Co powinien zawierać profesionalny keylogger XXIw

meViu

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2013
Posty
223
Jak wiadomo, keylogger'y to jedno z najbardziej pożądanych oprogramowań, lecz większość z nich nie wyróżnia się niczym specjalnym. Chciałbym napisać Keylogger'a który będzie posiadam naprawdę wiele ciekawych i przydatnych funkcji, dlatego pytam Was czego Wy oczekujecie od dzisiejszych keyloggerów, czego im brakuje ? Obecnie ukończyłem jakieś 50% moich założeń (inspirowałem się na różnych innych keyloggerach), są to między innymi:

1) kolorowa składnia w HTML (nałożyłem duży nacisk na czytelne logi, i dokładne odwzorowanie klawiatury, zauważyłem, iż większość keylogger'ów zanotuję akcję np "alp+p" jako wciśnięcie klawisza "p", lecz naprawdę taka akcja nie wypisuje żadnego znaku, jest jeszcze kilka podobnych akcji które są źle interpretowane przez większość keyloggerów, oczywiście zapisuję datę oraz nazwę okna)
2) screenshots - kilka dzisiejszych keyloggerów oferuję taką funkcjonalność, niestety często zapycha ona skrzynkę, np ustawienie zrzutów ekranu co 1 min spowoduję 60 wiadomości na godzinę, w dodatku nie które keyloggery wysyłają screeny w formacie bmp (to aż 4 MB !! :O), postanowiłem wysyłać screeny w paczce (po 15 w archiwum ZIP w formacie jpg, taka paczka waży około 1,5 MB)
3) wysyłanie edytowanych dokumentów, plików, baz danych, arkuszy excel itp, - mam pomysł, wiem jak to wykonać, muszę tylko zaimplementować logikę filtrowania plików, tak aby nie otrzymywać nie potrzebnych danych
4) wyłapywanie zapisanych haseł w przeglądarce - póki co jeszcze tego nie ugryzłem
5) Inne: wyłapywanie operacji wklejania tekstu, autorun itp,

Chętnie usłyszę Wasze pomysły co do funkcji które powinien zawierać dobry keylogger :)
 

Do4Got

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2012
Posty
242
Ostatnia edycja:

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Twoje utopijne funkcje posiada Golden Keylogger i Perfect Keylogger (wersja nawet na Maca), ciekawą funkcjonalność miał też VSK jednego z byłych użytkowników forum.
 

meViu

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2013
Posty
223
*przez newbie/złodziei kont do Tibii lub Metina

Zgadzam się z Tobą w 100% że przez niech również (jeśli nie głównie).


Twoje utopijne funkcje posiada Golden Keylogger i Perfect Keylogger (wersja nawet na Maca), ciekawą funkcjonalność miał też VSK jednego z byłych użytkowników forum.
Utopijne? Taka funkcjonalność nie jest niczym utopijnym. Owszem wymienione przez Ciebie keylogger'y posiadają takową funkcjonalność, lecz sam wyraźnie napisałem, iż inspirowałem się innymi tego typu programami. Napisałem również, że większość niczym się nie wyróżnia, dlatego szukam ciekawych funkcjonalności.
 
Ostatnia edycja:

Αvenger

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 21, 2012
Posty
243
Keylogger XXI wieku powinen być przede wszystkim niewykrywalny.
Im bardziej funkcjonalny tym lepiej.
 

meViu

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2013
Posty
223
Αvenger;146203 napisał:
Keylogger XXI wieku powinen być przede wszystkim niewykrywalny.
Im bardziej funkcjonalny tym lepiej.

To jest główne założenie projektu :D
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Nie wymagać administratora, omijać UAC, być FUD, ukryć swój proces/klucz w rejestrze/plik na dysku (rootkit), najlepiej być sterownikiem, działać na wszystkich Windowsach z rodziny NT. Dla mniej zaawansowanych użytkowników - mieć czytelny interfejs pozwalający skonfigurować program tak jak się chce. No i najważniejsze - autor powinien rozwijać projekt, gdy stanie się wykrywalny czy użytkownicy znajdą jakieś błędy.
 

zubzyk1

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 11, 2013
Posty
1
Dodał bym jeszcze funkcję zdalnego (lub terminowego) odinstalowania jeśli "ofiarodawca prezentu" nie chciałby być po jakimś czasie podejrzewany, kiedy program zostanie wykryty przez program zabezpieczający (antyspy, antyvir itd).
 
Do góry Bottom