Czy na tym forum jest porządek ?

Czy jesteś zadowolony/a z pracy moderator?

  • Nie.

    Votes: 0 0,0%
  • Tak.

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Originally posted by Kornik52+--><div class='quotetop'>CYTAT(Kornik52)</div>
<!--QuoteBegin-Hunter
Skoro pracy jest tyle, to dlaczego zaden op nie napisal bota ? o_O
Istnieje bot pod forum haker.com.pl ale on tylko wywala tematy które są zgłoszone przez userów
<
[/b]

Czyli, prawie żadne....Chociaż to jest dobry sposób, wystarczy, że każdy napotakny temat o bardzo małym poziomie, lub głupi etc, zostanie zgłoszony przez obojętnie jakiego usera.
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Originally posted by B33RK4+--><div class='quotetop'>CYTAT(B33RK4)</div>
Originally posted by Kornik52@
<!--QuoteBegin-Hunter

Skoro pracy jest tyle, to dlaczego zaden op nie napisal bota ? o_O

Istnieje bot pod forum haker.com.pl ale on tylko wywala tematy które są zgłoszone przez userów
<

Czyli, prawie żadne....Chociaż to jest dobry sposób, wystarczy, że każdy napotakny temat o bardzo małym poziomie, lub głupi etc, zostanie zgłoszony przez obojętnie jakiego usera.[/b]

Niefajny pomysł. Byle kto może sie zalogować i tak dla zabawy kliknąc wykrzyknik choćby i w tym właśnie temacie i co wtedy? Niebyło rozmowy....
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
TripleX, Ja myśle, że to aż taki archaiczny bot nie jest, pewnie musi czekać na potwierdzenie od moderatora usunięcia tematu/postu.
 

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Może by stworzyć grupe do której by docierały do nich wszystkie tematy i oni by odpowiadali i jeśli by było coś tam ciekawego udostępniali to pozostałym...
Ale taka grupa musiała by liczyć ok 30 często udzielających się userów
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
Originally posted by Kornik52+--><div class='quotetop'>CYTAT(Kornik52)</div>
<!--QuoteBegin-Hunter
Skoro pracy jest tyle, to dlaczego zaden op nie napisal bota ? o_O
Istnieje bot pod forum haker.com.pl ale on tylko wywala tematy które są zgłoszone przez userów
<
[/b]

myslalem o dzialaniu podobnym jak plug do extreme fusion, security cos tam, tylko solidniejszy
smile.gif
 

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
Originally posted by Hunter+--><div class='quotetop'>CYTAT(Hunter)</div>
Originally posted by Kornik52@
<!--QuoteBegin-Hunter

Skoro pracy jest tyle, to dlaczego zaden op nie napisal bota ? o_O

Istnieje bot pod forum haker.com.pl ale on tylko wywala tematy które są zgłoszone przez userów
<

myslalem o dzialaniu podobnym jak plug do extreme fusion, security cos tam, tylko solidniejszy
smile.gif
[/b]
Nie wiem o jakim plug inie mówisz
<


Bot oczywiście jest ale wiecie jak to w praktyce bywa
<
właśnie nie jest używany!. Moderatorzy ręcznie przenoszą posty do kosza a bot tylko odznacza tematy.. a dlaczego nie automatycznie a no właśnie przyszedł by jakiś typ pozaznaczał wszystkie tematy i wszystko było by przenoszone do kosza..
<
Musiała by być grupa osób która zaznaczała by tematy albo osoby mogły by zgłaszać tematy jak miały by ponad 100 postów
<


Był kiedyś pomysł żeby na ircu postawić bota który usuwał by posty jednak jakoś tak wyszło ze bota nie ma
<

miało by to wyglądać tak że op wpisuje np. /kasuj {link do tematu} bot sam szuka sobie zaznaczonego postu i go usuwa
smile.gif
w przypadku gdy zaznaczony jest pierwszy post usuwa cały temat
smile.gif

Ułatwiło by to znacznie prace moderatorom sami by mogli zaznaczać posty które im sie nie podobają a na ircu by tylko podawali link albo np. komenda /skanuj i bot sam pobiera listę zaznaczonych tematów i usuwa te posty które są zaznaczone
<

Gadałem kiedyś na ten temat z D0hanem jednak nie doszło do stworzenia czegoś takiego a szkoda..
smile.gif


Ps.
Ostatnio chyba jestem za bardzo zadowolony życiem.. i chyba nadużywam tych emotikon..
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Originally posted by adikx+--><div class='quotetop'>CYTAT(adikx)</div>
Może by stworzyć grupe do której by docierały do nich wszystkie tematy i oni by odpowiadali i jeśli by było coś tam ciekawego udostępniali to pozostałym...
Ale taka grupa musiała by liczyć ok 30 często udzielających się userów[/b]
Troszkę głupie, ponieważ mógł by okres być wakacyjny w którym nie było by tych osób = nie ma nowych tematów.

<!--QuoteBegin-sinis

adikx, wiesz, że przed chwilą podobny pomysł przeszedł mi przez głowę? xD Tylko trochę "na odwrót". Ci udzielający się userzy mogliby mieć dostęp do "usuwarki".
Mi się pomysł podoba, fajnie by było gdyby została stworzona nowa grupa zaufanych userów którzy mieli by możliwość usuwania głupich tematów i postów.
Może poziom by nie podskoczył, ale głupie posty zostały by przefiltrowane.
 

sinis

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2006
Posty
958
Originally posted by Dark Smark
sinis napisał/a:
adikx, wiesz, że przed chwilą podobny pomysł przeszedł mi przez głowę? xD Tylko trochę "na odwrót". Ci udzielający się userzy mogliby mieć dostęp do "usuwarki".

Mi się pomysł podoba, fajnie by było gdyby została stworzona nowa grupa zaufanych userów którzy mieli by możliwość usuwania głupich tematów i postów.
Może poziom by nie podskoczył, ale głupie posty zostały by przefiltrowane.
Oczywiście można zrobić jakiś działa a'la Prugatory na forum.ubuntu.pl i tam walnąć kilka przykładowych nagannych wypowiedzi, a później autorów podobynch wiadomości odsyłać do tych tematów, na PM czy jakoś tam.
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Originally posted by Dark Smark
adikx, wiesz, że przed chwilą podobny pomysł przeszedł mi przez głowę? xD Tylko trochę "na odwrót". Ci udzielający się userzy mogliby mieć dostęp do "usuwarki".
także uważam ten pomysł za dobry, jednak z małą sugestia. dobrze byłoby gdyby był jakiś dział tymczasowy. do którego Ci "zaufani userzy" mogliby przenosić posty jak najszybciej, aby nie wywoływać lawiny bezsensownych odpowiedzi na bezsensowne pytania (a często tak bywa) a wtedy mod decydowałby czy go przywrócić czy przenieść do kosza...
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
Choćby dlatego, że przenoszenie dotyczyłoby tylko tematów w całości, a oprócz usuwania topiców wyodrębnia się również też same posty. A gdyby moderator stwierdził ze przesunięty post jednak nadaje się do umieszczenia go z powrotem to byłaby to tylko niepotrzebna robota. Dodatkowo, nie ma możliwości "przyklejenia" pierwszego postu w temacie do innego tematu więc jego miejsce byłoby w koszu.

Nie wszystkie zgłoszone posty lądują w koszu automatycznie, poza tym niektore nadaja sie tylko do edycji a nie do wywalenia w całości.

Do tego pojawiłyby się kolejne topici w stylu "kto, za co i dlaczego usunął mój post"

Dodatkowo Achates musiałby przyznać jakąś rangę tym userom, żeby byli "widoczni"
 

sinis

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2006
Posty
958
Originally posted by proxima
Do tego pojawiłyby się kolejne topici w stylu "kto, za co i dlaczego usunął mój post"
To akurat mogą załatwić Prugatory ;p

Originally posted by proxima
Dodatkowo Achates musiałby przyznać jakąś rangę tym userom, żeby byli "widoczni"
Też prawda, aczkolwiek zrobienie odrębnej grupy z odpowiednimi uprawnieniami to nie jest specjalny wysiłek. Moderatorzy mogliby zrobić listę userów, którzy będą przydzieleni do tej grupy, a Achates ich po prostu tam umieści.
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Mi się pomysł, który jest na forum.ubuntu.pl podoba. Dzięki takiej metodzie, jest tam dość wysoki poziom, a nawet użytkownicy którzy się nie znają, nie robią nowych głupich tematów, które już gdzieś tam były. No i też dział FAQ jest fajnie rozbudowany na podziały, gdzie jest skrócone wyszukiwanie w dodatku, fajnie zrobić 1 temat w którym zamiaszczać wszystkie linki do różnych FAQ na forum, wtedy też wyszukiwanie odpowiednich rzeczy wiązałby się z otworzeniem jednego tematu gdzie jest spis linków do wybranych tematów, warto o tym pomyśleć.
 

Kanciastoporty

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 19, 2006
Posty
1137
ja bede oryginalny i powiem ze jestem na nie. Zgloszonych postow jest tyle co pies naplakal wiec wydaje mi sie to zbedne, i pozatym zpowoduje to wiecej pracy anizeli korzysci. Szkod[nick] juz kiedys powiedzial, jezeli ktos prace moderatora wykonuje sumiennie, ta funkcja zglaszania postow traci sens
 

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
Można by napisać program który by pobierał listę nowych tematów i pokazywał je jako posty.. i były by przyciski "usuń", "edytuj post" wtedy moderowanie stało by się przyjemniejsze i szybciej posty niektóre trafiały by do kosza
<

Napisanie takiego programu to chwila roboty a korzyści przynoszone z niego mogły by być duże
smile.gif
 

HeadShot

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 27, 2006
Posty
668
Kombinujecie
smile.gif


Najlepiej to dac jeszcze jednego, dwoch modkow i po sprawie. Wtedy na forum prawie zawsze bedzie ktos kto sie zajmie tym co trzeba.
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
Zielonych jest wystarczająco dużo, przynajmniej na ten moment.
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
HeadShot, Po co więcej, patrzu ilu teraz jest, a jestem pewny, że czasem nie mają co ze sobą zrobić. No i jeszcze Proxima, a Kobieta potrafi przypilnować, oj na pewno.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom