Czym zastąpić readkey w turbo pascalu

kuba1817

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
47
Siemka, mam pytanie. jak wiemy funkcja "readkey" zatrzymuje pracę programu i czeka na nacisniecię klawisza. Natomiast ja chciałbym "readkey" zastapic czyms innym, poniewaz chce aby program byl wykonywany caly czas, a nacijsniecie klawisza powodowałoby, ze jakis punkt sie przemieszcze. Np. 2 biale kulki "lataja sobie po ekranie" i gdy wcisne strzalke do gory jedna z nich "leci" do gory. Chdzi mi tylko o to czym zastapic readkey, bo wszystki inne wiem jak zrobic:p
 

milosz0010

Użytkownik
Dołączył
Maj 6, 2007
Posty
248
Nie wiem czy w pascalu mozna wykonywac operacje na wątkach, ale poczytaj o tym. Do robienia czegos bez zaciecia programu w Delphi uzywa sie watkow, moze to bedzie tez mozliwe w pascalu, choc nie wiem jakby mialo to wygladac.
 

kuba1817

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
47
To wie ktoś czym można zastąpić ten readkey? Proszę o w miarę szybką odpowiedż, bo jestem bardzo ciekawy:)
 

kebtro!

Użytkownik
Dołączył
Luty 2, 2007
Posty
22
Nie jestem pewien czy dobrze Cie zrozumiałem, ale aby zatrzymać program w ustalonym miejscu wystarczy wpisać instrukcje ReadLn albo lepiej Repeat Until Keypressed, wtedy bedzie sie wykonywał program aż wciśniesz dowolny klawisz, przypominam, że aby użyć funkcji keypressed należy zainicjować biblioteke crt. Jeżeli nie o to Ci chodziło to rozwiń bardziej swój problem, a najlepiej wrzuć kawałek kodu żeby to bardziej obrazowo przekazać.
 

kuba1817

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
47
No własnie chodzilo mi o to zeby nie zatrzymywac programu:)
smile.gif
smile.gif
Na innym forum juz mi ktos podpowiedzial jak to zrobic:p Jakby ktos byl ciekawy petkli while trzeba uzyc:D:D:D:)
smile.gif
smile.gif
smile.gif
 
Do góry Bottom