Czego sie uczyc znajac xHTML i CSS?

Ajsmen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 24, 2009
Posty
2
Witam:) właśnie skończyłem czytać książkę Head First HTML with CSS & XHTML. I stąd moje pytanie...czy zacząć się uczyć PHP, czy może wiedza zawarta w tej książce jest za mała i warto jeszcze poszerzyć swoją wiedzę na ten temat?:)
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
książka którą wymieniłeś ma 654 strony, nie wiedziałem że o HTMLu i CSSie można aż tyle napisać :D, jeśli chodzi o naukę PHP to naprawdę wystarczą podstawy HTMLa, więc na pewno starczy
 

5.56

Użytkownik
Dołączył
Luty 1, 2010
Posty
102
książka którą wymieniłeś ma 654 strony, nie wiedziałem że o HTMLu i CSSie można aż tyle napisać :D, jeśli chodzi o naukę PHP to naprawdę wystarczą podstawy HTMLa, więc na pewno starczy
Bo to jest książka pisana w troszkę innym stylu niż reszta O'Reileyego(czy jak tam zwał),w celu np.utrwalenia treści są np.wywiady ze znacznikami i multium obrazków na marginesie :p

A wracając do tematu...tak,PHP możesz zacząć się uczyć,ale to nie znaczy że o HTMLu całkowicie zapominasz - czytasz książki zajmujące się "zaawansowanym" html'em i jakieś "strony"(w sensie źródlane!) xD
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
moim zdaniem manual może być używany jako uzupełnienie wiedzy, sam korzystam z niego niemal codziennie, ale z manuala nie dowiesz się np. jak zrobić system uwierzytelniania, ale możesz znaleźć funkcje które Ci się w tym systemie przydadzą np. mysql_real_escape_string
dlatego wydaje mi się, że książki się przydają, ale nie książki w stylu przetłumaczony maulal, tylko właśnie opisujące tworzenie gotowych projektów
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Wydaje mi się że na książki o php trochę szkoda wydawać kasy, bo kursów online jest o tym bardzo dużo :d
topic: możesz zawsze też spróbować pójść w grafikę - np flash, albo w zabawy typu javascript (ja się tak uczyłem - po htmlu js)
 
Do góry Bottom