Czy pod Ubuntu bedzie działał Photoshop?

Szalony Kojot

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 31, 2006
Posty
176
Jestem do niego bardzo przyzwyczajony i nie chce mi się przesiadać na inny program graficzny.
Poza tym czy będzie działał mi tablet, sa do niego sterowniki a na płytce nie ma nic o linux
<


Te dwa programy zadecydują o tym czy przerzucę się na linuxa
<
 

unlock

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 16, 2008
Posty
128
bedzie dzialal, ja mam ubuntu 8.04 odpalam go z wine, i nie dzialaja niektore opcje, ale sie uruchamia i podst. da sie wykonywac operacje
 

nitr0

Użytkownik
Dołączył
Maj 15, 2007
Posty
537
photoshop przez wine to jedna wielka masakra xP nie działa prawie ŻADEN skrót
<
coś strasznego xD wiecej nerwów niż efektów xD lepiej sie przesiasc na gimpa który potrafi równie dużo
<
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Najwyżej uruchomisz z wirtualnej maszyny Photoshopa. Na stronie WIne masz wspierane aplikacje napisane.
 

Unixx

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 14, 2008
Posty
2
Praktycznie tak jednak, systemu Ubuntu mają automatycznie wgrany program "Gimp", który w moim mniemaniu zastępuję i dorównuje możliwościami "Photoshopa".
 

tasmanek

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 6, 2008
Posty
68
<div class='quotetop'>CYTAT(Unixx @ 14.09.2008, 19:05) <{POST_SNAPBACK}></div>
Praktycznie tak jednak, systemu Ubuntu mają automatycznie wgrany program "Gimp", który w moim mniemaniu zastępuję i dorównuje możliwościami "Photoshopa".[/b]

Gimp a Photoshop to jak porównanie malucha do mercedesa
smile.gif
 

Unixx

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 14, 2008
Posty
2
Jestem 3 lata grafikiem, chcesz sprawdzić swoje umiejętności ? Ty Photoshop ja Gimp
smile.gif


Z drugiej strony, "maluch" to dobry samochód
smile.gif
 

tasmanek

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 6, 2008
Posty
68
<div class='quotetop'>CYTAT(Unixx @ 15.09.2008, 14:41) <{POST_SNAPBACK}></div>
Jestem 3 lata grafikiem, chcesz sprawdzić swoje umiejętności ? Ty Photoshop ja Gimp
smile.gif


Z drugiej strony, "maluch" to dobry samochód
smile.gif
[/b]

Hehe nie musisz sie chwalić, ja jestem administratorem/systemowcem i z grafiką mam mało wspólnego.
Za gimpem dla mnie przemawia to, że jest darmowy, ale ma lipny interfejs. Do photoshopa jest dużo tutoriali w necie i lepiej dla mnie na nim się uczy ale do tego jest drogi.

Jeszcze taka mała propozycja. Jak chcesz sprawdzić czy będzie ci w pełni działał photoshop na Linuksie to weź Wine z CVSa albo najnowszą nieoficjalną wersje 1.04 bodajże a nie z deba do Ubuntu bo tam paczki wychodzą trochę z opóźnieniem.
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
Jeśli masz zamiar pracować w grafice, korzystać z tabletu i tym podobne, to lepiej po prostu zostań na Windowsie, z obsługą Linuxa możesz mieć problemy, ponadto nie zawsze będziesz miał możliwość znalezienia sterowników do swojego sprzętu.
 

Vasili25

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 6, 2008
Posty
10
<div class='quotetop'>CYTAT(tasmanek @ 15.09.2008, 13:30) <{POST_SNAPBACK}></div>
Gimp a Photoshop to jak porównanie malucha do mercedesa
smile.gif
[/b]

Unixx, mu chodziło że Photoshop jest drogi jak mercedes, a gimp darmowy jak maluch ;] Każde złomowisko ma ze 3 na stanie.

To jak dziala ten Photoshop przez wine?
 

jamadry

Użytkownik
Dołączył
Listopad 7, 2007
Posty
36
Nie ma co na to liczyć
smile.gif

niestety, photoshop w moim Ubuntu 8.10 nie działa. musiałem przesiąść się na prawie tak dobrego jak PS Gimpa.
 
Do góry Bottom