cmd a serfing po internecie

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Witam.
Mam pytanie jak można za pomocą cmd (tzn. baterie od myszki mi wysiadły więc zacząłem się bawić tylko klawiaturą) można serfować po internecie. Nie mówię tutaj o serfowaniu takim że włączam sobie cmd przez niego przeglądarkę i w przeglądarce sobie wpisuje potrzebną informacje (np. w google). Chodzi mi o to czy jest taka możliwość a jeśli to jak z cmd mogę serfować po internecie. Tam (w cmd) wpisywać informacjie i komendy które będą mi potrzebne do wejścia na neta. Jeśli nie wytłumaczyłem dokładnie pisze chodzi o to: abym wpisując komendy w cmd serfował po internecie (wszystko co wpiszę w cmd żeby otwierała mi przeglądarka).
Czy możecie mi udzielić informacji na ten temat?
Pozdr.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
e tam wpisujesz w cmd: start www.nazwastronki.pl i otwiera Ci sie przez domyslną przegladarke
<
 

ian92

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 17, 2009
Posty
55
Jak masz Vistę to nie masz telneta xD Może jest w3m albo links2 na windę. Sprawdź.
 

Levy272

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
171
Ja bym użył przeglądarki tekstowej links ;p wersja tekstowa, ale myszka jest zbędna. Drugą opcją jest Opera Mini w telefonie ^^ w heyah masz 2gr/100kB, więc za dużo kasy na to nie wywalisz
<
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
Nie mówię tutaj o serfowaniu takim że włączam sobie cmd przez niego przeglądarkę i w przeglądarce sobie wpisuje potrzebną informacje[/b]

Ludzie, po warnie dla wszystkich winno być za nie czytanie... xD

Virus, jest taka opcja. Telnet, get i takie tam, ale musiałbyś przekopywać się przez kod HTML (wiesz co to? xD). Chyba że napiszesz sobie jakiś zgrabny skrypt albo sknujesz przeglądarkę tekstową.
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
to tak prawie do tematu - jest jakikolwiek tekstowy klient gg na winshit? wiem o ekg na lin xD ale chce na okienkach ^^
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
pierdziele stawiam ubuntu studio na 3 partycji -.-

a że XP mnie w.... zdenerwowało to 98 postawie xD
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Ludzie, po warnie dla wszystkich winno być za nie czytanie... xD

Virus, jest taka opcja. Telnet, get i takie tam, ale musiałbyś przekopywać się przez kod HTML (wiesz co to? xD). Chyba że napiszesz sobie jakiś zgrabny skrypt albo sknujesz przeglądarkę tekstową.
Wiem co to html.

Ja chce bez skryptów tylko tak jak panowie piszecie przez cmd ale np wpisać sobie w cmd: start www.nasza-klasa.pl i jak dalej wejść na nk? Gdzie podać link i hasło?
To tylko taki przykład ale chodzi mi o to bo jak bym chciał wejść na wp i poczytać wiadomości a nie będę znał komend na wejście w wybrane miejsce to nie wejdę (oczywiście przez cmd). To jest dla pogłębienia wiedzy.
Możecie coś doradzić?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ian92

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 17, 2009
Posty
55
Wiesz... korzystanie z neta w konsoli nie wygląda jak np. z ftp, że wpisujesz "open odebrane" czy coś w tym stylu. W przypadku korzystania z takiego dajmy na to w3m wyświetli Ci się po prostu bardzo uproszczona wersja strony, nawigujesz strzałkami, Enterem "klikasz" itd.
 

EvilHaker102

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
34
Kup sobie ekran dotykowy i jedziem po monitorze palcem xD
A tak na serio to jest opcja (nie pamiętam gdzie )ze za pomoca 8 4 6 2 można sterować myszką
<
ale nie pamietam gdzie.
 

dorianmas

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 13, 2007
Posty
194
A tak na serio to jest opcja (nie pamiętam gdzie )ze za pomoca 8 4 6 2 można sterować myszką ale nie pamietam gdzie.[/b]

Panel sterowania->Opcje ułatwień dostępu-> Zakładka "Mysz"
 
Do góry Bottom