, jeśli chcesz się cieszyć wszystkimi możliwościami monitora.

Wszelkie objawy na to wskazują.

PS. Karta jest zintegrowana czy podpięta?

PS2: Sprawdź temperatury systemu, proca i karty graficznej. (np Everest)
 

fr0zon

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 12, 2007
Posty
147
Napisz jaka masz konfiguacje kompa (odzespoły).

Jak piszczy ciagle po restarcie to 100% grafika. (mialem wczoraj u kumpla takli przypadek...)

Jak piszczy trzy razy to chyba tez bylo związane z grafiką. Poszukaj post errorow w google. Teraz to w opstrukcjach od plyt zadko daja info ile piskow to co moglo pasc. Stare pecety mialy to w instrukcjach (niewszystkie).


Zycze powodzenia z usuwaniem usterki
<


Pozdrawiam. :faja: :nauka:
 

Bretos

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 11, 2008
Posty
142
Hmm troche głupie ale miałem podobnie:
sprawdź czy dociśnięte są kable :faja:
w jakim sklepie to kupowałeś? chodzi mi o to czy w magazynie nie było wilgoci(monitory są w kartonie, ale niektórzy, chodzi mi o pracowników sklepu są zdolni i tak je zamoczyć)
Jakieś sterowniki do tego monitora były?
Może być też tak, że poprostu złapałeś jakiś syf
A jeżeli jednak się przegrzewa to zdejmij sobie boczną ściankę obudowy.
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by Bretos
Może być też tak, że poprostu złapałeś jakiś syf
(zdejmij sobie boczną sciankę obudowy.)
No wtedy ten syf wypełznie mu do pokoju
smile.gif
 

Bretos

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 11, 2008
Posty
142
Chodziło mi o to, że może się karta czy procek przegrzewać i żeby lepsza wentylacja była. Trochę źle sformuowałem treść postu, za nieporozumienie przepraszam.

[center:b8b6cd3cc5]POPRAWIONE[/center:b8b6cd3cc5]
 
Do góry Bottom