CIEKAWE APLIKACJE W MENADZER ZADAN !!!!!!!!!!!!

DNSA

Użytkownik
Dołączył
Luty 11, 2005
Posty
147
mam pytanie
czy ktos orientuje sie moze co to moga byc za aplikacje :
svchost.exe i zgjfke.exe
poniewaz te dwa "syfy" nie daja mi spokoju
svchost.exe zajmuje cale CPU <100%>
zgjfke.com nie wiem dokladnie ale wydaje mi sie ze wszelkiego radzaju spyware'y podłączają sie do tego pliku
i wspomne ze juz próbowałem 99% sposobów i za nic nie moge ich usunąć <oprócz formata> anty ich nie wykrywają
a ja próbuje zabić aplikacje zgjfke.exe automatycznie w ciągu mniej niz 1 sec pojawia sie nastepna
z góry dziekuje za odpowiedzi !!!!!!!!
 

4midable

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2004
Posty
20
svchost -niekoniecznie potrzebne, przecież mogą być 2 procesy o tej samej nazwie. Pewnie są 2 procesy i co 1 sekunde każdy sprawdza czy drugi działa, jęsli nie, uruchamia ponownie. Ja proponuje usunąć to gówno z trybu awaryjnego albo Start -> uruchom _> msconfig -> uruchamianie i odznaczyc te gówna. jest jescze rejestr, przywracanie systemu, ale to gdy pierwszy sposób nieposkutkuje
 

Tobi

Użytkownik
Dołączył
Listopad 23, 2004
Posty
114
Originally posted by 4midable
svchost -niekoniecznie potrzebne, przecież mogą być 2 procesy o tej samej nazwie. Pewnie są 2 procesy i co 1 sekunde każdy sprawdza czy drugi działa, jęsli nie, uruchamia ponownie. Ja proponuje usunąć to gówno z trybu awaryjnego albo Start -> uruchom _> msconfig -> uruchamianie i odznaczyc te gówna. jest jescze rejestr, przywracanie systemu, ale to gdy pierwszy sposób nieposkutkuje

No tak napisalem "potrzebne" zeby wyjasnic ze to nie syf wszystko zalezy od tego co ma zaintalowane
<
 

MiGoMaT

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 8, 2005
Posty
34
ja mam 4 svhost i jakoś żyje wiem ze jeden jest odpowiedzialny za muzyke przynajmniej u mnie
 

DJBOSS666

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
302
Description:
svhost.exe is a process which is registered as the W32.Mydoom.I@mm worm. This virus is distributed via the Internet through e-mail and comes in the form of an e-mail message, in the hopes that you open it’s hostile attachment. The worm has it’s own SMTP engine which means it gathers E-mails from your local computer and re-distributes itself. In worst cases this worm can allow attackers to access your computer, stealing passwords and personal data. It is a registered security risk and should be removed immediately. Please see additional details regarding this process

z http://www.liutilities.com/products/wintas...library/svhost/


Description:
svchost.exe is a system process belonging to the Microsoft Windows Operating System which handles processes executed from DLLs. This program is important for the stable and secure running of your computer and should not be terminated. Note: svchost.exe is a process which is registered as the W32.Welchia.Worm. It takes advantage of the Windows LSASS vulnerability, which creates a buffer overflow and instigates your computer to shut down. To see more information about this vulnerability please look at the following Microsoft bulletin: http://www.microsoft.com/technet/security/...n/ms04-011.mspx This is a registered security risk and should be removed immediately. Please see additional details regarding this process

z http://www.liutilities.com/products/wintas...ibrary/svchost/

Polecam gogle.pl

Pozdrawiam

DJBOSS666
 

DNSA

Użytkownik
Dołączył
Luty 11, 2005
Posty
147
Originally posted by DJBOSS666
Description:
svhost.exe is a process which is registered as the W32.Mydoom.I@mm worm. This virus is distributed via the Internet through e-mail and comes in the form of an e-mail message, in the hopes that you open it?s hostile attachment. The worm has it?s own SMTP engine which means it gathers E-mails from your local computer and re-distributes itself. In worst cases this worm can allow attackers to access your computer, stealing passwords and personal data. It is a registered security risk and should be removed immediately. Please see additional details regarding this process


DJBOSS666
jestes pewny ? mam zainstalowanego anty a on z pewnoscia wykrywa tego groznego vira <po drugie svhost.exe to nie svchost>
ale i tak dzieki za ten post teraz bede bardziej zwracal uwage na maila
<aha a tych svchost.exe w men......zadan to ja mam dokladnie 6
4 naleza do systemu 1 network services a drugi local service jestem pewien ze jeden tu nie pasuje ale pytanie jest który ?

a z tym zgjfke.exe to juz dawno odznaczylem pozycje w ms'ie zablokowalem ta aplikacje firewall'em ale kiedy go wylanczam zgjfke "przechodzi do ataku"
aha i mam jeszcze pytanie czy jest mozliwy program który móbłby edytowac aplikacje i zmien jej kod w trybie terazniejszym <kiedy aplikacja jest aktywna ?>
 

DNSA

Użytkownik
Dołączył
Luty 11, 2005
Posty
147
aha a na przywracanie systemu jest juz zapozno <to juz jakis 2 miechy od kad to mam> a na tryb awaryjny sprawdzalem..........równiez nie mozna usunac

dzikeki za posty !!!!!
 

Radar41

Użytkownik
Dołączył
Luty 28, 2005
Posty
53
Ja tez mam Sp1 i mam 4 svchost.exe
1.Usługa Lokalna
2.Usługa sieciowa
3.System - ciekawe co wykorzystuje
4. to samo co 3.

I powiem ci ze robiłem format i 3 svchost.exe były zaraz po wgraniu Windy od nowa.Tak więc chyba nie ma sie czym martwić.

Pozdro
 

amnesia

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2005
Posty
8
aha i mam jeszcze pytanie czy jest mozliwy program który móbłby edytowac aplikacje i zmien jej kod w trybie terazniejszym <kiedy aplikacja jest aktywna ?>[/b]

Chyba sie nie da, sprobuj zmienic cos w uruchomionym programie. Chociaz moze jest sposob ale raczej watpie.
 
Do góry Bottom