Czarnobyl

rinesk

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 1, 2004
Posty
33
W tamtym roku złapałem na poprzednim kompie czarnobyla. Objawy widze ciemność tzn. zasilacz działa mały rozruch wiatraka chłodzacego ale bios wogole nie startował.
I teraz takie pytanie bo myślałem że jeśli czarnobyla się złapie to jedynie nowa płyta głowna pomoże, ale ostatnio słyszałem, że to nie jest konieczne. Jest podobno jakiś program który pomoże odzyskać i pliki i wgrać nowego biosa.
Pomoże mi ktoś jak naprawić starą bude bez kupywania nowej płyty głownej??
Jak naprawić komputer który został zarazony czarnobylem i padła płyta.??
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Chcesz powiedziec ze uzywales wtedy Windows 9x? Bo owy czarnobyl dzialal wylacznie na tych systemach! Nie stety nie wiem jak Ci pomoc jesli to prawda :-( Zastanawia mnie jedno jesli to byl CIH to jak go zlapales?
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Sa rozne odmiany CIHa. Ten zwykly (95) tez dziala na 9x i wylacznie infekuje pliki z poziomu Ring0 natomiast CIH czarnobyl czy jak jeszcze go tam zwa uszkadza dysk cczy jakos tak - nie pamietam. Jak ktos jest nim zainteresowany to moze przejrzec jego zrodlo wraz z komentarzami dostepne z ktoryms numerem 29A.
 

goliat

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 16, 2005
Posty
23
z tego co pamietam wystarczy wgrac nowego biosa.
kiedy nie masz biosa dzialajacego na kompie jest z tym problem.
w wiekszosci przypadkow nie obejdzie sie bez wizyty w jakims serwisie gdzie maja nagrywarke do epromow.

niektore plyty udostepniaja mechanizm dzieki ktoremu daje sie mimo to nagrac biosa w warunkach domowych. moze to byc roznie rozwiazane ale zasada jest taka ze na dyskietke wgrywa sie plik z obrazem biosu (o scisle okreslonej nazwie). podczas startu kompa przytrzymujesz np PageUP i cudownym sposobem masz nowego biosa.

ale ja bym sie psychicznie przygotowal na wizyte w serwisie.
 

d00d

Użytkownik
Dołączył
Listopad 27, 2004
Posty
29
Ja tez mialam ciha nawet nie raz
<
i nie mialam problemow z nim, po prostu uzylam jakiegos wyspecjalizowanego narzedzia, tylko nie pamietam co to bylo
FixCih, CIH Cleaner
a moze Kill cih
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Co do Biosu, to na stronie producenta przeważnie jest soft do wgrywania biosu, no i oczywiście sam bios.
 
Do góry Bottom