dane karty kredytowej wykorzystane w paypal

marcinwujek

Użytkownik
Dołączył
Maj 9, 2009
Posty
5
czesc, ktos przejal dane mojej karty kredytowej i wykorzystal je za pomoca paypal, mialem na karcie limit do 500funtow ktos zalozyl konto na moje nazwisko i przelal pieniazki na inne konto paypal pewnie fikcyjne i one poszly pewnie dalej, teraz pytanie czy jest mozliowsc zeby wykryc ta osobe, czy paypal moze mi w tym pomoc lub ktos inny? czy da sie zlapac ta osobe? najprawdopodobniej mialem jakiegos roboka a dane na komuterze niestety:(
<
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Raczej mu nic nie udowodnisz chyba że był taki głupi i użył keyloggera bez szyfrowania danych, NIE SKANUJ antywirusami kompa i daj logi z hijacka, może coś wykombinujemy
<
Musze mieć plik keyloggera bo prawdopodobnie w taki sposób zdobył twoje dane...
 

marcinwujek

Użytkownik
Dołączył
Maj 9, 2009
Posty
5
ehhhh niestety zformatowalem caly dysk po tym co sie stalo gdyz nie chcialem innych problemow.. fuckkkkk takze hijack nic nie pokaze, ale czy jak zglosze sprawe na policje to ona moze skontaktowac sie z paypal zeby oni go jakos namierzyli, ip lubcokolwiek? czy paypal nie moze podawac danych przelewow etc?
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
Jeżeli zgłosisz kradzież pieniędzy blabla bla i tak dalej bo to w końcu nieautoryzowany dostep do numeru karty itp. to powinni ruszyc dupe i nakopać temu kolesiowi.
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Nie nakopie, bo nie może. Zastanów się co piszesz...

Najpierw do PayPala napisz, opisz całą sytuację i poczekaj na odpowiedź, prawdopodobnie dostaniesz msg, że musisz zgłosić popełnienie przestępstwa, wtedy tylko policja.

Możesz też kontaktować się z bakiem i prosić i cofnięcie przelewu, tylko z doświadczenia wiem, że cięzko się z nimi dogadać, chociaż jest to możliwe ;p
 

marcinwujek

Użytkownik
Dołączył
Maj 9, 2009
Posty
5
no tak ale musial jakos wybrac te pieniadze z paypala? gdzies musial je przelac na konto bankowe.. i paypal napewno ma o tym informacje bo nie wieze ze nie maja tego w danych powiedzmy, przelal z konta na moje nazwisko pieniadze na inne konto i na nastepne a nastepnie gdzies musial wplacic na konto bankowe.. zreszta nie wiem, jak to wogole dziala?
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
mentos - nakopie było przenośnią
<


Jeżeli zgłosi policji, a oni sobie to wezmą do serca i zaczną coś robić, to mając tą swoją dobrą wole nawet tego typa mogą znaleźć..
 

marcinwujek

Użytkownik
Dołączył
Maj 9, 2009
Posty
5
dobrze ale czy jest jakas mozliwosc zeby ta osoba wybrala hajs z karty kredytowej majac tylko dane?
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
jeżeli ma numer - robi co chce. jeżeli ma kartę i pin, robi co cche, jeżeli bezpinowa, robi co chce. Poza tym nic w sumie.
 

silos

Użytkownik
Dołączył
Listopad 6, 2009
Posty
2
jest szansa

i to stuprocentowa prawie na zidentyfikowanie kolesia, wszystko tylko zalezy od wlozonego w to czasu i srodkow. jesli przelal na PayPal twoja kase to sa 2 mozliwosci:
1. albo przelal potem ta kase bezposrednio na swoj rachunek bankowy lub jakis inny rachunek typu "słup" - po nitce do kłebka i koles zidentyfikowany> No chyba ze byl na tyle cwany i sie postaral - zalozyl rachunek na fikcyjne dane albo mial dobrego "słupa" (bezdomnego itp.) - wtedy to raczej nici z poszukiwan
2. albo cos kupil bezposrednio z PayPala za ta kase - wtedy tez sa szanse niemal stuprocentowe, chyba ze zakupil jakis produkt "wirtualny": p. doladowanie telefonu pre-paid albo dostep do platnych serwisow dla doroslych. ale nawet w takim przypadku jest szansa i to duza na zidentyfikowanie kolesia - logi IP, logi operatora GSM. no chyba ze, jak juz wspomniano, uzywal anonimowego proxy - wtedy raczej nici...
Ogolnie na 90% wszystko zalezy od czasu i srodkow, chociaz nie wiem czy prokuraturze bedzie sie chcialo prowadzic miedzynarodowe sledztwo rodem z poszukiwania Mitnicka dla twoich 500 funtow czy zlotych... smutne to niestety ale prawdziwe... ale teoretycznie szansa jest prawie zawsze....
Inna sprawa jesli chodzi o odzyskanie samych pieniedzy - tu jest sprawa prosta, musisz tylko sie dogadac z bankiem, PayPalem i policja i po wymianie tak gdzies kilkudziesieciu pism do ww instytucji powinienes odzyskac swoje pieniadze na 100% tylko pewnie wiecej wydasz na znaczki na listy polecone.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom